Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki wybrać dekoder do nagrywania programów i jaki dysk do niego dobrać?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Jaki wybrać dekoder do nagrywania programów i jaki dysk do niego dobrać?

Witam. Jestem tu nowa, do tego nie znam się.

Szukam dekodera który pozwoli mi nagrywać każdy kanał i przewijać nagrania do przodu i do tyłu.

Chciałabym jednocześnie móc nagrywać 2-3 kanały, a oglądać jeszcze inny. Zależy mi na nagrywaniu i przewijaniu reklam, nie mam potrzeby trzymania długo nagrań na dysku. Dlatego zaczęłam interesować się tym dekoderem.

Przeczytałam tę dyskusję, i wiem już że muszę kupić twardy dysk (jaki). Tylko u mnie będzie to chodzić po wi-fi. Modem od Internetu będzie w przedpokoju, a telewizor w pokoju. Będzie śmigać, czy to głupi pomysł?

Mamy teraz 14.09.2023, a dyskusja jest sprzed dwóch lat i dekoder też trochę starawy.

 

 

 

____________________

*Post wydzielony z tematu "Cofanie, nagrywanie itp w Orange" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Jaki wybrać dekoder do nagrywania programów i jaki dysk do niego dobrać?


@Annaaanapisał(-a)

Witam. Jestem tu nowa, do tego nie znam się.


Witaj.

 


Szukam dekodera który pozwoli mi nagrywać każdy kanał i przewijać nagrania do przodu i do tyłu.

Chciałabym jednocześnie móc nagrywać 2-3 kanały, a oglądać jeszcze inny. Zależy mi na nagrywaniu i przewijaniu reklam, nie mam potrzeby trzymania długo nagrań na dysku.


W zasadzie w tej chwili tylko jeden dekoder w ofercie Orange umożliwia nagrywanie - Samsung ICU100. Natomiast niezależnie od tego, jest dostępnych szereg usług dodatkowych marketingowo nazywanych "multinagrywarką". Ta "nagrywarka" jest dostępna dla wszystkich dekoderów (bo tak naprawdę niczego nie nagrywa i działa na poziomie konta a nie dekodera), ale ma mocno ograniczoną funkcjonalność. Owszem, na niektórych programach umożliwi wszystko to, co napisałaś. Ale na innych np. przewijanie będzie niemożliwe.

 


Dlatego zaczęłam interesować się tym dekoderem.

Przeczytałam tę dyskusję, i wiem już że muszę kupić twardy dysk (jaki).


Dowolny dysk twardy, z wejściem USB3.0. Najprościej kupić osobno jakiś dysk SATA o pojemności większej niż 128GB, w formacie 2,5 cala (taki "laptopowy"), do tego kieszeń USB 3.0, wsadzić dysk w kieszeń i gotowe.

 


Tylko u mnie będzie to chodzić po wi-fi. Modem od Internetu będzie w przedpokoju, a telewizor w pokoju. Będzie śmigać, czy to głupi pomysł?

Może nie byłbym aż tak bezpośredni żeby określić ten pomysł jako głupi. Ale zdecydowanie odradzam. Milion razy lepiej puścić kabelek eternetowy z przedpokoju do pokoju. Można go schować pod listwami. Kabelek może być bardzo długi, może iść bardzo naokoło a i tak będzie lepszy niż WiFi. Bezprzewodowo powinno się podłączać tylko to, czego nie da się podłączyć przewodowo. No chyba że ktoś lubi mieć problemy.

 


Mamy teraz 14.09.2023, a dyskusja jest sprzed dwóch lat i dekoder też trochę starawy.


Jest w tym dziale sporo nowszych wątków, zachęcam do poczytania.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13873
  • 57064
  • 686

Jaki wybrać dekoder do nagrywania programów i jaki dysk do niego dobrać?

@AnnaaaTylko ICU100. Ten ma możliwość podłączenia dysku do 2TB (o ile mnie skleroza nie myli) i nagrywania wielokanałowego (do 3 kanałów) i oglądania w tym czasie jeszcze jednego. Przewijanie i cofanie w pakiecie 🙂

Co do dysku...teoretycznie każdy. praktycznie trzeba poczytać opinie na forum co ludziom działa -i tak już możesz nie kupić na rynku 🙂 (byle miał USB3.0)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Jaki wybrać dekoder do nagrywania programów i jaki dysk do niego dobrać?


@Annaaanapisał(-a)

Witam. Jestem tu nowa, do tego nie znam się.


Witaj.

 


Szukam dekodera który pozwoli mi nagrywać każdy kanał i przewijać nagrania do przodu i do tyłu.

Chciałabym jednocześnie móc nagrywać 2-3 kanały, a oglądać jeszcze inny. Zależy mi na nagrywaniu i przewijaniu reklam, nie mam potrzeby trzymania długo nagrań na dysku.


W zasadzie w tej chwili tylko jeden dekoder w ofercie Orange umożliwia nagrywanie - Samsung ICU100. Natomiast niezależnie od tego, jest dostępnych szereg usług dodatkowych marketingowo nazywanych "multinagrywarką". Ta "nagrywarka" jest dostępna dla wszystkich dekoderów (bo tak naprawdę niczego nie nagrywa i działa na poziomie konta a nie dekodera), ale ma mocno ograniczoną funkcjonalność. Owszem, na niektórych programach umożliwi wszystko to, co napisałaś. Ale na innych np. przewijanie będzie niemożliwe.

 


Dlatego zaczęłam interesować się tym dekoderem.

Przeczytałam tę dyskusję, i wiem już że muszę kupić twardy dysk (jaki).


Dowolny dysk twardy, z wejściem USB3.0. Najprościej kupić osobno jakiś dysk SATA o pojemności większej niż 128GB, w formacie 2,5 cala (taki "laptopowy"), do tego kieszeń USB 3.0, wsadzić dysk w kieszeń i gotowe.

 


Tylko u mnie będzie to chodzić po wi-fi. Modem od Internetu będzie w przedpokoju, a telewizor w pokoju. Będzie śmigać, czy to głupi pomysł?

Może nie byłbym aż tak bezpośredni żeby określić ten pomysł jako głupi. Ale zdecydowanie odradzam. Milion razy lepiej puścić kabelek eternetowy z przedpokoju do pokoju. Można go schować pod listwami. Kabelek może być bardzo długi, może iść bardzo naokoło a i tak będzie lepszy niż WiFi. Bezprzewodowo powinno się podłączać tylko to, czego nie da się podłączyć przewodowo. No chyba że ktoś lubi mieć problemy.

 


Mamy teraz 14.09.2023, a dyskusja jest sprzed dwóch lat i dekoder też trochę starawy.


Jest w tym dziale sporo nowszych wątków, zachęcam do poczytania.



Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Jaki wybrać dekoder do nagrywania programów i jaki dysk do niego dobrać?

Dziękuję za odpowiedzi. 🙂