Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy

Dzień Dobry,

 

Posiadam dekoder ICU 100 + dysk twardy 2TB  - mam już w tym momencie dużą listę nagrań z tv - kilkadziesiąt.

Mój problem jest następujący:

- bardzo długo trzeba czekać na wyświetlenie listy nagrań - około 10 sekund

- jak już wejdę w szczegóły nagrania i wyjdę do listy głównej to znów muszę czekać 10 sekund na wczytanie listy a co gorsze skaczemy do pierwszego nagrania na liście - więc jak przeglądam listę gdzieś niżej to znów muszę przewijać do dołu

W takich warunkach praca z listą nagrań to porażka.

Jest jakiś sposób żeby to działało szybciej?

 

Lista nagrań jest wyświetlana w formie tabeli z dużymi obrazkami. Da się przełączyć na jakąś listę z tabelą gdzie jest więcej tekstu i mniej obrazków?

Może wtedy działało by to szybciej?

 

Pozdrawiam

8 ODPOW. 8

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21545
  • 173

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy

@rmazurki 

Podzielam Twoje wrażenia. Niestety, o ile mi wiadomo nie ma na to rady. Operator pozostaje głuchy na sugestie zmiany tego sposobu działania. Zdecydowanie nie jest to zaprojektowane z myślą o pracy z dużą biblioteką nagrań. Jeśli uważasz że to warto zmienić, możesz zgłosić pomysł, ale nie wstrzymywałby oddechu w oczekiwaniu na realizację.

https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy

zastosuję się do rad 🙂

do wszystkich rad - łącznie z nie wstrzymywaniem oddechu 😀

dzięki za odpowiedź @j131 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52627
  • 602

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy

@rmazurki Im więcej nagrań, tym czas dostępu dłuższy. Taka zależność. Może warto usunąć trochę?

Co do siermiężności działania to multinagrywarka to rozwiązanie softowe, a dysk - sprzętowe i tak będzie. Myślę jednak, że sam sposób ich wyświetlania i poruszania się po menu będzie ewoluował. Łącznie z interface'm...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy

voilà 🙂 :

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Poprawa-dzia%C5%82ania-listy-nagra%C5%84-w-ICU-100-hd/idi-p/3...

 

 

>> Może warto usunąć trochę?

 

mam usuwać nagrania bo soft jest do bani?

moim zdaniem ta funkcjonalność została zrobiona "po taniości, aby działało jakoś"

jak nie będzie poprawy to raczej nie przedłużę umowy.

 

 

 

___________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy

@rmazurki  pomysł poparty, co do zasady... na wszelki wypadek jednak dopytam, czy Twój dysk ma usb 3.0 i jest podpięty do portu z tyłu dekodera?

 

Jeśli faktycznie nie przedłużysz umowy, to praktycznie stracisz dostęp do swoich nagrań... bo wydaje mi się, że nie da się ich odtworzyć z użyciem innego dekodera.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy

>> czy Twój dysk ma usb 3.0 i jest podpięty do portu z tyłu dekodera?

 

2 x tak

 

tak sobie myślę, że rozwiązanie w postaci "osobistego dysku hd z nagraniami" powoli chyba odchodzi do lamusa i staje się "old school" 🙂

a rozwiązaniem które staje się powszechniejsze jest streaming service.

przyznam że część nagrań które mam na swoim dysku mam też dostępne w serwisach typu streaming service.

ale wciąż "bliższe memu sercu" jest posiadanie nagrania na własnym dysku ale chyba tacy jak ja/my powoli stajemy się mniejszością ...

nie bez znaczenia jest to że sieci przesyłowe są coraz szybsze i doskonalsze.

mylę się gdzieś? 🙂

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52627
  • 602

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy

@rmazurki  Dorzucę, że nagrania w chmurze przechowywane są.miesiąc...więc jak nagrasz coś, czego nie ma w sieci, to masz niewiele czadu na sentymenta...na dysku lokalnym przechowujesz do skasowania na własne żądanie 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

ICU 100 + hd - moje nagrania - problemy

tak, zaleta posiadania nagrań na własnym dysku jest taka że to ja decyduję kiedy skasuję 🙂

 

co do chmury to bardziej miałem na myśli serwisy hbo max czy canal+ online - część nagrań które mam dysku jest właśnie dostępna tamże. Bo głównie najciekawszy filmowy "kontent" dla mnie jest na canal+ czy hbo. Sporo nagrywam sportu czy z tvnturbo.

 

sprawdziłem dokładnie ile mam nagrań - 135 sztuk 🙂