Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa - wymiana dekodera i modemu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk dlatego też pisałem o problemach z wymianą na FB 6, oczywiście masz prawo do odstąpienia od umowy. Mają rację mówiąc że trójka też wyciąga 600, co do zasięgu wifi to można skorzystać z SWB od Orange bądź zwiększyć zasięg stosując własny wzmacniacz.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@agat13 

Tak jak już wspomniałem posiadam telefon Samsung Galaxy S22 Ultra na którym wyciągam po WiFi prędkość max 420 Mb/s. 

Jak myślisz, bo może ja się mylę i niepotrzebnie drążę temat - więcej na tym telefonie nie wyciągnę..?

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk  więcej z FB 3.0 nie wyciągniesz, FB 6 wifi ax da ci 2 x większą szybkość, ale jest problem z dostępnością FB 6, pewnie i nowi klienci teraz FB 3.0 dostają, więc czy jest sens rezygnacji z umowy, według mnie nie, ale ty możesz spróbować, to twoja decyzja 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53544
  • 622

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk Telefon niby ma standard ax, szerokość kanału 80, modulację 1024QAM, ale jeśli ma anteny mimo1x1 więcej niż 487Mb/sek nie wyciągniesz. To w specyfikacji ciężko dojrzeć, więc pozostają tylko testy organoleptyczne...Według mnie trzeba sobie zadać pytanie: czy jest potrzebne więcej Mb/sek dla smartfona? Po co?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk 

Jeśli zerwiesz umowę to licz się z przerwą w dostępie do usług. Nie ma też gwarancji że w ogóle nową umowę będą chcieli z Tobą zawrzeć. IMHO próbujesz się z koniem kopać zupełnie niepotrzebnie. FB6 nie jest tego wart. Operator gwarantuje osiągniecie nominalnych parametrów łącza na udostępnianym sprzęcie. Odstępstwa są powodem reklamacji. Mówiąc krótko: to działa zupełnie dobrze, na FB6 specjalnie lepiej by nie było.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk nie wyciągasz więcej po wifi na tym Samsungu nie z winy telefonu a modemu (jak napisał @Anonim ), spójrz na ten test https://www.youtube.com/watch?v=6zaMGHnHjH8 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

No rzeczywiście, ponad 1100 Mb/s... żonka ma Galaxy S22+..

Ale nie chodzi o same telefony, bo miesiąc temu kupiłem porządny laptop, dwa miesiące temu Galaxy S22 ultra i S22+, a równy tydzień temu też porządny TV..

Na tym wszystkich chciałbym mieć też porządny internet, stąd mój pomysł na zwiększenie go do 600 Mb/s.

Zaraz pisze reklamacje, opisze wszystko.

 

A Wam Panowie dziękuję za pomoc, oświecenie i zainteresowanie. Zarówno co do modemu jak i dekodera dużo mi się wyjaśniło.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk  to faktycznie aby w pełni wykorzystać zalety kart ax (standardu wifi 6) w telefonach i laptopie przydałby Ci się modem z wifi 6 czyli FB 6.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk  tak z ciekawości, jak obecnie wszystkie sprzęty, korzystają z wifi, to pewnie łącze drenują i max prędkości nie ma 😎

Ty byś potrzebował 1 GB/s, tak po analizie wnioskuję, więc nie upatruj że FB 3.0 jest wolny, na FB 6 będzie podobnie, chyba że tylko jeden sprzęt będzie z sieci korzystać, mniej na uwadze, że dobry sprzęt, generuje spory ruch w internecie i prędkość pobierania i wysyłania spada, 600Mb/s ja potrafię wykorzystać na samym PC, co z resztą sprzętu... 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Nowa umowa i wymiana sprzętu - który dekoder..?

@jarmk 

Skoro tyle zainwestowałeś w porządny sprzęt to zainwestuj też w porządny AP, od operatora takowego nie dostaniesz.