Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kolejna ciekawostka przyrodniczo językowa z życia ICU100


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Kolejna ciekawostka przyrodniczo językowa z życia ICU100

Ostatnio udało mi się znowu trochę nietypowo zawiesić ICU100. Zauważyłem że najłatwiej to zrobić przewijając program oglądany w timeshift z kaksymalną prędkością, gdy jest się już blisko końca "nagrania".

Zawieszenie objawia się brakiem większości funkcji, w tym nie da się nic oglądać. Dekoder do jakiegoś stopnia reaguje na pilota ale niewiele to daje. Na wyświetlaczu dekodera jest "play".

Wyjście z tego bez wyłączania zwykle udawało mi się osiągnąć poprzez menu diagnostyczne i wybranie opcji "wyjdź" - to odblokowywało dekoder.

Ale tym razem ten trik nie zadziałał, za to zobaczyłem coś takiego:

IMG_20211003_195054.jpg

Jak widać menu serwisowe wyświetliło się po angielsku, choć trochę ułomne (ale to pewnie z powodu trwającego "zwisu").

Pytanie:

Skoro w dekoderze jest anglojęzyczna wersja menu to uważam że powinna być możliwość wybrania języka interfejsu. Szkoda że takiej opcji nie ma.

Po resecie menu oczywiście wróciło do języka polskiego.

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Kolejna ciekawostka przyrodniczo językowa z życia ICU100

@j131Jak zwykle pozwolę sobie przypuścić, że "problem" jest znany, ale jest tak niszowy i nieszkodliwy dla całokształtu działania usługi, że zajął przedostatnie miejsce w kolejce do naprawy 😉

Myślę, że kiedyś się nad tym pochylą, ale wtedy już ICU będzie wycofane z obiegu 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Kolejna ciekawostka przyrodniczo językowa z życia ICU100

@agat13  dobrze piszesz 😀

@j131  pewnie eng jest zaszyte w oprogramowaniu, ale nie do aktywacji, czasem to duży minus, ciekawy błąd wyłapałeś, zgłoś to Orange, może się nad tym pochylą 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Kolejna ciekawostka przyrodniczo językowa z życia ICU100

@agat13 

"Problem" z wieszaniem się w tym konkretnym układzie nie jest aż tak niszowy. Przy przewijaniu reklam natrafia się na niego regularnie. Ale nie dziwi niski priorytet - w końcu przewiejanie reklam z punktu widzenia operatora niekoniecznie jest czymś czemu warto poświęcać uwagę.

 

Ale bardziej chodziło mi o sugestię, że może byłoby rozsądne umożliwienie wyboru wersji językowej interfejsu. W końcu z usługi korzystają także klienci dla których wygodniejszy byłby angielski interfejs. Skoro on tam jest to czemu go nie udostępnić?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Kolejna ciekawostka przyrodniczo językowa z życia ICU100

@j131 daj pomysł... Wydaje mi się rozsądny, więc poprę


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Kolejna ciekawostka przyrodniczo językowa z życia ICU100

@agat13 

OK, jest pomysł. Zgłaszam bez entuzjazmu może, ale z nadzieją na poważne potraktowanie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Kolejna ciekawostka przyrodniczo językowa z życia ICU100


@j131napisał(-a)

@agat13 

OK, jest pomysł. Zgłaszam bez entuzjazmu może, ale z nadzieją na poważne potraktowanie.


To jeszcze dla formalności link do pomysłu.