Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4k stream- kliknij aby oglądać dalej

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Dekoder 4k stream- kliknij aby oglądać dalej

Ja nie postawiłem tezy jak napisałeś. Wiem, że zawsze można wyrywać słowa z kontekstu.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Dekoder 4k stream- kliknij aby oglądać dalej


@Piotrekk85napisał(-a)
Reklamy to decyzja biznesowa Orange. To że urządzenie musi pytać czy korzystasz to kilku godzinach korzystania - to wymysł UE dla ekologii.

Postawiłeś taką tezę jak powyżej, napisałeś "to wymysł UE dla ekologii". Tymczasem opcja reklamowa Orange TV nie jest powiązana z żadną "ekologiczną" opcją.

Czy możemy się w takim razie zgodzić że to jest jednak tylko "decyzja biznesowa Orange" i nie ma z ekologią nic do rzeczy?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Dekoder 4k stream- kliknij aby oglądać dalej

Reklamy tak. Fakt przerywania bezuczynności urządzenia - to wymysły UE.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Dekoder 4k stream- kliknij aby oglądać dalej


@Piotrekk85napisał(-a)
Reklamy tak. Fakt przerywania bezuczynności urządzenia - to wymysły UE.

Jasne. Tylko że to nie o urządzenie chodzi tylko o aplikację Orange TV. Przerywanie bezczynności urządzenia jest sterowane inną opcją w menu systemowym i nie ma związku z tą "funkcjonalnością". To po prostu jest co innego. Jeśli nie masz tego dekodera i nie "przeklikałeś" wszystkich tych opcji to Twoja opinia w tym zakresie pozostanie po prostu Twoją opinią, do której oczywiście masz prawo.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1461
  • 13

Dekoder 4k stream- kliknij aby oglądać dalej

W moim odczuciu kwestia natrętnego "czy ciągle oglądasz" różnych platform streamingowych, w tym naszego Orange, bierze się z ... chęci zwolnienia lub optymalizacji przepustowości pasma od najbliższego punktu dostępowego. Gdy nie klikniemy na czas to albo urządzenie się wyłącza albo pojawiają się randomowe reklamy/obrazki.

Sam Netflix twierdzi, że wynika to z :
"(...) Netflix asks, "Are you still watching ...?" so you don't lose your place or use internet data when you're not actually watching a TV show or movie.(...)"

Odnośnie tematu wątku - kuriozum dla mnie jest, że w moim 4K Stream, pytanie o "naciśnij w ciągu 30 sec" pojawia się... zaraz po jego włączeniu 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Dekoder 4k stream- kliknij aby oglądać dalej


@Morciaknapisał(-a)

...
Odnośnie tematu wątku - kuriozum dla mnie jest, że w moim 4K Stream, pytanie o "naciśnij w ciągu 30 sec" pojawia się... zaraz po jego włączeniu 😉


Może to jest właśnie przypadek kiedy wyłączony był tylko TV a dekoder sobie szedł dalej?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1461
  • 13

Dekoder 4k stream- kliknij aby oglądać dalej

@j131 - nie ma fizycznej możliwości - u mnie zestaw TV/Dekoder wyłączany jest prądowo tj. listwą stabilizującą napięcie, która ma oczywiście pewną bezwładność ale nie na tyle dużą (nie jest to zasilacz ups) aby dekoder pracował np. przez 12h szczególnie, że nie świeci się nawet dioda na jego zasilaczu.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Dekoder 4k stream- kliknij aby oglądać dalej

Też czasami pojawia się odliczanie po włączeniu dekodera.

 

.. Jest tu jakiś technik lub KTOKOLWIEK pracujący w tej korporacji? Zastanawiam się jakie jest ich oficjalne stanowisko w tym temacie.

 

Moim zdaniem któryś korpoludek na siłę chciał wprowadzić nowy produkt na rynek. Założenia były takie żeby wciskać najwięcej reklam jak się da. Programiści coś tam zrobili, puścili bubel który jako tako działa i mamy takie kwiatki jak odliczanie na dzień dobry czy problem z poprawnym działaniem tego programu- bo ileż to razy musiałem dusić domek na pilocie i włączać ponownie "aplikacje" która nie widziała poprawnie kanałów. Generalnie żałuję że wymieniłem stary dekoder na tą popelinę.

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał