Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 437
  • 1

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

OK. Dekoder wymieniony. Na ICU-100. Zobaczymy. Na razie mam wrażenie, że działa sprawniej niż dotychczasowy. Ale może to autosugestia... 😉

 

Sygnał na kablu CAT6  - jest bezdyskusyjny, tym bardziej, że kabel jest sprawny. Na Wi-Fi, z Funbox 6 oddalonym o 3-4 m (bez przeszkód) - też nie powinno generować problemów.

 

BTW. Ofkorz nie ma nowych urządzeń, ale teraz dostałem nieco inny. Pojawił się na NO wątek w tej sprawie. Ma matowy / mleczny panel czołowy i to nie jest folia. Po prostu takie tworzywo i rzeczywiście wyświetlacz jest przez to nieco rozmazany,..

 

Jak to mówią - jeździć, obserowować... 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13396
  • 54860
  • 648

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@mrosi73  panel rozmazany już omawialiśmy. Tak musi być...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5633
  • 22874
  • 190

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@mrosi73 

A ma wejście SAT?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 437
  • 1

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

No i kicha...

Znów to samo...

Nie mam kompletnie pomysłu...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13396
  • 54860
  • 648

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@mrosi73  zapytam, żeby mieć jasność..zamieniałem dekodery między sobą na testy? Czy z drugim TV dzieje się tak samo? Funbox był resetowany do fabryki?. Gdy się tak dzieje drugi dekoder jest aktywny? Jakie mają adresy IP z FB? Sprawdź w apce MO lub na infolinii status Multiroom u

 

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy


@mrosi73napisał(-a)

No i kicha...

Znów to samo...

Nie mam kompletnie pomysłu...


Spróbuj z IWU 200 może..

Jak będzie podobnie to raczej nie  "wina" po stronie dekodera.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5633
  • 22874
  • 190

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@mrosi73 

Błąd o którym wspomniałeś wcześniej, U016, pojawia się u mnie na wyświetlaczu dekodera (bez żadnych konsekwencji), dosłownie na moment, kiedy wyjście HDMI jest przejmowane przez KD. To by sugerowało jakiś ewentualny związek z połączeniem dekoder-TV (chyba że też masz jeszcze coś po drodze na HDMI)... Pamiętam że pisałeś o wykluczaniu kabelka HDMI, ale może warto wrócić do tematu nieco szerzej, wypróbować np. inne gniazdka w TV, inne kabelki, może zamienić dekodery miejscami coby ta problematyczna współpraca TV-dekoder mogła zostać przypisana do określonego elementu pary. Prawdopodobieństwo że wymieniony dekoder ma od razu identyczną awarię jak wymieniany jest znikome, musiałbyś mieć piramidalnego pecha.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

Poza tym jak to możliwe by wydawali dekodery z taką awaryjnością, tym bardziej jak są z odzysku? 

Oni ich nie sprawdzają przed kolejnym wydaniem klientowi?

Jak się naciąłem przy Multi bo mi klatkowało apki, ale to raczej nówka z fabryki.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 437
  • 1

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@agat13 

Nie uda się to, bo w drugim pokoju jest dekoder przymocowany do TV i poprzekładanie to pół dnia roboty... 🙂

 

Poprosiłem o wizytę technika. Niech pomierzy, bo może coś na drodze z modemu do dekodera. Nie wiem...

 

@j131 Na tę chwilę podłączyłem dekoder do innego portu. I w TV wylączyłem opcje związane ze sterowaniem via HDMI (CEC i synchronizację zasilania)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13396
  • 54860
  • 648

Dekoder ICU-100 - dziwne problemy

@mrosi73  nie poddawaj się, na krótko podłącz Icu do drugiego TV bez demontażu drugiego dekodera...

Eth, HDMI i do przodu..dasz radę w imię nauki!!