Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 aktywacja TV


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

ICU 100 aktywacja TV

Do tej pory używałem UHD88/86 i jak dobrze kojarze po restarcie urządzenia trzeba podać ID usługi i kod poufny TV. Dodatkowo powinna być zainstalowana karta viaaccess.

 

Ciekawa sytuacja - podłączyłem u siebie dekoder ICU100 - kupiony od kogoś i jakby trzymał jego ID. 

Przywracałem do ustawień domyślnych z menu zółty niebieski zółty i nic... 

 

Czy ktoś zna więcej detali jak dekodery się autoryzują w sieci? Czy jest jeszcze jakieś menu skąd mogę całkowicie zrestartować dekoder do fabryki? 

Wątpię żeby po MACach były podpinane od razu pod danego abonenta...

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

ICU 100 aktywacja TV

To sat czy iptv?
Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 aktywacja TV

Poprzez BOK Orange go konfiguruje zdalnie, jeśli chcesz zmian wypada na chat czy telefonicznie to zgłosić.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

ICU 100 aktywacja TV

@Piotrekk85 ICU100 nie obsługuje SAT 🙂

 

@lancewicz Kupiłeś od kogoś dekoder? W jakim celu? Sprzedający sprzedał Ci cudzą własność, która będzie elektrozłomem gdy zakończy mu się umowa.

Po resecie WHD80/UHD88 nie żąda drugi raz danych klienta(o ile dobrze kojarzę).

ICU 100 nie posiada karty i raczej nie ma możliwości zmiany danych już zapamiętanych. Nawet jakbyś wpisał swoje dane(i tak powinieneś mieć swój sprzęt) to zakończy się to fiaskiem, ponieważ konkretny S/N dekodera jest dopisywany do konkretnego klienta.

Sam widzisz u siebie jak wygląda protokół zdawczo-odbiorczy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

ICU 100 aktywacja TV


@BORAXnapisał(-a)

@Piotrekk85 ICU100 nie obsługuje SAT 🙂

 

@lancewicz Kupiłeś od kogoś dekoder? W jakim celu? Sprzedający sprzedał Ci cudzą własność, która będzie elektrozłomem gdy zakończy mu się umowa.

Po resecie WHD80/UHD88 nie żąda drugi raz danych klienta(o ile dobrze kojarzę).

ICU 100 nie posiada karty i raczej nie ma możliwości zmiany danych już zapamiętanych. Nawet jakbyś wpisał swoje dane(i tak powinieneś mieć swój sprzęt) to zakończy się to fiaskiem, ponieważ konkretny S/N dekodera jest dopisywany do konkretnego klienta.

Sam widzisz u siebie jak wygląda protokół zdawczo-odbiorczy.


Pytanie było bardziej techniczne niż życiowe w jakim celu kupiłem:) Ostatecznie nada się na podstawkę do piwa. A tak na poważnie chciałem nowy dekoder a chyba od 4 lat nie przedłużyłem umowy bo nie lubię mieć lojalki. Ale za to lubię nowy sprzęt. Protokół zdawczo-odbiorczy to jedno - jak ma wyglądać? A druga sprawa to parowanie urządzeń...przy UHD88 po blokadzie windykacyjnej trzeba było podać te dane. 

Co do ICU100 jak nie posiada karty? To na co jest ten slot z boku? Ewidentnie karta. 

Druga sprawa może sat nie obsługuję ale ma jakąś Fke więc DVB-T musi obsługiwać w takim bądź razie. 

 

To idąc dalej jaki jest mechanizm provisiongu takich urządzeń? To też jest TS-069 jak w przypadku routerów czy jakieś inne mechanizmy działają w IP TV?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

ICU 100 aktywacja TV

@lancewicz jeżeli masz usługę orange, to na pewno taki protokół multimedialny masz w teczce. Nie chce mi się skanować.

Slot na kartę w ICU jest, ale nie jest wykorzystywany. Tak samo jak z złączem F. DVB-T/C/S również oficjalnie, w wersji Orange nie obsługuje. Czy jest "niebrandowany" egzemplarz? Nie wiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

ICU 100 aktywacja TV


@BORAXnapisał(-a)

@lancewicz jeżeli masz usługę orange, to na pewno taki protokół multimedialny masz w teczce. Nie chce mi się skanować.

Slot na kartę w ICU jest, ale nie jest wykorzystywany. Tak samo jak z złączem F. DVB-T/C/S również oficjalnie, w wersji Orange nie obsługuje. Czy jest "niebrandowany" egzemplarz? Nie wiem.


Bo ja wiem, ja tą usługe mam od momentu pilotażu FTTH przez Orange w Warszawie. Były jakieś papiery ale obstawiam, że protokoły 10 razy się zmieniały. 

Pod tym symoblem ICU100 jakoś na sieci nie mogę znależć niebrandowanego...

Generalnie pierwsze wrażenia takie, że urządzenie fajne, małe, zgrabne. Szybsze niż UHD. Ma jakieś bugi jak po włączeniu startuję menu a nie ostatni kanał. Choć to może być koreański it's a feature not a bug. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

ICU 100 aktywacja TV

Potwierdzam, slot karty jest nieaktywny (jest, bo jest), do systemu Orange przypisuje się go po SN i sam nic nie zrobisz...Poza tym...sprzęt jest "niekupowalny", bo dzierżawiony