Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Zagłosowałem i ja 😉

To sensowne rozwiązanie, więc zachęcam innych do głosowania, na ten pomysł 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@Time88napisał(-a)

...

dopytuję tutaj zakładając że spora część klientów Orange używa dekodera  4K Premium (ICU 100), a skoro, jak ktoś tu pisał, temat był szeroko poruszany, to z pewnością są wśród nich i tacy, którzy próbowali rozwiązania z nagrywarką. Miałam nadzieje, że komuś udało się to rozwiązać pomyślnie i napisze jakiego grabbera używa.

...


Owszem, używam ICU100 ale, z powodów które wyłuszczyłem szczegółowo wcześniej, na tym sprzęcie nie eksperymentowałem z łamaniem zabezpieczeń zapisu. Na pewno są tacy, którzy eksperymentowali. Jeden nawet się tu pochwalił, zamieścił też stosowne dane. Na więcej bym na Twoim miejscu nie liczył. To, że praktyczna implementacja zabezpieczeń jest, według subiektywnej oceny większości dyskutantów, idąca dalej niż wymaga tego prawo autorskie, nie zmienia faktu że te zabezpieczenia są. Żeby nagrać coś w sposób o który Ci chodzi trzeba więc te zabezpieczenia złamać (trudne, prawdopodobieństwo sukcesu znikome) lub obejść (zaskakująco łatwe). Obawiam się że, mimo iż takie nagrywanie samo w sobie może i nie jest nielegalne, to już łamanie zabezpieczeń jest niezgodne z umową. Dlatego właśnie napisałem, że obrońcom praw autorskich udało się przeforsować rozwiązania ograniczające nasze prawa, prawa konsumentów. Raczej nikt cię za to ścigał nie będzie, ale wcale się nie zdziwię jeśli cała ta dyskusja w którymś momencie z tego forum zniknie.

PS. Co do pomysłu, to identyczny, mojego autorstwa już istnieje. Nie ma co dublować.

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Uniezale%C5%BCnienie-trwa%C5%82o%C5%9Bci-nagra%C5%84-na-dysku...

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@IreneuszCDnapisał(-a)

Zagłosowałem i ja 😉

To sensowne rozwiązanie, więc zachęcam innych do głosowania, na ten pomysł 😉


Bardzo dziękuję i pozdrawiam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@j131 nie wiem już po raz który podkreślam, że nie chcę stosować rozwiązania

nielegalnego, nawet wtedy gdyby nic za to nie groziło.

Oby został zrealizowany pomysł z nową wersja dekodera, wtedy, jak już też pisałam,

ta dyskusja nie byłaby w ogóle potrzebna i może zniknąć.

Pozdrawiam

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 

Ja rozumiem co Ty piszesz. Nie musisz powtarzać. Niestety "legalny" nie znaczy "możliwy". Zrobisz co będziesz uważała.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@j131napisał(-a)

@Time88 

Niestety "legalny" nie znaczy "możliwy". Zrobisz co będziesz uważała.


Będę czekała co Orange zdecyduje i co i kiedy ewentualnie zmieni. Jeśli nie będzie

zmiany do końca mojej obecnej umowy, prawdopodobnie nie zmienię dekodera przy

podpisywaniu nowej umowy. Najgorszy wariant to taki gdyby w międzyczasie

obecny dekoder się zepsuł. Ale do tej pory nie miałam takiej sytuacji.

 

Pozdrawiam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@j131 mam jeszcze jedno pytanie. W swoim zgłoszeniu napisałeś:

"Można mieć dowolną liczbę dysków z nagraniami i przełączać je do woli. Po każdym przełączeniu dysku na inny, dekoder powinien wymusić swój restart, ale nagrania będą OK."

Nie wiem jak rozumieć słowo "powinien". Krótko mówiąc, czy z danym dekoderem

sam próbowałeś nagrań na 2 lub więcej dyskach (oczywiście oddzielnie) i mogłeś

je dowolnie podmieniać, czy tylko tak przypuszczasz?

Mój dysk jest duży i raczej go nie wypełnię, ale czasami nagrywam "na chwilę"

i wtedy pojemność  szybko się wyczerpuje. Wolę więc od razu zapytać.

Pozdrawiam

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@j131napisał(-a)

wcale się nie zdziwię jeśli cała ta dyskusja w którymś momencie z tego forum zniknie.

I jeszcze jedno. Skoro tak bardzo ubolewasz nad tym, że ta dyskusja w ogóle się tu

pojawiła, to szkoda, że o zgłoszeniu swojego pomysłu w tej sprawie nie napisałeś

od razu po moim poście rozpoczynającym wątek. Całej tej dyskusji by nie było.

Pozdrawiam

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 

Tak, próbowałem wymieniać dyski i to działało. Napisałem warunkowo dlatego, że nigdzie ta funkcjonalność nie jest opisana. Tym samym w którymś momencie może zniknąć bez żadnego ostrzeżenia. IMHO tak się nie zdarzy, ale pewności mieć nie można.

Dlaczego od razu nie napisałem, że jest pomysł na to, żeby nagrania na dysku ICU100 można było odtwarzać na innych dekoderach w ramach tej samej umowy? Bo nie pytałaś o to. Pytałaś jak zgrać materiał z dysku ICU100 do pliku, który można odtworzyć na innym urządzeniu (komputer, TV, telefon), bez żadnych ograniczeń czasowych. I do tego zmierzały odpowiedzi. Naprawdę nie widzę powodu do chowania urazy, jestem gotów publicznie przeprosić, jeśli w czymkolwiek koleżankę uraziłem.

Żeby nie było niedomówień w kwestii zarzuconej mi wprost niechęci do samego pytania: mnie ten wątek nie przeszkadza zupełnie. Ale ponieważ, tak jak już wielokrotnie dawałem do zrozumienia, temat mieści się w szarej strefie (zupełnie niezależnie od Twoich intencji), to większość uczestników dyskusji waży słowa i stara się nie łamać regulaminu forum. Jeśliby ktoś (teoretyzuję tutaj) napisał na przykład: "nie ma problemu, wiem jak złamać wszystkie te zabezpieczenia ICU100 i stale nagrywam niekodowane materiały z niego na swoim dysku, mogę sobie je oglądać do woli, te zabezpieczenia to w sumie pestka i chętnie Ci pokażę jak to zrobić" - co byłoby wszak bardzo konkretną i pozytywną odpowiedzią na Twoje pytanie - to jestem niemal pewien, że taki post by się nie ostał. Jeśli znacznie bardziej bezpośrednie i konkretne odpowiedzi na zadane pytanie istnieją, to na tym forum się nie pojawią.😶


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@j131napisał(-a)

@Time88 

Tak, próbowałem wymieniać dyski i to działało. Napisałem warunkowo dlatego, że nigdzie ta funkcjonalność nie jest opisana. Tym samym w którymś momencie może zniknąć bez żadnego ostrzeżenia. IMHO tak się nie zdarzy, ale pewności mieć nie można.


Bardzo dziękuje za wyjaśnienie. Będę szybciej usuwać nagrania "na chwilę" czyli

takie, których nie zamierzam zachować (np. program nadawany gdy nie mam

możliwości obejrzenia podczas emisji), wtedy nie powinnam przekroczyć pojemności jednego

dysku.

 

> Dlaczego od razu nie napisałem, że jest pomysł na to, żeby nagrania na dysku

> ICU100 można było odtwarzać na innych dekoderach w ramach tej samej umowy?

> Bo nie pytałaś o to. Pytałaś jak zgrać materiał z dysku ICU100 do pliku, który można

> odtworzyć na innym urządzeniu (komputer, TV, telefon), bez żadnych ograniczeń

> czasowych. I do tego zmierzały odpowiedzi.

Nie pytałam, bo pomysł, który na końcu zgłosiłam, przyszedł mi do głowy dopiero pod koniec

dyskusji. Ale było wiadomo o co mi chodzi. Napisałam o tym już w drugim akapicie pierwszego

postu zaczynającego wątek. W tej chwili to już nieważne.

 

> Naprawdę nie widzę powodu do chowania urazy, jestem gotów publicznie przeprosić,

> jeśli w czymkolwiek koleżankę uraziłem.

Ależ ja nie chowam urazy i przeprosiny nie są potrzebne, chociaż doceniam elegancję.

 

Bardzo dużo się podczas tej dyskusji nauczyłam, przede wszystkim od Ciebie, bo wyjaśniasz

dokładnie, nie oszczędzając czasu. Bardzo dziękuję.

 

Pozdrawiam