Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 16
  • 0

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

rozumiem że ten od UHD88 będzie pasował do WHD80. Tak ku formalności w WHD80 dysk będzie siedział w środku  dekodera czy jest przez adapter USB?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12954
  • 53214
  • 617

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

@radoslaw_c  żeby podłączyć dysk zewnetrzny od 88 ki do 80-ki to trzeba mieć specjalną  obudowę dedykowaną do 80-ki. U mnie przez mostek czy inną obudowę niezależna z rynku niestety to nie działało . Nawet dysk od 80-ki  był niewidoczny w obudowie że sklepu 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 16
  • 0

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

szkoda  że nie da się zwykłego HDD po USB podłaczyć


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12954
  • 53214
  • 617

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

@radoslaw_c  powiem tak...Może się i da. Trudno jednak będzie odtworzyć to za każdym razem i to powszechnie, więc tego nie zagwarantuję. Może kiedyś się skuszę na testy masowe...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80


@radoslaw_cnapisał(-a)

rozumiem że ten od UHD88 będzie pasował do WHD80.


ten od UHD88 nie pasuje do niczego. On jest jakoś specjalnie spreparowany, żeby pasował tylko do UHD88. Podłączałem go kiedyś z ciekawości do normalnego sprzętu. Smartctl coś tam pokazywał, ale już coś więcej z nim zrobić, np dump dd, podejrzeć na gparted - nic poza I/O error, jakby był padnięty. A w dekoderze normalnie działał.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

Nie będzie działać na whd 80 ponieważ w nim podłącza się usb a uhd 88 wkłada do kieszonki to dwa różne dyski. dyski tylko dedykowane.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12954
  • 53214
  • 617

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

@pirenej Dysk dedykowany jest specjalnie formatowany, aby nagrań nie przenosić na inne odbiorniki i nie odtwarzać poza dekoderem. Taki wzór. Podobno i taki dysk można sformatować, aby działał na sprzęcie niezależnym, ale powrót do zapisów na dekoderach Orange stanie się wtedy niemożliwy. 

Ogólnie dobranie dysków zewnętrznych do obudowy dysków dedykowanych 80-ki i 88-ki jest teoretycznie niewykonalne


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

Przysłuchuję się tej dyskusji z zainteresowaniem, acz bez możliwości wniesienia przemyśleń opartych na własnych doświadczeniach. Jednakowoż, tak z czystej ciekawości zapytam: wszystkie te dyski po wydłubaniu z kieszonek/obudów są to zwykłe dyski SATA, prawda? Czy w związku z tym jest jakiś problem z zabiegiem odwrotnym, tzn. wszczepieniem normalnego, fabrycznie czystego dysku SATA do takiej (oryginalnej) kieszonki/obudowy? Fizycznie rozumiem nie ma problemu, ale logika dekodera niekoniecznie (czy na 100% nie?) go uzna za warty sformatowania?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12954
  • 53214
  • 617

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80

@j131  prawdopodobnie dyski dedykowane są  zaopatrzone w odpowiedni soft, bo sama obudowa i podłączony do niej zwykły dysk z rynku nie działają. Nie jest widoczny i tyle. 

Nie miałem wiele czasu ma testy, ale o ile przełożone z jednej obudowy do drugiej dyski działają, o tyle te same dyski z mostkiem zewnętrznym i obudowa z rynkowymi nie działają. To sprawdzilem


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Dysk pvr z uhd 88 do whd 80


@pirenejnapisał(-a)

ten od UHD88 nie pasuje do niczego. On jest jakoś specjalnie spreparowany, żeby pasował tylko do UHD88. Podłączałem go kiedyś z ciekawości do normalnego sprzętu. Smartctl coś tam pokazywał, ale już coś więcej z nim zrobić, np dump dd, podejrzeć na gparted - nic poza I/O error, jakby był padnięty. A w dekoderze normalnie działał.

Wygrzebałem z telefonu fotki dysku dedykowanego dla UHD88, które wykonałem podczas czynienia tamtych eksperymentów:

smartctl.pngetykieta.png