Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange tv o światłowodzie - pvr

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Orange tv o światłowodzie - pvr


@gromiznapisał(-a)

Aha. Czyli na icu100 mogę podłączyć własny dysk oraz wziąć multinagrywarkę ? A jak wygląda nagrywanie na światłowodzie na dysk? Nagrywam jak na satce jeden program czy mogę nagrywać a inny oglądać?


Interakcja między dyskiem podpiętym z tyłu dekodra ICU100 a usługą multinagrywarki jest dość pokręcona. Pisałem o tym już na forum.

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Ciekawostki-oprogramowania-ICU100-dwa-tryby-odtwarzania-na...

Ale co do zasady możesz mieć i jedno i drugie, z tym że w danym momencie możesz zlecać nagrania tylko na jedno. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby to zmieniać do woli, ale po każdej zmianie dekoder się restartuje (kikadziesiąt sekund).

ICU100 obsługuje jednocześnie pięć strumieni w rozdzielczości HD lub dwa w 4k. Większośc kanałów jest HD wobec tego możesz jednocześnie nagrywać cztery różne kanały i piąty oglądać (sprawdzone, działa). Podejrzewam, że jeśli oglądany jest kanał 4k to można w tle zlecić nagranie trzech programów HD (ale nie sprawdzałem czy tak jest faktycznie). Podejrzewam też, że jeśli nie oglądasz TV tylko np. Netflixa to mozesz spokojnie w tle nagrywać pięć różnych programów jednocześnie (ale tego też nie sprawdzałem). Niezależnie od nagrań na dysku, na multinagrywarkę możesz zlecić "nagranie" dowolnej liczby programów emitowanych jednocześnie - ten materiał nijak nie jest przesyłany więc nie obciąża dekodera ani łącza. Nie myśl o tym jak o nagrywaniu, to tylko rezerwacja streamingu z jakiejś chmury, ważna przez 30 dni.

Jeśli zlecenia dla multinagrywarki zrobisz a następnie zmienisz miejsce "nagrywania" na dysk, to te zlecenia/rezerwacje/nagrania pozostają aktywne. Przy zmianie nie są też kasowane nagrania na dysku, co więcej przy zmianie "w drugą stronę" zaplanowane przed zmianą nagrania i tak wylądują na dysku, a nie "w chmurze".

Jest jeszcze wiele innych idiosynkrazji związanych z systemem nagrywania w ICU100, których próżno szukać w instrukcji, głównie dlatego że taka nie istnieje. Wiem, jest dokumentacja online ale tym materiałom daleko do zawartości oczekiwanej od typowej instrukcji.