Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze

Cześć, 

Na piętrze bedą 2 multiroomy WHD 80 podpięte do FB 3.0 a na parterze bedzie jeden główny dekoder 4k stream i jeden multiroom podpięty do routera Tp-linka lub do switcha tp-linka.

Na parterze mam podłączonego do FB, kablem router TP-linka archer c6.

Czy główny dekoder zadziała na tym routerze? Wyłączone mam obecnie DHCP w tp-linku i jak korzystam na parterze z komputera by wejsc do menu routera FB wybieram ip 192.168.1.1 i mi z nim bezpośrednio łączy.

Ewentualnie czy Switch od tp-linka nie pamietam obecnie modelu ma 5 wejsc 1gigabitowych, sobie z tym poradzi jak bym wpiął go przed routerem na parterze. Bo nie mam obecnie miejsca  w routerze tp-linku tylko niebieskie wejscie jest wolne. I nie maiał bym jak podłączyć tego jednego multiroomu na parterze przewodem ewentualnie jak bedzie mial dobry zasieg z fb po wifi to połacze wifi lecz wolał bym kabel.

Czy taka konfikuracja zadziała?

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13736
  • 56508
  • 668

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze

@arte_k88  jest szansa że zadziała,  ale tylko Twoje testy to sprawdzą. Jedno DHCP być musi, a czy ten C6 przepuści IPTV? Kto to wie...ja bym najbliższy po wifi puścił...

Switch też niewiadomą jest...może, ale nie musi wytrzymać ruchu...

Testy, testy i jeszcze raz testy 

4KStream w takich sieciach działa najlepiej 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5823
  • 23691
  • 199

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze

 @arte_k88 

Lepiej przez switch niż przez ruter. Powinno działać. Zdecydowanie najlepiej mieć IPTV na osobnym kablu z FB. Dalej może sobie być rozgałęzienie, ale lepiej żeby po jednym kablu nie szedł internet i IPTV. Nie dotyczy to tylko Stream4k.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze

Z tego co wyczytałem tu na forum to będę miał problem i z tym ruterem od tp-linka Archer c6 i moją siecią lan która sobie położyłem. Wyczytałem ze jako ruter główny to Archer c6 nie poradził sobie z tą TV. Ta TV przeważnie działa tylko na ruterach od orange. I jeśli brakuje miejsca eth w FB dodaje się switch i do niego podłącza się tylko tv, by np. na jednym wejściu eth od FB była telewizja. A reszta to inne urządzenia np. komputer czy x-box itp.

A ja mam teraz część urządzeń podłączonych do Fb w tym ruter tp-link i od niego mam następne urządzenia podłączone. I to nic nie da że ja podłączę switcha przed tp-linkiem i podłączę do switcha tv i ruter tp-linka. Przy takim połączeniu dalej korzystam z jednego gniazda FB co może zakłócać odbiór TV. No niestety tak nie fartownie mam sieć położoną i nie przemyślaną pod taka usługę od orange.

Dobrze ze to wychodzi przed zakupem usługi bo bym się męczył.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13736
  • 56508
  • 668

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze

@arte_k88I tak weryfikujesz to przed zamówieniem usługi, a nie liczysz na to, że "jakoś to będzie"...

To rzadkość 😉

Ważne, aby TV podłączać bezpośrednio do FB po kablu, a resztę urządzeń już można przez switche i routery w różnej konfiguracji. 4k Stream jako jedyny dekoder na androidzie ma troszkę łatwiej z siecią LAN, gdyż (prosto rzecz ujmując) musi mieć sam net (tu otwiera się możliwość użycia urządzeń za FB,a przed dekoderem). Jednak przy dużej ilości urządzeń podłączonych do jednego switcha (po jednej skrętce) i tu mogą się zrodzić problemy z wydajnością urządzeń...

Nic nie zastąpi testów na żywym organizmie, ale do tego trzeba mieć usługę i możliwość adaptacji sieci...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 60
  • 0

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze

@agat13 Jak twoim zdaniem mam zweryfikowac i przetestowac usługi ktorej nie posiadam. Dopiero po podpisaniu umowy moge to zrobić. No chyba ze czegos nie wiem i jest inaczej.

Nie widzisz i nie widziałes mojej instalacji sieci LAN Jaką mam położoną Nic profesjonalnego bo jestem amatorem w takich sprawach, i nie do końca wszystko przemyślałem bo sie czasami nie da a zbytnio nie moge tej sieci zmodernizować juz teraz. Jesli chcesz spróbuje narysować moją instalacje i ci prześle na PW z opisem moze mi sie uda to opisac w skrócie to może bedzie Tobie łatwiej mi coś doradzić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5823
  • 23691
  • 199

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze


@arte_k88napisał(-a)

Z tego co wyczytałem tu na forum to będę miał problem i z tym ruterem od tp-linka Archer c6 i moją siecią lan która sobie położyłem. Wyczytałem ze jako ruter główny to Archer c6 nie poradził sobie z tą TV. Ta TV przeważnie działa tylko na ruterach od orange.


Nie tyle "przeważnie" co tylko na nich jest gwarancja. Skoro czytałeś, to wiesz że niektórym działa bez problemu na własnym sprzęcie. Kwestia oczywiście jaki to sprzęt. Ten o którym piszesz oczywiście nie.

 


I jeśli brakuje miejsca eth w FB dodaje się switch i do niego podłącza się tylko tv, by np. na jednym wejściu eth od FB była telewizja. A reszta to inne urządzenia np. komputer czy x-box itp.

No nie do końca tak to wygląda, ale w uproszczeniu taka taktyka jest uzasadniona. To dlatego, że w przypadku IP TV do wszystkich dekoderów (poza Stream 4k) dosyłany jest sygnał protokołem multicast. To znaczy, że cała sieć jest zalewana pakietami telewizyjnymi. Niektóre urządzenia typu switch sobie z takim ruchem nie radzą, mimo iż teoretycznie powinny, i sieć pada lub chodzi słabo. Natomiast ruter operatora (FunBox) separuje ten ruch już u siebie i puszcza go tylko do tego gniazdka, do którego jest podłączony dekoder (którykolwiek z wyjątkiem Stream 4k). Więc oczywiście można dekodery podłączać do kilku gniazdek niezależnie, można do jednego za switch (ale do tego nie każdy switch się nada). Natomiast jeśli chce się je podłaczyć do jednego portu, razem z normalnym internetem, to jest pewne ryzyko że będą nieporządane interakcje, nawet jeśli switch sobie poradzi z multicast. Tylko to nie jest jakieś ogromne ryzyko. Sam mam konfigurację, w której do FunBoxa wpięty jest tylko jeden kabelek eternetowy i cały LAN, łącznie z dwoma dekoderami na tym wisi. Nic się nie zakłóca i wszystko działa absolutnie płynnie. Da się to ogarnąć, ale coś w LAN musi wtedy wziąć na siebie zarządzanie tym bałaganem.

 


A ja mam teraz część urządzeń podłączonych do Fb w tym ruter tp-link i od niego mam następne urządzenia podłączone. I to nic nie da że ja podłączę switcha przed tp-linkiem i podłączę do switcha tv i ruter tp-linka. Przy takim połączeniu dalej korzystam z jednego gniazda FB co może zakłócać odbiór TV. No niestety tak nie fartownie mam sieć położoną i nie przemyślaną pod taka usługę od orange.


To nie do końca tak. Ważne jest czy Tp-link chodzi jako drugi ruter w kaskadzie (i wtedy zapomnij o multicast w jego podsieci), czy też po prostu jest z niego zrobiony AP do WiFi (wtedy powinno wszystko działać normalnie, przynajmniej w teorii). Tak naprawdę, jeśli krytyczne połączenia są po kablach, to IMHO wszystko będzie hulało bez problemu, a interferencja między IP TV a internetem będzie zachodziła tylko wtedy, kiedy będziesz miał umowę na 1Gbps i puścisz speedtest po tym samym kablu po którym idzie IP TV. Wtedy będzie się TV cięła. I tylko wtedy. W każdym innym przypadku nie będzie problemów. Zupełnie inny wymiar nabierze zabawa, jeśli w którymś miejscu wpuścisz multicast do WiFi. Takie rzeczy to w ramach pokuty za najcięższe przewinienia powinny być zadawane.

 


Dobrze ze to wychodzi przed zakupem usługi bo bym się męczył.


No pewnie, po co się męczyć -  to ani przed ani po zakupie nie warto. Z mojego punktu widzenia radziłbym wziąć tyle Stream4k ile się da - ten dekoder podłączasz po prostu do sieci jak każde inne urządzenie, nawet ostatecznie może być przez WiFi, i zupełnie znośnie będzie działało. Na dowolnym ruterze, także własnym, nawet z podsieci z inną numeracją i podwójnym NAT.

Wszystko to piszę nie "w teorii" tylko w oparciu o konkretne, własne doświadczenia, i jestem pewien tego co komunikuję.

Gdybyś miał jakiekolwiek pytania czy wątpliwości - wal śmiało.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13736
  • 56508
  • 668

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze

@arte_k88  potwierdzam to co napisał @j131 . 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5823
  • 23691
  • 199

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze

@arte_k88 

Na twoim miejscu zrobiłbym tak. Kabel od ONT do FB tak żeby FB mógł stanąć w miejscu skąd najwięcej kabli się rozchodzi. Tylko jeden dekoder ICU100, na kabelku do FB. Reszta LAN w oparciu o switche, i kabelki. Pozostałe dekodery Stream4k podlaczone dowolnie. Dodatkowy ruter przekonfigurowany na AP umieszczony na innym piętrze niż FB.

To taki plan minimum. Będą wtedy dwie różne sieci Wifi, ale cały dom powinien być pokryty i wszystkie trzy telewizory powinny działać płynnie, niezależnie od obciążenia sieci.

Ważne jest tylko aby kable były dobrze zarobione, najlepiej zakończone gniazdkami.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1922
  • 9388
  • 76

Dekoder 4k Stream sygnał w drugim routerze

@arte_k88 Możesz na FB i dodatkowym AP (zrobionym z routera) ustawić tę samą nazwę sieci i hasło do niej. Ważne aby były na oddzielnych kanałach. Dodatkowo tak ograniczyć siłę sygnału na dodatkowym AP aby nie „siać” na parter (FB niestety tego nie umożliwia). Urządzenia mobilne będą same przełączać się w razie potrzeby.