Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Tak, sprawdzę tego loopa. Zmieniłem póki co hasło na FB do Wifi, to chyba rozłączyło ewentualne sparowanie dekodera z FB, prawda? [EDIT] Sprawdziłem, że na Wifi w FB mam ustawione filtrowanie MAC adresów i mam tam wpisany tylko swój laptop. Zatem dekoder TV nie może łapać żadnym sposobem Wifi z FunBoxa. Dodatkowo WPS też jest wyłączone na FB.

Wyłączyłem też WPS na Asusie, bo z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu miałem włączony 🙂

Jak włączę dekoder tv to sprawdzę w Asusie czy go nie wykazuje dwukrotnie (nooo może jakoś tam przez przypadek po WPS się podłączyły o.O).

Zaczynam wątpić w ten trop z *castowaniem. Pobadam więcej i dam znać.

EDIT: Ok rozumiem, dzięki za sprostowanie które urządzenie sieje. Sprawdzę zatem ruch po tym jak włączę dekoder tv.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09: nie jestem pewien czy w trybie AP ten ASUS nadal to obsługuje, ale jeśli w tej zakładce można coś mieszać to ustawienie konkretnego portu LAN do podłączenia dekodera powinno sprawę załatwić.

Untitled.png


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09: i jak tam, udało się naprawić czy problem nadal występuje?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Moi mili,nie maiłem okazji jeszcze przeprowadzić testów, ALE! problem wydaje się rozwiązany. Najwyraźniej pomogła zmiana jasła WiFi w FunBoxie. Otóż dekoder mimo wszystko z jakiegoś powodu musiał być spięty wciąż z FB, bo po włączeniu go okazało się, że trzeba go zrestartować, bo nie ma TV, musiał ponownie przeprowadzić procedurę inicjującą. Po jej zakończeniu TV działa, już teraz najwyraźaniej w 100% po kablu przez ASUSa, a sieć Wifi z ASUSa nie siadła 🙂 Jeszcze będę to sprawdzał jak znajdę czas, obecnie taka oto krótka notka se stanu zastanego.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09  to dobrze że na razie wszystko gra, oby dalej bez problemów, oczywiście zdawaj relację jakby coś nie tak postaramy się wspólnie coś zaradzić 🙂


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

a nie mówiłem? Pętelka na ethernecie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Chudy09: @pirenej ma rację, wszystko wskazuje na to że jego pomysł prowadził do dobrego rozwiązania.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@pirenejMusiałby mieć w dekoderze ustawiony most pomiędzy wifi i portem lan. Razem z wifi też by siadł lan. Mało prawdopodobne. Albo te dekodery są takie syfne.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

@Samotnick  Twoje ostatnie zdanie bardzo trafnie opisuje sprawę 😉


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dekoder Samsung psuje moje Wifi z routera Asus

Żeby zrobić switching loop, wystarczy w switchu spiąć kabelkiem dwa porty na krótko. Jeżeli dekoder miał kontakt z funboksem dwiema drogami, to wystąpił podobny efekt. Nie był mostem. Był zworką.