Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54791
  • 647

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7882
  • 32

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

Ja u siebie, z własnym routerem i dekoderem IWU-200 stwierdziłem, że VOD nie używa vlan, tylko normalnej transmisji http w ogólnym internecie, takiej samej jak w przypadku TV Orange GO i tego tam dekodera 4K-stream-jakośtam. Żadnego ruchu na VLAN 838 nie stwierdziłem. Z ICU jednak może być inaczej, ciężko to sprawdzić nie mając sprzętu do dyspozycji.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 65
  • 0

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

Próbowałem z włączonym IGMP Proxy - bez znaczenia.

 

Nie widzę natomiast możliwości ustawienia multicast dla wifi. Jedyne dodatkowe ustawienia sieci wifi są jak na załączonym zrzucie (taki był dafault - nic nie zmieniałem).

 

Zrzut ekranu 2023-09-27 o 13.35.38.png

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8840
  • 70

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

@marcinez Chodzi o ptaszek pod IGMP Proxy „Bezprzewodowe przekierowanie…”. Nie chcesz przypadkowego ruchu multicast w sieci WiFi. Czy na dekoderze wyświetla się godzina? Mógłbyś jeszcze pokazać tablicę routingu?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22841
  • 190

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

@marcinez 

Mogę pomóc zdiagnozować problem, ale napisz co dokładnie działa Ci na ICU100. Zwykle najtrudniejsze jest uzyskanie jednocześnie multikastu i internetu czyli tego co idzie z VLAN 35 z tym co idzie z VLAN 839. Jeśli to Ci się udało to już jest sukces. Natomiast pytanie czy działa to w pełni: da się korzystać z multinagrywarki?

To co mogę sprawdzić to jak jest dostarczany VOD to ICU100. Na co dzień z tego nie korzystam, ale mogę podejrzeć skąd lecą pakiety. Podejrzewam jednak że to powinno działać identycznie jak multinagrywarka i cała reszta usług około-telewizyjnych czyli że tak naprawdę w ogóle VLAN 838 nie jest obecnie używany. Przez pewien czas podobnie było z VoIP: wszędzie pisano że idzie po osobnym VLAN a tak naprawdę już od dawna idzie razem z internetem. Ale jak mówię, mogę to ustalić jeśli potrzeba.

Dlaczego jeszcze mógłby Ci nie chcieć działać VOD to nie mam pojęcia, ale może coś jest raczej w konfiguracji dekodera albo usługi "niedokonfigurowane"...

PS. Jeśli jest tak jak podejrzewa @pirenej i z czym skłonny jestem się zgodzić, to wyłączenie VLAN 838 powinno chyba sprawę załatwić (przy pozostawionym "multicast" na 839).


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8840
  • 70

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

@marcinez Nawiązując do tego co napisał @j131 sprawdź czy możesz wprowadzić wartość 35 do pozycji IPTV (zamiast 838). I co się stanie jak podepniesz dekoder do portu przeznaczonego tylko do internetu.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 65
  • 0

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

Już sprawdziłem 🙂

 

1. Na własnym routerze przy ustawieniach jak na załączonym zrzucie działa: TV na żywo; internet i nagrywarka, ale tylko odtwarzanie z podłączonego własnego dysku - nie działa cofanie programów i vod. O telefonie się nie wypowiadam, bo nie mam jak podłączyć.

 

2. Przy zamianie 838 na 839 w jednym miejscu i odwrotnie w drugim, znika TV na żywo, ale mogłem obejrzeć zwiastun na VOD. 

 

3. W routerze (tp link AX 73) mogę odkliknąć w menu IPTV - IPTV Multicast VLAN, ale nie mogę wyłączyć samego IPTV VLAN bo wówczas oba się wyłączają. Wychodzi, że minimum musi być włączony IPTV VLAN (załączam zrzut) 

 

To chyba tyle 😞  

 

Zrzut ekranu 2023-09-27 o 17.33.02.png

Zrzut ekranu 2023-09-27 o 18.18.07.png


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8840
  • 70

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

@marcinez A 839 możesz wpisać w obu polach IPTV?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 65
  • 0

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

żadna z tych opcji nie działa 😞 nic się nie dzieje

 

Nie, krzyczy, że nie może być dwóch takich samych wartości

 

_______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8840
  • 70

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

@marcinez Wartości 35 też nie można wpisać dla IPTV jednocześnie z taką samą dla internetu? To chyba albo rybki albo akwarium. Z tym, że to już ułomność konfiguracji tego routera a nie kwestia samego IPTV w Orange.