Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88  napisz stosowny temat Tu > Pomysły (orange.pl)

Bo moim zdaniem kopiowanie materiałów chronionych, jest Piractwem!

@Pablo5 co do legalności kopiowania na własny użytek... Śliski temat, jak łamiesz zabezpieczenia płyty DVD czy CD by ją powielić, to jest Piractwo, ale co ja tam wiem...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@IreneuszCD a gdy nagrywasz z telewizora/dekodera na dysk to jest legalne? Bo w świetle tego co napisałeś to chyba już wtedy łamiemy prawo 😉 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5482
  • 60

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Na dysku dekodera audycje można nagrywać w najwyżej jakości.

Natomiast sygnał HDMI zależy także od możliwości odbiornika.

Pomijanie zabezpieczeń jest możliwe przy słabszej jakości np HD Ready i to jest zupełnie logiczne i 100% legalne bo słabsze lub starsze telewizory nawet z matrycą fullHD  nie odbierałyby sygnału HDMI z dekodera.  Starsze tv z portem HDMI nie odbierają bezpośrednio dźwięku z HDMI.

 

Sprawdziłem na  stronie, że opłata za spóźniony zwrot dekodera ICU100 to 600 zł.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@andrzej1441 

> Sprawdziłem na  stronie, że opłata za spóźniony zwrot dekodera ICU100 to 600 zł.

Ale ja nie sugerowałam spóźnionego zwrotu..

Pozdrawiam


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@bluesmanniakinapisał(-a)

@IreneuszCD a gdy nagrywasz z telewizora/dekodera na dysk to jest legalne? Bo w świetle tego co napisałeś to chyba już wtedy łamiemy prawo 😉 


Jeśli masz dysk podpięty do dekodera, to spok, materiał do własnych zastosowań, oglądania, byleś nie miał kilku dysków z filmami i muzyką, bo to może być już Piractwem, oczywiście w razie kontroli, jak kotoś nie boi się sądów to spok.

Nic nie nagrywam z telewizji, dekodera nie mam, nawet jak kiedyś miałem/ nie nagrywałem, bo sklerozy nie mam i po sto razy tego samego nie będę oglądać.

Filmy mam na Blu-Ray, muzyka na CD zakupionych, Canal+ w aplikacji na TV wystarcza mi.

Inna sprawa że mając firmę, nie można mieć w domu nic trefnego, miałem już kontrole, sprawdzali nie tylko komputery, ale i media na płytach czy dyskach, dobrze że nie miałem tam nic trefnego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@IreneuszCDnapisał(-a)

@bluesmanniakinapisał(-a)

@IreneuszCD a gdy nagrywasz z telewizora/dekodera na dysk to jest legalne? Bo w świetle tego co napisałeś to chyba już wtedy łamiemy prawo 😉 


Jeśli masz dysk podpięty do dekodera, to spok, materiał do własnych zastosowań, oglądania, byleś nie miał kilku dysków z filmami i muzyką, bo to może być już Piractwem, oczywiście w razie kontroli, jak kotoś nie boi się sądów to spok.

 


No to kolega ma nieco paranoiczny stosunek do zagadnienia co wynika zapewne z prowadzenia firmy...

Ja nie nagrywam z powodu sklerozy, najczęściej po to by obejrzeć w innym czasie niż emisja live, bo nie zawsze mam akurat czas lub po prostu w nocy muszę się wyspać a akurat nadają coś ciekawego około północy. Są też programy warte ponownego obejrzenia jak lekcje, porady, przepisy itp.

Doprawdy nie rozuniem tej nagonki tutaj na tych co sobie nagrywają i robią to legalnie od lat... 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@bluesmanniaki mam zdrowy stosunek do licencji na wszystko, bo nie będę w sądzie tego udowadniać, jestem ostrożny po prostu. Nie przeżyłeś takiej kontroli, to masz lużny do tego stosunek.

Tak samo pewnie jest z użytkownikami co ściągają filmy z sieci i gry, ale to już ich sprawa.

Według mnie operator nie powinien umożliwiać nagrywania czego kolwiek, jak już to w chmurze, bo nie ma gwarancji że użytkownik tych materiałów nie udostępni.

Podobnie w temacie, skoro operator udostępnia ICU100 z możliwością nagrywania na dysku, to już mega bonus, oczekiwać więcej nie można.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@IreneuszCDnapisał(-a)

@bluesmanniaki mam zdrowy stosunek do licencji na wszystko, bo nie będę w sądzie tego udowadniać, jestem ostrożny po prostu. Nie przeżyłeś takiej kontroli, to masz lużny do tego stosunek.

Tak samo pewnie jest z użytkownikami co ściągają filmy z sieci i gry, ale to już ich sprawa.

Według mnie operator nie powinien umożliwiać nagrywania czego kolwiek, jak już to w chmurze, bo nie ma gwarancji że użytkownik tych materiałów nie udostępni.

 

 


Na szczęście to jest tylko twoje wyobrażenie, żadne prawo w Polsce, póki co, tego nie zabrania. Co więcej - pobierane są z tego dodatkowe opłaty ukryte w cenie nagrywarek i nośników danych!

Aha, i nie mieszjamy do tego ściągania z sieci filmów i gier, to zupełnie ina bajka... 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@bluesmanniaki nie neguję twojej wizji 😉

Jednak ja dmucham na zimne, mam odmienne zdanie i po Sądach nie chcę być ciągany, kasę też wolę na inne cele wydać, niż kary za łamanie licencji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@IreneuszCDnapisał:   @Time88  napisz stosowny temat Tu > Pomysły (orange.pl)

Zgłosiłam.