Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Dzień dobry,

 

posiadam dekoder Samsunga do telewizji Orange. Dekoder podłączony jest przez model Asusa RT-AC66U B1 do Internetu, przez kabel. Router Asusa podłączony jest kablem do modelu FunBox. Na Asusie mam uruchomioną sieć Wifi. Sieć Wifi działa bez zarzutu tak długo jak nie uruchomię telewizji - dekodera. Wifi z Asusa potrafi działac spokojnie 2-3tygodnie bez zarzutu. Jednak wystarczy uruchomić dekoder TV i sieć Wifi pada momentalnie. Telewizja działa przez kabel, przez router Asusa, ale już wifi z tego routera przestaje działać. Nawet zrestartowanie routera nie pomaga. Wyłączenie dekodera TV dopiero rozwiązuje ponownie problem. Jakieś pomysły? Można wyłaczyć moduł Wifi w dekoderze TV kompletnie? może moduł Wifi w dekoderze siecie jakieś śmiecie?

Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 7884
  • 59

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Czy ten Asus ma opcję blokowania przesyłania ruchu broadcast/multicast do wifi? Albo blokady przesyłania niezarejestrowanego ruchu multicast?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

42 ODPOW. 42

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Coś masz dziwnego w tej konfiguracji. Czy naprawdę masz połączenie kablowe FB-ruter-dekoder? Jesli to jakims cudem działa (a nie powinno) to dlaczego w dekoderze miałoby też być włączone WfiFi? Opisz swoją konfigurację dokładniej, jest szansa że mam trochę podobną (i zero zakłóceń).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09 pytanie czemu nie podłączysz dekodera do funboxa ? Skoro masz połączenie kablem ethernet dekodera to wifi nie działa, przecież w konfiguracji dekodera ustawiasz jak ma się łączyć z routerem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09 @slav72 : a dokładniej to jeśli dekoder "złapie" połączenie kablowe z FB to sam wyłączy WiFi.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@j131  o tym właśnie napisałem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Dziękuję Panowie za zainteresowanie. Jeszcze raz opisuję/rozrysowuję problem:

 

światłowód <---> modem FB <---- kabel ethernet ----> Router ASUS <---- kabel ethernet ---> Samsung Dekoder TV

 

Router Asus ma włączone Wifi i cały dom mi działa właśnie na tej sieci Wifi z Asusa.

Samsung Dekoder jest podłączony po ethernecie i działa po kablu, bo jak zrestartuję Asusa, to dekoder TV traci obraz i informuje mnie, że kabel został odłączony i czy to dlatego, że chcę włączyć połączenie po Wifi (oczywiście ignoruję tę jego sugestię).

 

Wifi z Routera Asusa działa bardzo dobrze (~300Mb/s) nawet i tygodniami (tak, potrafię nie oglądać TV przez miesiące). Ale jak tylko uruchomię dekoder, to Wifi z Asusa siada momentalnie. Restart Asusa nie pomaga, Wifi niby jest, ale ono nie działa, jest jakby zakłócane przez dekoder - który stoi w tej samej szafce co Asus. Dopiero wyłączenie dekodera TV rozwiązuje problem - bez restartu Asusa.

Dlatego pytanie czy da się jakoś wyłączyć trwale i na zawsze moduł Wifi w Samsungu, bo moim zdaniem sieje skutecznie w eter.

Potrzebuję router Asusa, bo tworzy mi zasięg Wifi, którego FunBox ze skrzynki technicznej mi nie zapewni w żaden sposób. Ethernet prowadzi sieć ze skrzynki teletechnicznej do mojego Asusa, w miejsce, w którym Wifi daje dobry zasięg.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09  czyli fb masz bardzo daleko i nie masz możliwości połączenia deka z fb kablem ethernet bezpośrednio? Muszę Cię zmartwić ale modułu wifi w deku nie wyłączysz fizycznie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09: a jak masz ustawioną adresację sieci? Czy Asus działa w trybie bridge/AP czy faktycznie wydziela drugą sieć? Jaka jest jakość połączeń kablowych - ethernet zapina się na 1G czy mniej?

Moduł WiFi w dekoderze nie powinien działać jeśli faktycznie jest połączony ethernetem z FB. Fakt działania TV jeszcze o tym nie świadczy - być może sygnał idzie inaczej niż myślisz. Co mówi menu diagnostyczne w dekoderze?

 

Multikasty IPTV 1Gb ethernetowi krzywdy nie zrobią ale WiFi mogą skutecznie sprowadzić do parteru.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12913
  • 53075
  • 610

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09Przede wszystkim napisz w jakim trybie pracuje ASUS. Jeśli uplink z FB włączony jest do WAN, a dekoder do LAN prawdopodobnie jest w opcji routera. Jeśli jeszcze puściłeś to na żywioł, to warto sprawdzić jakie adresy na na LAN ASUS. Jeśli przez przypadek ma ten sam zakres DHCP co i FB, to może wystąpić konflikt adresów WAN/LAN. Poprawnie należałoby ustawić go w trybie AP, wyłączyć DHCP i podpiąć oba kable do switcha w ASUS-ie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09 A, jeszcze jedno: WiFi w FB. W tej konfiguracji powinno być wyłączone.

 

Najlepiej jesli wrzuciłbyś screeny z konfiguracji sieci FB i Asusa - jak zauważył @agat13 , krytycznie ważne jest aby nie było konfliktów między serwerami DHCP które "z pudełka" w obu ruterach są właczone. To nie może działać poprawnie.