Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

Kiedy odłączę dekoder od prądu lub kiedy jest brak zasilania.

Włączenie dekodera po takiej sytuacji powoduje pobranie ip z rutera Huawei zamiast Funboxa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

@1ar3k najprościej pomiń switch w trasie modem- dekoder. Dwa routery DHCP w sieci, to problemy... Spróbuj skrócić lease time na  Huawei ( jeżeli ma opcję) 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

Wydaje mi się, że najprostszym rozwiązaniem byłoby wpisanie właściwej bramy (adresu właściwego rutera) w ustawieniach dekodera TV. Czy ktoś wie jak to zrobić?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

Tego się nie da zrobić w ustawieniach dekodera, bo dekoder nie oferuje dostępu do takich ustawień.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7451
  • 55

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

@1ar3k A może jakimś cudem twój switch jest zarządzalny i obsługuje filtrowanie po MAC? Wtedy można by odciąć dekoder od reszty sieci bo i tak potrzebuje dostępu tylko do FB.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

Niestety switch nie jest zarządzalny i nie ma filtracji po MAC.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

@1ar3k czy próbowałeś zmienić IP Huawei-a na zakres 192.168.2.1?

Z tego co pamiętam, dekodery Orange pracują tylko przy IP 192.168.1.1.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

@ketrasaArtur  ostatnio był wątek w którym ktoś udowadniał, że nie ma znaczenia  czy adres bramy jest 1.1 czy  0.1

Dekoder pobiera adres podsieci z DHCP tylko po to, aby nawiązać połączenie z modemem..a później z serwerem odpowiadającym za tv już z puli 10.0.0.x

Nie sprawdzałem, gdyż nie mam obecnie pod ręką usługi Orange 

Dalej mam obawy co do dwóch DHCP w jednej sieci. No, chyba, że masz stałą adresację na odbiornikach..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

@agat13 w ogóle bym takich kombinacji nie robił z DHCP i tym samym numerem IP. Jak u mnie brak internetu, to router mobilny podpinam pod port WAN routera głównego i sprawa załatwiona.

Można jeszcze skorzystać ze switch-a programowalnego na dwa wejścia internetu z dwóch niezależnych źródeł. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Dekoder SAGEM WHD80 pobiera adres ip z rutera Huawei zamiast z Funboxa

@1ar3k: rozumiem Twój problem bo mam podobny.

Ale: Twoja konfiguracja sieci jest błędna. Nie możesz mieć dwóch serwerów DHCP w jednej sieci. Nie i koniec. Jeśli będziesz się upierał że musisz mieć oba to będziesz miał problemy które opisujesz i nic się z tym nie da zrobić.

Co więcej, dekoder powinien być obsłużony przez DHCP Funboxa, inaczej nie zadziała TV. Ściśle rzecz biorąc to nie jest wymóg absolutny, ale "z pudełka" tylko DHCP Funboxa ma odpowiednią dla dekodera konfigurację (tajną, więc nie skopiujesz jej łatwo do innego serwera DHCP).

Reasumując: DHCP na drugim routerze musisz wyłączyć, przypisać mu stały adres IP w Funbox i powinno wszystko działać bez problemu. Jeśli drugi ruter dostarcza Ci WiFi to może da się go przestawić w tryb AP/bridge? Wtedy DHCP serwer Funboxa będzie obsługiwał także urządzenia WiFi podłaczone przez drugi ruter.