Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa - wymiana dekodera i modemu


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Nowa umowa - wymiana dekodera i modemu

Chcąc zwiększyć sobie prędkość internetu z 300 do 600 Mb/s, przedwczoraj poprzez infolinię zawarłem kolejną umowę na Orange Love. Nie pomyślałem i powiedziałem konsultantce, że nie chcę wymieniać żadnego sprzętu. Jednak widzę, że internet jaki wyciągam po WiFi to max. 420 Mb/s.

Poczytałem trochę w necie i teraz wiem, że powinienem wymienić modem z Funboxa 3.0 na Funbox 6. Także pojutrze muszę zgłosić i wymienić modem.

 

Zastanawiam się teraz tylko nad dekoderem, czy też warto go wymienić..?

Od kilku lat posiadam Samsunga ICU 100. Do niego podpięty mam swój dysk. Na stronie Orange widzę, że są jakieś nowe dekodery, ale czy lepsze..?

Zależy mi na jakości obrazu i na nagrywaniu.

Dodam, że mój telewizor to Samsung Neo QLED 65" QN91 4K.

 

Proszę o poradę, czy warto wymienić dekoder Samsung ICU 100, a jeżeli tak, to na który w moim przypadku...?

 

 

___________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

36 ODPOW. 36

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk  powiem tak, jeśli masz możliwość to wymień FB 3.0 na FB 6, a dekoder to masz najlepszy z możliwych jeśli chodzi o podpięcie dysku do własnych nagrań więc nie widzę sensu wymieniać na inny.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk  od razu napiszę, nic ci nie da wymiana FunBox 3.0 na 6, jak komputera nie zmodernizujesz, korzystasz z wifi AC, jedynie z jednej anteny w komputerze, ax dało by większą szybkość, ale modernizować by trzeba komputer, wtedy FunBox 6 ma sens 😎


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

Nie chodzi mi o komputer, choć ten uważam, że mam dobry - chodzi głównie o telefon Samsunga Galaxy S22 Ultra, żonki ciut gorszy model i o polepszenie zasięgu..

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

Z tym zasięgiem wifi to poczytaj, bo możesz być zawiedziony FB6, ale co szkodzi próbować, zawsze można powrócić do FB 3.0 😆


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?


@jarmknapisał(-a)

Nie chodzi mi o komputer, choć ten uważam, że mam dobry - chodzi głównie o telefon Samsunga Galaxy S22 Ultra, żonki ciut gorszy model i o polepszenie zasięgu..


@jarmk  Twój Samsung ma kartę ax więc jeśli uda Ci się wymienić modem na FB 6 (powtarzam jeśli uda się, bo z tym sądząc po wpisach na forum bywa różnie) to na nim w pełni wykorzystasz standard wifi6, jak z innymi sprzętami u Ciebie to nie wiem bo niewiele o tym napisałeś. Co tyczy się zasięgi wifi to u mnie wymiana trójki na szóstkę na plus ale to zależy od indywidualnych czynników u każdego jest inaczej (być może dla poprawy nawet zasięgu wifi z FB 6 trzeba będzie zastosować wzmacniacz sygnału np. najnowszy w ofercie Orange Smartbox Wi-Fi 6 Modemy i dekodery od Orange | Orange Polska).

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

Z tego co się orientuję FB 6 możesz dostać przy zwiększeniu prędkości neta. Jeżeli zaś chodzi o dekoder to jak dla mnie ten z fizycznym dyskiem jest fajnym rozwiązaniem z którego szkoda rezygnować.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk 

  • Modem: zrobisz jak uważasz, ale do lepszego WiFi to na twoim miejscu kupiłbym mocniejszy AP a WiFi w FB wyłączył zupełnie. Życzę Ci powodzenia, ale obawiam się że już jest za późno aby udało Ci się wymienić FB3 na FB6, a tym bardziej bezpłatnie.
  • Dekoder: jedyny który umożliwia nagrywanie i jest dawany do światłowodu to ICU100, w tym zakresie nic się nie zmieniło.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

No niestety tak jak piszecie mam problem z wymianą modemu. 

Po rozmowie z infolinią wystawiono mi bez problemu zlecenie wymiany modemu w salonie Orange, jednak okazało się, że wymiana dotyczy FB3 na FB3..

Gdy ponownie zadzwoniłem, to odsyłano mnie z działu do działu, że niby nie ma takiej możliwości wymiany oraz tłumacząc, że FB3 też wyciąga 600 MB/s.. a FB6 jest dla nowych abonentów.

Powiedziano, że mogę wymienić za 126 zł. jak dobrze pamiętam..

 

Umowę przedłużyłem 15 kwietnia telefonicznie i mam 14 dni na jej odwołanie.

Wieczorem napisze reklamację, a jeżeli to nic nie da, po prostu zakończę z czasem umowę i zawrę nową jako nowy użytkownik.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk FB3 też wyciąga 600Mb/sek na wifi. U mnie 650 pociągnął. Oczywiście obie strony (nadawcza i odbiorcza) muszą być kompatybilne i technicznie przystosowane do odbioru takich prędkości (odpowiednią ilość obieranych strumieni, ich szerokości  i anten). Może Twój odbiornik max może odebrać tylko te 400Mb/sek, to wymiana modemu na nic nie wpłynie. 

Dekoder masz ok, ale co do prędkości wifi (zależna od wielu czynników nie tylko nadajnika) to możesz nawet nie dostrzec zmiany w modemach. Jedynie na speedteście, który jest pomiarem dla samego pomiaru i również zależy od wielu składowych

Lepsze jest wrogiem dobrego!!!