Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?

Jesli chodzi o wybor dekodera to tutaj jest fajny kanal gdzie sa testy roznych modeli https://youtube.com/c/TabletradarSmartTest

Ja osobiscie bede wybieral cos z marki WIWA z uwagi na to ze plik nagrany na pendrivue/dysku mozna odtworzyc na komputerze


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?

@byczyn_86 , fajnie się prezentuje i jest zachwalany, ale jak pokazałem żonie na pełnym ekranie, to jednak zdecydowanie optuje za nowym odbiornikiem tv. Czyli jest zgodna z sugestią @ketrasaArtur . Tylko w takim razie, sam dekoder odpada, bo żona "zawsze" ma rację😊 Pozostaje model Samsunga i czy ma znaczenie kupno w ich sklepie, czy wśród  zajmujących się ich dystrybucją? Qrcze! Ja to mam ciągle zagwozdkę, bo żona widzi, ale nie zawsze jest zdecydowana. Też tak macie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?

@bronzub najlepiej TV dobrać: przekątna w calach, odległość w metrach przez 10, czyli 55 cali, to odległość do oglądania 5,5 metra.

Uwzględnij również miejsce na TV.

Miałem sytuację, sąsiadka poszła do sklepu kupić TV. W sklepie wydawał jej się mały 55 cali, więc kupiła 90 cali. Ledwo jej się zmieścił na stoliku. Pod sufitem nawet palca nie dało się wcisnąć. Długość pokoju 3 metry, a do komfortowego oglądania powinno być 9 😊


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?

Rodzice ostatnio kupili Samsunga 55 cali. Nie powiem obraz piekny, dzwiek super. Model Samsung QE55QN85AAT poczytaj sobie. Na poczatku wydawal sie duzy, ale teraz jest jak najbardziej odpowiedni. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?

Najlepiej jak się napisy na pilocie nie powycierają po miesiącu. Ale trudno to sprawdzić przed zakupem.

Oto pilot od popularnego w pierwszej kampanii DVB-T dekodera marki Opticum


pilot.jpg

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?


@pirenejnapisał(-a)

Najlepiej jak się napisy na pilocie nie powycierają po miesiącu. Ale trudno to sprawdzić przed zakupem.


@bronzub  w moim Samsungu napisy na pilocie są nie do zdarcia. TV ma już ponad 10 lat. To jeszcze model bez cyfrowego dekodera. Ale do mnie sygnał naziemnej TV dociera w tak ograniczonym zakresie, że jest to bez praktycznego znaczenia. Głównie dlatego dawno już przerzuciłem się na odbiór z innych źródeł, które i tak wymagają swoich dekoderów. Tak że ta nadchodząca zmiana ani mnie ziębi ani grzeje.

j131_0-1643232929516.png

 

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?

@bronzub  zafunduj sobie porządny TV, największy na jaki cię stać, taki co żonie się spodoba 🤣

Życie jest krótkie 😆

MediaExpert 😉 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?


@ketrasaArturnapisał(-a)

@bronzub najlepiej TV dobrać: przekątna w calach, odległość w metrach przez 10, czyli 55 cali, to odległość do oglądania 5,5 metra.

Uwzględnij również miejsce na TV.

Miałem sytuację, sąsiadka poszła do sklepu kupić TV. W sklepie wydawał jej się mały 55 cali, więc kupiła 90 cali. Ledwo jej się zmieścił na stoliku. Pod sufitem nawet palca nie dało się wcisnąć. Długość pokoju 3 metry, a do komfortowego oglądania powinno być 9 😊


@ketrasaArtur ja słyszałem o innym przeliczniku i taki zastosowałem jak kupowałem swoje cudo, poczytaj tu

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?

@slav72 dzięki za informacje o przeliczniku. Raczej z tego nie skorzystam, bo nie zamierzam wymieniać TV. Pewnie jak padnie, to wogole nowego nie kupię. Nie ma takiej potrzeby.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder DVB-T2, czy odbiornik tv w tej technologii?

@ketrasaArtur  wstawiając ten przelicznik miałem na myśli to że przelicznik przedstawiony przez  Ciebie za bardzo zawyża odległość widza od ekranu.