Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki dekoder wybrać?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Jaki dekoder wybrać?

Jaki dekoder waszym zdaniem najlepiej wybrać? Chodzi o światłowód.

 

Czego chcę?

4K i HDR. To najważniejsze.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Jaki dekoder wybrać?

@enjejWybór masz niewielki...4K Stream na Androidzie lub IWU200 (starszy dekoder już bezkartowy). Ja bym zaczął od 4K Stream-a, bo IWU ma mniej kanałów z HDR-em

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Jaki dekoder wybrać?

@enjejWybór masz niewielki...4K Stream na Androidzie lub IWU200 (starszy dekoder już bezkartowy). Ja bym zaczął od 4K Stream-a, bo IWU ma mniej kanałów z HDR-em


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Jaki dekoder wybrać?

@enjej 4K Stream będzie wygodniejszy w przypadku chęci podłączenia własnego routera.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Jaki dekoder wybrać?

Cześć @enjej 

Podsyłam Ci linka do tematu z forum NO Jakie różnice w dekoderach 4k Stream i IWU200? https://nasz.orange.pl/t5/Zakup-urz%C4%85dzenia/Jakie-r%C3%B3%C5%BCnice-w-dekoderach-4k-Stream-i-IWU...

W tym temacie masz porównanie dekoderów ICU 100, IWU 200 i dekoder 4K Stream. Ja osobiście posiadam IWU 200  działa płynnie i nie mam problemów. Polecam  Jeśli chodzi o jego parametry to w tym linku masz informacje https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-sagemcom-iwu-200# 

Jeszcze zerknij do tego tematu co Ci wysłałem w  pierwszym linku

Może okaże Ci się przydatny

Pozdrawiam 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Jaki dekoder wybrać?

Dziękuję za podpowiedzi. 2 głosy na 4K Stream. Także pewnie wybierze się jego.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Jaki dekoder wybrać?

@enjejsłużymy pomocą. Polecamy się na przyszłość

Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jaki dekoder wybrać?

@enjej  za 4K Stream przemawia również fakt że to jedyny dekoder na androidzie w ofercie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Jaki dekoder wybrać?

@enjej 

Masz trzy opcje.

 

Stream 4k jest łatwiejszy w konfiguracji i, IMHO,  wygodniejszy w obsłudze. Jako android TV ma dostęp do wszystkich aplikacji ze sklepu a także wbudowanego chromecasta. Natomiast sama aplikacja do Orange TV na nim jest taka sobie. Jeśli masz KD to ten dekoder się nie nada do odbioru IP TV bo nie dostaje od Orange dźwięku przestrzennego. Nie ma też możliwości nagrywania, mimo że ma port USB 3.0. Aplikacja potrafi się też zawiesić bez wyraźnego powodu. Sygnał IP TV jest do tego dekodera dostarczany z 23 sekundowym opóźnieniem.

 

Jeśli zależy Ci na HDR to jest jeszcze IWU200, on ma wszystko na czym Ci zależy, jednak konfiguracja sieci musi być płaska, najlepiej podłączyć go osobnym kabelkiem do rutera. Konfiguracja z własnym ruterem to wyzwanie. No i też nie ma możliwości nagrywania, a nawet odtwarzania czegokolwiek lokalnie, bo po prostu nie ma żadnych portów USB. Ma tylko gigantyczną, czerwoną diodę cały czas bijącą po oczach.

 

Gdyby nagrywanie było istotne, to jest jeszcze ICU100. Ten ma dwa porty USB, w tym jeden z możliwością podłączenia dysku do nagrywania (dysk trzeba sobie sprawić własny), wtedy dekoder staje się PVR. Reszta, łącznie z konfiguracją sieci i wyglądem menu jest jak w IWU200. Natomiast nie ma on obsługi HDR.

 

Wszystkie trzy obsługują rozdzielczość 4k, ale na chwilę obecną nic sensownego w tej rozdzielczości nie jest dostępne w IP TV, może poza kilkoma kanałami w najwyższych pakietach.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7667
  • 31

Jaki dekoder wybrać?


@enjejnapisał(-a)

Jaki dekoder waszym zdaniem najlepiej wybrać? Chodzi o światłowód.

możesz wybrać jaki zechcesz, a i tak dostaniesz taki ... jaki ci dadzą! Prawdopodobieństwo, że zgadniesz, to jakieś 1/3.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 83
  • 0

Jaki dekoder wybrać?

Posiadam 2 sztuki IWU200 jeden po kablu drugi po wifi i moim zdaniem nie ma lepszego dekodera do iptv