Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 83
  • 0

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

Witam , moje pytanie jest podobne jak w temacie , posiadam tv od orange , jeden dekoder po kablu drugi po wifi obydwa to IWU200 , jako że rozmyślam poszerzenie multiroomu o 3 dekoder i rzekomo nie moge mieć drugiego po wifi , mam przeciągnięty kabel ethernet do drugiego pokoju który jest podłączony do komputera PC , czy musze specjalnie do tv ciągnąć jeszcze jeden kabel czy można ten jeden istniejący rozdzielić jakimś rozdzielaczem do kompa i do tv i czy takie rozdzielenie nie spowoduje jakichś problemów z tv ? Jaki rozdzielacz zastosować ?

 

 

 

____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2076
  • 5755
  • 194

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

Obecnie do multiroom na światłowodzie możesz dobrać WHD80 za 10 zł lub kolejnego IWU200 za 20 zł mc. Spokojnie więc możesz próbować po Wifi, nikt ci nie zabroni, jeśli to wszystko uciągnie sieć bezprzewodowa to dlaczego nie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1952
  • 9504
  • 79

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

Przeczytaj i wybierz w zależności od potrzeb i budżetu https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-jaki-switch-pod-dekoder-sagemcom/m-p/363783

Jeżeli wybierzesz dekoder DV8555 to w zasadzie każdy się nada ale lepiej wybrać coś co zapewni prawidłowe działanie również ze starszymi dekoderami.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2076
  • 5755
  • 194

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

Obecnie do multiroom na światłowodzie możesz dobrać WHD80 za 10 zł lub kolejnego IWU200 za 20 zł mc. Spokojnie więc możesz próbować po Wifi, nikt ci nie zabroni, jeśli to wszystko uciągnie sieć bezprzewodowa to dlaczego nie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 83
  • 0

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

Wole po kablu żeby nie było problemów , kupie jakiegoś switcha z tp linka 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 83
  • 0

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

Tak zrobie ,dzięki 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

@remonka  pytanie podstawowe jaką masz usługę i czy da radę zamówić 3 multiroom??

Kolejne, jakie masz otoczenie i warunki sieciowe na wifi, bo 2 dekodery, to już tłok...

Następne, czy i jaki switch kupić, aby rozdzielić ten przewód i pociągnąć sieć dalej. Pytań wiele, zaocznie porada to wróżenie z fusów i pobożne życzenia.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 83
  • 0

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

Mam światło z orange w opcji 300/50 , jeden dekoder mam po kablu a drugi po wifi , planuje trzeci po kablu , sprawdzałem parametry dekodera tego co jest po wifi i wynoszą -60 db 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

@remonkaPrzy -60dBm może być problem...zależy od otoczenia sieciowego i stabilności połączenia wifi.

Może pikselizować


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1952
  • 9504
  • 79

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?


@agat13napisał(-a)

@remonkaPrzy -60dBm może być problem...zależy od otoczenia sieciowego i stabilności połączenia wifi.

Może pikselizować


Nie, nie może „pikselizować”. To sygnał wręcz idealny.

@remonka Ten jeden dekoder zostaw zgodnie z zaleceniami Orange na WiFi, drugi podepnij tak jak planowałeś poprzez dodatkowy switch do niego i komputera. Strata na rzecz telewizji to raptem kilka megabitów. Nie odczujesz tego na komputerze. Wybierz któryś z modeli z wklejonego przeze mnie wątku. Na przykład taki, który polecał @j131 lub @pirenej 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Mogę użyć jakiś rodzielacz, aby mieć kolejny multiroom po kablu?

@SamotnickIdealna to jest około -40dBm. Przy bliskości granicy (-65dBm) prawidłowego zasięgu i warunkach o których pisałem( otoczenie sieciowe, SNR, stabilność połączenia) wszystko się może zdarzyć. Za dużo widziałem sytuacji idealnego zasięgu z pikselami...Lepiej czasem powiedzieć, że może być problem niż na pewniaka gwarantować coś niegwarantowalnego i nieprzewidywalnego jak wifi