Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

@j131 

Nie do końca tak jest.

ICU 100 możesz zamówić przy nowej umowie za 5 zł mc i go później wymieniać. Nie może być multiroomem - nigdy.

IWU 200 możesz zamówić za 0 zł jako główny i wymieniać na IWU200, Ten dekoder już multiroomem nie może być dla nowego użytkownika. Dla multiroom Może być WHD80 (dzierżawa 0 zł) lub 4K Stream za dodatkowe 10 zł.

4k Stream może być tylko multiroomem - nie może być jako główny.

 

Wymiana z IWU 200 (jako głównego) na ICU 100 jest możliwa ale: musi być zgłoszenie na infolinie i podanie przyczyny wymiany że nie jest on kompatybilny z HDMI telewizora. Wtedy wyjątkowo wystawiane jest zgłoszenie na wymianę na ICU100.  Nie ma możliwości takiej wymiany "bo tak chcę". I teraz nawet gdy masz zgłoszenie na taką wymianę to nie każdy salon może to ogarnąć, ponieważ  ie mają uprawnień na jego wymianę i konieczne jest zatwierdzenie w systemie takiej wymiany przez uprawnioną komórkę. Ogarnięty konsultant w salonie to załatwi.

Istnieje coś takiego jak matryca wymian i system i konsultant będzie się tego trzymał.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

@Arti_Kn_Pl: no przecież napisałem: nie jestem wszechwiedzący i kłócił się o kwestie ontologiczne nie będę. Ale bez zbędnych ceregieli wymieniłem IWU200 na ICU100 bez dodatkowych opłat, zlecenie było przez infolinię a wymiana fizyczna od ręki w salonie. Niczego nie musiałem względami nadzwyczajnymi uzasadniać, poza tym że ICU100 może nagrywać na dysku a IWU200 nie.

Reszta informacji które podałem pochodzi bezpośrednio z czatu BOK. Następnym razem zapiszę sobie cały czat żeby nic nie pokręcić, ale w sumie nie widzę większych różnic między tym co ja napisałem a tym co Ty napisałeś. No może poza tym że jeśli się uprzeć to z mojego postu mogłoby wynikać że wszystkie dekodery mogłyby być takie same a być może faktycznie tak się nie da, nie dopytywałem się aż tak szczegółowo (czyli może faktycznie nie można mieć np dwóch ICU100). Ale że do ICU100 mogę dobrać IWU200 jako drugi to nie wymyśliłem tego tylko tak mi BOK zakomunikował, najwyraźniej tu się nasze źródła różnią. Że Stream 4k może być tylko jako dodatkowy to jaknajbardziej wynika z tego co napisałem. Jeden ("główny"?) musi być albo ICU100 albo IWU200. Tak napisałem bo tak mi powiedzieli w BOK, najwyraźniej jest tak jak piszesz: BOK może więcej niż salon, tak też napisałem i dlatego radzę OP (czyli @SławekU ) zrobić to samo: dowiedzieć się u źródła jakie ma opcje, nie w salonie tylko na BOK. To co tu przeczyta może mieć jedynie walor poznawczo-edukacyjny, to nie jest wiążąca informacja. BTW: osobiście o nic w tym wątku nie pytałem więc w sumie nie wiem czemu do mnie kierujesz swój post.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 68
  • 0

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

Witam ponownie.

Przeczytałem Wasze wszystkie porady i spróbowałem coś zadziałać w temacie wymiany dekodera. Zacząłem od kontaktu z BOK. Konsultant podpowiedział mi abym wymienił dekoder główny czyli IWU 200 na ICU 100 bo on jest najbardziej odpowiedni do nagrań programów i obsługuje dyski usb do 2 TB. Wymiana taka jest możliwa bez problemów ale tylko w salonie a on wydaje tylko dyspozycję a ja mam po prostu poprosić o wymianę dekoder na taki jaki chcę. Wymianę można dokonać za drobną opłatą około 5 zl. Poszedłem do salonu a tam Pani jak zwykle z uśmiechem mi wytłumaczyła że tak się nie da i już. Nie pomogły tłumaczenia i prośby aby znaleźć jakieś rozwiązanie. Zasugerowała że skoro w BOK uważają że można tak zrobić to powinienem zadzwonić kolejny raz na BOK i poprosić aby mi taki dekoder przysłali kurierem a stary zdam w salonie. Zadzwoniłem więc jeszcze raz i teraz usłyszałem inny tekst. Oni czyli BOK nie wysyła dekoderów na wymianę tylko po wykupieniu nowej usługi a salon powinien wymienić drkoder na życzenie klienta na taki chce i koszt to już 129 zł. Konsultant zasugerował wręcz abym wrócił do salonu i w przypadku gdy nadal nie będzie pozytywnego załatwienia zadzwonić w salonie na BOK i zostaną wyjaśnione wszystkie problemy. Chciał nie chciał wróciłem do salonu a tam usłyszałem (z uśmiechem) że nie mogą tego zrobić i nie będą rozmawiać z konsultantem i tyle. Pani była na tyle uprzejma że opisała wszystko skrupulatnie w zgłoszeniu (rozmowy z konsultantem są nagrywane) i pozostawiła sprawę do rozwiązania wyższej instancji (tajemnicze BIURO). Komentarz do tego był taki "skoro BOK uważa że można wymienić dekoder na życzenie klienta to niech dadzą wyraźne zlecenie". Teraz mam czekać na kontakt telefoniczny lub sms jak sprawa będzie załatwiona. Mam teraz nadzieję że coś pozytywnego się zadzieje i w końcu wymienię ten IWU 200 na ICU 100.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

@SławekU  tak jak pisałem we wcześniejszym poście wymiana IWU 200 na ICU 100 jest jak najbardziej możliwa (przykładem niech będzie post kolegi @j131 ), a opłata miesięczna za najem to 5 zł. Nie rozumiem tego nastawienia że się nie da, według mnie to "kręcą jak cygan słońcem". Niestety na razie pozostaje czekać na rozwój sprawy i odpowiedź tego "tajemniczego" biura.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

@SławekUPrzepraszam że nie byłem wystarczająco precyzyjny w mojej poradzie i naraziłem Cię na stratę czasu. Jest zrozumiałe (?) że polityka marketingowa operatora zmienną jest i to co mnie udało się bez problemu Tobie może nie udać się nawet wcale. Ale ani dzwonienie do BOK ani chodzenie po salonach NIE są efektywną metodą załatwiania spraw. Jedyną efektywną metodą jest kontakt z BOK na czacie, po uzyskaniu satysfakcjonujących informacji oraz wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości na tym samym czacie trzeba zlożyć zlecenie na taką wymianę. Czat należy zapisać u siebie i w razie niejasności powoływać się na niego. Mniej istotne czy realizacja zlecenia będzie na salon czy na kuriera, zlecenie trzeba złożyć przez czat w BOK. Kiedy zlecenie znajdzie się w systemie nikt nie będzie mógł Cię dalej od Annasza do Kajfasza odsyłać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

@SławekUInfo z ostatniej chwili: Pożyczona obudowa od WHD88 ( z uszkodzonym dyskiem) został biorcą dysku wydłubanego z obudowy kieszeniowej do UHD88. Po zamianie obudów i podłączeniu do dekodera żywo zamigało niebieskie światełko, dekoder zobaczył urządzenie i zaczął formatować dysk. Obecnie nagrywam program, aby potwierdzić działanie w 100%. Przede mną jeszcze testy normalnego dysku w obudowie do WHD i dysku od 88-ki podłączonego przez inne mostki

P.S. nagranie i jego odtworzenie przebiegło prawidłowo


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 68
  • 0

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

Dzięki za dobrą wiadomość.Kieszeń od 80 mam wystarczy dokupić dysk od 88 i będzie działać.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

@agat13 

Co prawda nie widziałem na oczy żadnego z tych dekoderów ale widzę że zabrałeś się do zagadnienia metodycznie. Tak z czystej ciekawości zapytam: jakie tam są interfejsy do tych wewnętrznych dysków? Co takiego jest w nich unikalnego że jest problem z dobraniem czegoś w miarę typowego?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

@j131 Samo formatowanie. Dysk zewnętrzny nie będzie widzany przez dekoder, a z kolei ten od dekodera nie będzie widziany przez kompa. Tak jest i tyle. 

Dysk po operacji działa i tylko nachodzi mnie myśl (oczywiście przed testami krzyżowymi, które zrobię jutro) że gdy się uszkodzi kieszeń, a nie sam dysk (u mnie na 100% był uszkodzony sam dysk, bo po wstawieniu od innego dekodera ruszyło) a np kieszeń do dysku to zakup nowego do 88-ki niewiele da..ale to ryzyko zawodowe. Mam też uszkodzony dysk Orange, dobry mój niezależny i dwa mostki więc będę kombinował


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Dysk PVR do dekodera Orange WHD80 Sagem

@agat13Sam dysk ma interfejs SATA czy jakiś specjalny? Czy może IDE czy SCSI? Skoro to "tylko" kwestia formatu to jak zmusiłeś dekoder żeby sformatował dysk po swojemu (czyli "przyjął" dysk w "obcym" fomacie)?