Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 437
  • 1

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

Wiesz, to urządzenie. I ma prawo się popsuć.

Wcześniej używałem dwóch telewizorów LG. Jeden sprzedawałem cztero-, a drugi siedmioletni. Każdy działał w chwili sprzedaży jak nówka - funkiel - nie śmigany... 😉

Zdarza się. Gdybym się miał przez jeden przypadek obrazić na markę... 😉

A prawda jest taka, ze LG jest jedynym na świecie producentem matryc OLED. Inni producenci kupują ekrany od LG (Samsung, Philips, Panasonic, etc.) i pakują do swoich TV.

Wiem, że tu akurat kwestia nie matrycy, a osprzętu, ale jednak...


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@mrosi73 Oczywiście, że ma prawo się popsuć. Tylko te matryce i płyty główne do wymiany w telewizorach w wieku poniżej trzech lat to IMHO kiepski deal. Może to wpadka tylko w tym modelu. Niech Ci nowy dobrze służy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 437
  • 1

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

Słowo się rzekło... Dekoder został oficjalnie przeproszony... 😉

 

A poważnie, dekoder okazał się nie być winowajcą., a uszkodzony TV, czy raczej jego płyta główna. Szczęśliwie udało się go spieniężyć, sprzedany jako "uszkodzony".

 

Po perypetiach, kosztujących spore pieniądze (jeden TV dojechał z uszkodzoną matrycą, sklep stwierdził że z mojej winy, drugi nie dotarł w ogóle), niestety..., szczęśliwie w pokoju zawisł i działa Philips 65OLED908/12.

Genialny TV. Udało się go złapać w cenie niższej o kilka k PLN z wliczoną profesjonalną kalibracją matrycy. Obraz i dźwięk - miażdżą cojones... 😉

 

Nie mogę się jednak uporać z sterowaniem dekoderem za pomocą pilota od TV. Pilot ma i BT, i dioodę IR. Podłączony certyfikowanym przewodem HDMI 2.1. Włączone opcje EasyLink (tak Philips nazywa CEC). Próbowałem różnych portów, różnych kabli - nic. Próbowałem z drugim dekoderem - 4K Stream - to samo. Nawet na zasadzie wyszukiwania, ani dekoder nie znajduje pilota od TV, ani TV nie odnajduje pilota od dekodera.

 

I teraz pytanie. Widziałem wątki na NO dotyczące podobnych problemów. Jednak u mnie, w poprzednim TV był pilot "Magic" (ten od LG) i bezproblemowo śmigało wszystko - głos sterowany na TV, kanały sterowane na dekoderze. Tym bardziej więc to wszystko jest dziwne, bo wskazuje na to, że jednak ICU-100 obsługuje CEC, no bo jak inaczej sterowałbym nim pilotem od LG.

 

Ktoś, coś...?

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

A ja wyciągnąłem z tego wniosek, że daleko mi teraz będzie w przyszłości zaufać marce Philips i pozostanę wierny Sony. Strasznie awaryjne są z opisu w temacie Philipsy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 437
  • 1

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

Philipsy awaryjne? Ale chyba nie w tym wątku... 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

Sorry, teraz zauważyłem że miałeś poprzednio LG.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13373
  • 54823
  • 647

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@mrosi73 Z tego co mi wiadomo ICU nie obsługuje CEC...reszta to magia...W LG są piloty uczące się (ze słyszenia wiem) i to TV robił robotę 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 437
  • 1

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@agat13 

To dlaczego nie hula też z 4K Stream...?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@mrosi73Nie wiem czy ta informacja Tobie pomoże: mam Philipsa z Android TV i sterowanie w połączeniu z Apple TV działa w obie strony.