Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Parowanie dekodera z pilotem LG


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Parowanie dekodera z pilotem LG

Witam, mam problem żeby sparować pilot magic od LG z dekoderem canal+ DSB4300. Da się to jakoś zrobić? 

 

________________
* Przeniesiono z  Moje usługi – moderator Michał

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Parowanie dekodera z pilotem LG

@fabianeq najlepiej parowanie wychodzi ze sprzętem od Samsunga. Ostatnio u znajomego ustawiałem Smart TV, to wyszukałem jako nowe urządzenie i przez kabel HDMI udało się uruchomić sterowanie dekoderem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Parowanie dekodera z pilotem LG


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Parowanie dekodera z pilotem LG

Za chiny żadna opcja nie pozwala połączyć pilota z dekoderem. Dostałem drugi i jest to samo, była opcja wymiany na ultrabox 4k ale system im nie przepuszcza i nie dadzą. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Parowanie dekodera z pilotem LG

@fabianeq  dekoder który posiadasz jest najsłabszą opcją w C+, sprawdź proszę czy w menu w opcjach dekodera jest pozycja "sterowanie telewizorem (cec)" i czy jest zaznaczona, jeśli zaś tej pozycji brak to nic z konfiguracji której potrzebujesz nie będzie, niestety.

Edit.

Jeśli to coś da to producentem jest SmarDTV Global.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Parowanie dekodera z pilotem LG

@fabianeq , nie posiadam dekodera, ale próbowałem odnaleźć w YT jakiś filmik. Czy ten kwalifikuje się do Twojego problemu? https://www.youtube.com/watch?v=XksDCI1tJZA

A, jest jeszcze, tylko się nie denerwuj, jak wtrącam swoje trzy grosze, bo być może naprowadzi Cię ten filmik

https://www.youtube.com/watch?v=3BgTrduhD9Y

Są jeszcze filmiki Orange Ekspert o konfiguracjach, ale to luźna sugestia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Parowanie dekodera z pilotem LG

W menu dekodera jest i to działa. Ale nie chodzi mi żeby sterować pilotem od dekodera tylko od telewizora. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Parowanie dekodera z pilotem LG

@bronzub filmik z parowania który wstawiłeś jest od tego samego dekodera do którego link wstawił @agat13 , czyli od Ultraboxa 4K, a ten o którym mowa w temacie od tego drugiego technologicznie dzieli wielka przepaść i lata świetlne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Parowanie dekodera z pilotem LG

@slav72  bardziej chodzi o analogię niż o typ dekodera.. sądzę, że samym dekoderem z poziomu pilota do TV nie za bardzo da się sterować, tym bardziej, że to dekoder od C+, a więc..........


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Parowanie dekodera z pilotem LG

@agat13 nie tak do końca gdyż pilot magic od lg współpracuje z dekiem Ultrabox 4K od C+ bez problemów, spójrz w link od @bronzub , a z tym "bieda" dekoderem jest problem nie tylko w temacie współpracy w innym pilotem ale różnych problemów jest więcej TVBOX+ (SmarDTV DSB4300) - Platforma CANAL+ - Forum SAT Kurier