Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

No to wymieniłem TVBox+ (który mi pasował pod każdym względem ale źle współpracował z zewnętrznym dyskiem twardym) na Ultrabox+ (wersja ADB) - podobno lepszy, nowocześniejszy, bardziej funkcjonalny i w ogóle 🙂

Podłączyłem, uruchomiłem (aktualizacja oprogramowania 30 minut, złapanie uprawnień z satelity około 4 godzin), podłączyłem dysk zewn. przez USB (tę samą poczciwą Toshibę Canvio Basic 2T), wszystko zadziałało ale... nie wszystko mi się podoba, więc mam parę pytań do doświadczonych użytkowników tego dekodera:

 

1. czy jest gdzieś opcja wyłączenia/skonfigurowania funkcjonalności Timeshift? nie potrzebuję tego a to cały czas używa dysku...

2. po wyłączeniu dekodera dioda na dysku nadal miga jak szalona, więc dysk ciągle w ruchu??? co z tym zrobić? Może wpływ na to ma opcja "aktywne czuwanie" której nie rozumiem?

3. czy można dekoder wyłączyć "na amen" bez odłączania zasilania?

4. czy jest opcja przeglądania/wybierania kanałów w wersji nieobrazkowej/nieikonowej tylko tekstowej?

5. na pilocie nie ma przycisku 'List" z listą programów - czy ja jestem ślepy czy to się jakoś inaczej uruchamia czy trzeba się przekopywać przez "Menu"?

 

Moja konfiguracja: mam podłączoną 1 antenę, jednym kablem , zwykły konwerter. Bez połączenia z internetem (póki co). No i ten dysk Toshiby.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 533
  • 2198
  • 5

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

1. Z tego co kojarzę żeby wyłączyć timeshift to musiałbyś odłączyć dysk. 
2. Dioda na dysku może migać dlatego że dysk nawet po wyłączeniu dekodera może być zasilany spróbuj zmienić ustawienia oszczędzania energii (ustawienie wyższego poziomu oszczędzania energii może mieć jakiś wpływ na pierwsze, drugie i trzecie pytanie, ja niestety nie mogę tego przetestować bo mam multiroom) 
3. Nie do końca wiem co masz na myśli ale na 99,99 nie ponieważ dekoder weryfikuje uprawnienia do odbioru kanałów i dostępność aktualizacji. 
Odpowiedź na pytanie 4 i 5 znajdziesz pod przyciskiem epg. 🙂

Polecam podłączyć dekoder do internetu, bez tego tracisz jakieś 30% funkcji tego dekodera. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 533
  • 2198
  • 5

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

1. Z tego co kojarzę żeby wyłączyć timeshift to musiałbyś odłączyć dysk. 
2. Dioda na dysku może migać dlatego że dysk nawet po wyłączeniu dekodera może być zasilany spróbuj zmienić ustawienia oszczędzania energii (ustawienie wyższego poziomu oszczędzania energii może mieć jakiś wpływ na pierwsze, drugie i trzecie pytanie, ja niestety nie mogę tego przetestować bo mam multiroom) 
3. Nie do końca wiem co masz na myśli ale na 99,99 nie ponieważ dekoder weryfikuje uprawnienia do odbioru kanałów i dostępność aktualizacji. 
Odpowiedź na pytanie 4 i 5 znajdziesz pod przyciskiem epg. 🙂

Polecam podłączyć dekoder do internetu, bez tego tracisz jakieś 30% funkcji tego dekodera. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

Dzięki za odzew. 

1. No to słabo by było, bo z odłączaniem dysku mam złe doświadczenia, niewygodne to jest i  np. TvBox+ często chciał na nowo formatować! 

3. To w trybie standby dekoder może weryfikować uprawnienia??? 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 533
  • 2198
  • 5

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

Tak, weryfikuje uprawnienia i sprawdza dostępność aktualizacji oprogramowania. 
Pobaw się ustawieniami oszczędzania energii może to spowoduje wyłączenie timeshiftu i wyłączy dekoder w takim stopniu w jakim tego oczekujesz 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

Ok, pobawię się. Na razie wczoraj  zauważyłem, że w standby czasami lampka mruga na biało - może wtedy właśnie coś weryfikuje? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...


@_Artek_napisał(-a)

.....
Polecam podłączyć dekoder do internetu, bez tego tracisz jakieś 30% funkcji tego dekodera. 


30%??? Eee tam, VOD nie potrzebuję, EPG ściąga z satelity. Co jeszcze ciekawego tracę?

 

Póki co zabawa trwa - przy wyłączeniu opcji "aktywne czuwanie" po wyłączeniu dekodera, czyli przejściu w stan stan-by, po około 15 minutach dioda na dysku przestaje mrugać co chyba świadczy o braku zapisów/odczytów, jest tylko zasilanie. Po około 30 minutach dioda całkiem zgasła - czyżby dekoder całkiem odłączył dysk???!!! No jest to jakiś postęp 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 533
  • 2198
  • 5

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

Przy podłączeniu dekodera do internetu masz chociażby dostęp do wszystkich filmów z canal+ wtedy kiedy ty chcesz a nie kiedy chce tego ramówka c+ dodatkowo na wybranych kanałach masz replay tv do 7h wstecz. co można wykorzystać jako swego rodzaju iptv przy gorszych warunkach atmosferycznych.  a to tylko kilka rzeczy na które wpadłem o ósmej rano, jeśli masz dobry stabilny internet to podłącz a sam się przekonasz. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

Aha, ale w moim pakiecie, podstawowym, nie mam dostępu do żadnych kanałów filmowych C+, tylko bezpłatne Family i Domo. Dlatego w ogóle tego nie brałem pod uwagę... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...


@_Artek_napisał(-a)

Tak, weryfikuje uprawnienia i sprawdza dostępność aktualizacji oprogramowania. 

 


Okazało się, że po zaprogramowaniu nagrania (na kilka godzin naprzód) a potem po wymuszeniu przejścia w stan stand-by (dysk zewnętrzny też się uśpił po 20-30 minutach) dekoder w odpowiednim momencie "obudził się" i nagrał co trzeba - miła niespodzianka 🙂

Zaczynam się do niego przyzwyczajać, szybki jest, szybko wczytuje EPG z satelity, żeby jeszcze ten Timeshift dało się wyłączyć...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

ULTRABOX+, dekoder od Canal+ - kilka pytań od nowego użytkownika...

Pojawiły się pierwsze problemy... Po pierwsze jakoś wolniej wczytuje EPG z satelity, czasami czekam z 20 minut i nic, w końcu wyłączam/włączam i wtedy startuje na kanale który mnie interesuje i zaczytuje szybko.

A okazuje się, że bez EPG nic nie mogę nagrać!!! Uruchomienie "z ręki" daje tylko błąd E2305, wejście w EPG w pozycję "Brak opisu programu" wywala w ogóle z menu, no i klops.

Może ktoś wie, jak nagrać cokolwiek gdy EPG na danym kanale nie jest jeszcze wczytany?