Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

Witam,

Posiadam funboxa 6 (internet do 600 mb/s) oraz dekoder sagemcom. Poszukuję switcha, który byłby w stanie obsłużyć powyższy dekoder oraz inne urządzenia. Czy switch raczej zarządzalny czy niezarządzalny  ? Ewentualnie proszę o podanie firmy wraz z modelem switcha.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

22 ODPOW. 22

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18628
  • 53344
  • 721

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

@Melossik najlepiej, aby dekoder był bezpośrednio podłączony do dekodera. Wtedy jest pewność prawidłowego działania dekodera. Do pozostałych urządzeń można zastosować dowolny switch.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

No właśnie nie mam możliwości na ten moment i dlatego szukam rozwiązania przy użyciu switch'a.

P.S Czy wystarczy jedynie switch  obsługujący IGMP SNOOPING i ustawienie go na port gdzie wpięty jest dekoder ?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13250
  • 54362
  • 637

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

@Melossik Ćwiczyłem to wielokrotnie. Sagemcom na jednym switchu z netem to jest zawsze problem. potrzebny jest wydajny switch. Powiem więcej- te, które w jednym miejscu dla jednego ruchu sieciowego są ok, w innym sie zapychają. Nie ma uniwesalnego. Według mnie to tylko metodą prób i błędów dojdziesz, ale ja na pewno nie brałbym switcha z dolnej półki..

Jeśli możesz kupić przez net masz czas na testy i ewentualny zwrot. 

Polecam te o dużej wydajności  np TL-SG108-M2, ale i tak życie pokaże


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

@Samotnick zależy mi tylko na tym by switch pociągnął IPTV oraz inne urządzenia np. PlayStation 5. Zazwyczaj będzie tak, że jak będę korzystał z pleja to dekoder będzie wyłączony i odwrotnie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

@agat13 rozumiem ale w końcu udało ci się znaleźć odpowiedni model ? czy poddałeś się i zdecydowałeś się na funbox--- dekoder?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13250
  • 54362
  • 637

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

@Melossik Zawsze coś się uda zrobić, ale ja przeważnie stawiam na dociągnięcie kabla bezpośrednio do modemu. To najpewniejsze. jeśli nie, to metoda prób i błędów. Ostatnio ruszyło na TP-liknu Gbeth TL-SG108.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

@agat13  i co śmiga jak narazie nie widzisz jakiś mega problemów?

 

Mam rozumieć, że chodzi ci o ten sprzęt?

https://www.x-kom.pl/p/127183-switche-tp-link-8p-tl-sg108-metal-8x10-100-1000mbit.html


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13250
  • 54362
  • 637

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

@Samotnick Zgoda, ale nie wszyscy chcą akurat sprzęt z najwyższej półki. Szczególnie, że chodzi przeważnie o oglądanie TV na dekoderze. Słyszę często, że "operator gwarantował, że będzie działać, a ja nie mam kabla osobnego dla TV i nie będę dopłacać kosmicznych pieniędzy za coś, co nie działa"...

Tu trzeba wtedy kombinować pomiędzy jakością, a kasą. Dlatego najlepiej jest wypośrodkować i zacząć testy od tego, co się gdzie indziej sprawdziło właśnie w sieci typowego SOHO.

Masz rację-ja tez bym wolał zamówić na koszt klienta switch za 1000zł i mieć spokój...To jednak w większości przypadków nie działa 🙂

Nasz postodawca może przecież zacząć od Twojej propozycji...ja nie uzurpuję prawa do "mania racji"...Ot, doradzam jak umiem


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

To w takim razie, która opcja jest lepsza i ewentualnie sprawdzona przez was. Napisałem post z myślą, że ktoś już borykał się z podobnym tematem i podzieli się swoim doświadczeniem.