Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange tv o światłowodzie - pvr

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Orange tv o światłowodzie - pvr

Czy kupując Orange tv po światłowodzie jest możliwość zakupu tuneru który daje możliwość podłączenia dysku i nagrywania programów? Pytam oto bo nie chce multinagrywarki ponieważ ma ograniczony czas przechowywania programów oraz nie wszystkie można nagrać.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange tv o światłowodzie - pvr

  • @gromiz  możesz wziąć (wypożyczyć, gdyż nie ma możliwości zakupu) dekoder ICU100 pod który podłączysz swój dysk zewnętrzny o pojemności od 128  GB do 2 TB w standardzie USB 3.0 i wtedy możesz nagrywać niezależnie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange tv o światłowodzie - pvr

  • @gromiz  możesz wziąć (wypożyczyć, gdyż nie ma możliwości zakupu) dekoder ICU100 pod który podłączysz swój dysk zewnętrzny o pojemności od 128  GB do 2 TB w standardzie USB 3.0 i wtedy możesz nagrywać niezależnie. 

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5485
  • 22072
  • 181

Orange tv o światłowodzie - pvr

@gromizpotwierdzam to co napisał kolega @slav72 , uzupełnię tylko że najczęściej wypożyczenie tego dekodera jest droższe niż wypożyczenie dekodera bez opcji nagrywania na dysku lokalnym.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12931
  • 53142
  • 617

Orange tv o światłowodzie - pvr

@gromiz dodam tylko, że przy składaniu zamówienia na usługę musisz od razu zaznaczyć ( i 5 razy powtórzyć) że chcesz dekoder ICU100. Niech od razu zaznaczą w systemie ten model i określą kwotę do opłaty za to wypożyczenie. Warto przed wizytą technika w czasie umawiania terminu również o tym wspomnieć i upewnić się czy monter przyjdzie z odpowiednim sprzętem


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Orange tv o światłowodzie - pvr

Aha to świetna wiadomość bo na infolinii powiedzieli że tylko multinagrywarki a ja wolę dysk bo nagrywam i wracam do programów np po pół roku. Dziękuję za pomoc.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 425
  • 0

Orange tv o światłowodzie - pvr

Kiedy u mnie montowali światłowód i TV, technicy byli zdziwieni, że wybrałem ICU-100. Stwierdzili, że 7 na 100 klientów życzy sobie ten dekoder. Prawie wszyscy biorą IWU-200.

Różnica jest taka, że ICU-100 jako dekoder "premium" kosztuje 4,99 PLN miesięcznie dodatkowo, do abonamentu TV.

Plus jest taki, że w nim korzystasz z zalet multinagrywarki (odtwarzanie audycji, które już "przeleciały", odtwarzanie od początku - w trakcie) i jednocześnie omijasz jej luki. Choćby to, że multinagrywarka nie nagrywa z wszystkich kanałów - np. z TVN (przypadek...? 😉 ). Jeśli podłączysz dysk zewnętrzny, nagrywasz co chcesz, z jakiego kanału chcesz.

Od siebie polecam. Wybór ICU-100 to był strzał w "dychę".


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5485
  • 22072
  • 181

Orange tv o światłowodzie - pvr


@mrosi73napisał(-a)

Kiedy u mnie montowali światłowód i TV, technicy byli zdziwieni, że wybrałem ICU-100. Stwierdzili, że 7 na 100 klientów życzy sobie ten dekoder. Prawie wszyscy biorą IWU-200.

Różnica jest taka, że ICU-100 jako dekoder "premium" kosztuje 4,99 PLN miesięcznie dodatkowo, do abonamentu TV.

Plus jest taki, że w nim korzystasz z zalet multinagrywarki (odtwarzanie audycji, które już "przeleciały", odtwarzanie od początku - w trakcie) i jednocześnie omijasz jej luki. Choćby to, że multinagrywarka nie nagrywa z wszystkich kanałów - np. z TVN (przypadek...? 😉 ). Jeśli podłączysz dysk zewnętrzny, nagrywasz co chcesz, z jakiego kanału chcesz.

Od siebie polecam. Wybór ICU-100 to był strzał w "dychę".


Też jestem zadowolony ze zmiany: miałem najpierw IWU200 i wymieniłem na ICU100. W IWU200 wkurzała mnie dodatkowo ta ogromna, niepokojąca dioda, której w ICU100 nie ma. No i pilot, ten od IWU200 był tak tandetnie wykonany że aż bolało. Netflix na dekoderze też się czasem przydaje - IWU200 go nie ma. Są jednak też głosy, że IWU200 jest lepszy w odtwarzaniu materiału z HDR ponieważ wspiera ten system poprawy jakości obraazu, w przeciwieństwie do ICU100 który ma tylko "gołe" 4k. Ale ponieważ nie mam telewizora 4k to jest mi wszystko jedno.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Orange tv o światłowodzie - pvr

Aha. Czyli na icu100 mogę podłączyć własny dysk oraz wziąć multinagrywarkę ? A jak wygląda nagrywanie na światłowodzie na dysk? Nagrywam jak na satce jeden program czy mogę nagrywać a inny oglądać?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Orange tv o światłowodzie - pvr

@gromiz  Możesz nagrywać program , a co innego oglądać  nie ma przeszkód😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange tv o światłowodzie - pvr

@gromiz  możesz trzy programy nagrywać jednocześnie i oglądać czwarty. Z tym że gdzieś przeczytałem że trzeba wyłączyć multinagrywarkę jeżeli się ma bo występuje konflikt z dyskiem.

Edit.

Znalazłem gdzie o tym czytałem Rozwiązano: Cofanie, nagrywanie itp w Orange - Nasz Orange