Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przejściówki z SCART na HDMI


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

przejściówki z SCART na HDMI

Czy da się zamontować dekoder 4K do telewizora starszego typu z wejściem SCART (eurozłącze)? Czy można wykorzystać jakieś przejściówki z SCART na HDMI?

7 ODPOW. 7

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

przejściówki z SCART na HDMI

@Zuza24są oczywiście dostępne takie konwentery, jednak zanim dokonasz zakupu takiego konwentera to sprawdź, tu temat do przeczytania Dlaczego przejściówki Eurozłącze (SCART) na HDMI nie działają? (rms.pl)

Edit.

Opinie są różne jednym działają innym nie, najlepiej to zakupić nowy telewizor, ceny są teraz bardzo przystępne, jeśli nie potrzebujesz full wypasu to za około 1000 zł kupisz 40 calowy led full hd mający wszelkie potrzebne wejścia/wyjścia , np. Telewizor BLAUPUNKT BN40F1132EEB - opinie, cena - MediaMarkt.pl lub dwie stówki więcej i masz smarta Telewizor BLAUPUNKT BA40F4382QEB - opinie, cena - MediaMarkt.pl

Podsumowując według mnie lepiej nie kombinować z połączeniem o które pytasz, można się "sparzyć" a jak już to połączenie zadziała to jakość będzie mierna (analogowa).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

przejściówki z SCART na HDMI

@Zuza24  zamontować się da  i nawet może zadzialac, tylko po co dekoder 4K, gdy nie można wykorzystać nawet jego jakości  HD i jakość będzie bardzo słaba ( jak to na tv tylko ze SCART, czyli leciwym)

Słusznie napisał @slav72 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

przejściówki z SCART na HDMI

W pakiecie była taka opcja tylko z dekoderem K4 - sama wolałabym mój stary dekoder bez komplikacji, ale przy przejściu na światłowód nie mam wyjścia


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

przejściówki z SCART na HDMI

@Zuza24  jak nic czas ma wymianę TV. Dopiero zobaczysz co nowe dekodery potrafią  pokazać.. teraz warto dobrać tv do możliwości dekodera....


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

przejściówki z SCART na HDMI


@Zuza24napisał(-a)

W pakiecie była taka opcja tylko z dekoderem K4 - sama wolałabym mój stary dekoder bez komplikacji, ale przy przejściu na światłowód nie mam wyjścia


@Zuza24 , koleżanko jak już wchodzisz w XXI wiek technologiczny z takimi nowoczesnymi rozwiązaniami jak światłowód i dekoder 4K to aż się prosi aby dopełnić całości do szczęścia nowym telewizorem (i tu poszedłbym dalej z moimi wcześniejszymi propozycjami) 4K UHD, tu można skorzystać z oferty sklepu Orange Telewizory i audio w abonamencie lub bez umowy. | Sklep Orange Polska lub któregoś z marketów elektronicznych (wybór jest naprawdę spory i ceny na każdą kieszeń), tu przykłady Tanie telewizory 4K. Najlepsze oferty do 2000 zł - PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Po... , Telewizory - ROZDZIELCZOŚĆ: UHD/4K - niskie ceny i setki opinii w Media Expert


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

przejściówki z SCART na HDMI

SCART to stare analogowe rozwiązanie. Zdecydowanie nie ograniczaj sobie jakości obrazu. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11605
  • 52

przejściówki z SCART na HDMI


@Zuza24napisał(-a)ć.

Czy da się zamontować dekoder 4K do telewizora starszego typu z wejściem SCART (eurozłącze)? Czy można wykorzystać jakieś przejściówki z SCART na HDMI?


Dekodery 4K mają tylko wyjście HDMI, więc przejściówka SCART będzie droga, takie za 15 zł z Allegro nie zadziałają, jak na nowy TV cię nie stać, to używany kupić z HDMI, egzotyczny TV utylizacja 😉