Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sagemcom WHD 80 zawiesza się


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 14
  • 0

Sagemcom WHD 80 zawiesza się

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem telewizji Orange. Posiadam modem Funbox 6 oraz dwa dekodery. Dekoder połączony poprzez wi-fi działa bez zarzutu za to dekoder Sagemcom WHD 80 który połączony jest skrętką co pewien czas zawiesza się. Objawia się to całkowitym brakiem obrazu i jakiejkolwiek reakcji na pilota. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie wyłącznikiem sieciowym. Podczas zawieszenia urządzenie nadal jest widoczne w ustawieniach Funbox -a jako urządzenie podłączone. Dekoder resetowałem (D-C-D - menu serwisowe) nic nie pomogło. Po przeczytaniu kilku porad przestawiałem ustawienia na Funbox-ie i nadal nic. Wydaje mi się że to nie problem z siecią ani światłowodem (w końcu drugi dekoder działa bez zarzutu). Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć na co jeszcze zwrócić uwagę?

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Sagemcom WHD 80 zawiesza się

@pakor  wymień skrętkę.  Robiona czy fanryczna?

P.S. po wifi możesz testować, ale pamiętaj, że wskazane jest połączenie tylko jednego dekodera 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3217
  • 7474
  • 136

Sagemcom WHD 80 zawiesza się

@pakor , Spróbuj połączenia na WiFi.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Sagemcom WHD 80 zawiesza się

@pakor  jak powyższe rady nie pomogą, zgłoś na czacie problem i chęć wymiany dekodera.

Anonim

Nie dotyczy

Sagemcom WHD 80 zawiesza się

@pakor ten dekoder Sagemcom WHD 80 ma już swoje lata, pewnie jakaś usterka go dotknęła, zgłoszenie i wymiana na inny wolny od wad 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 14
  • 0

Sagemcom WHD 80 zawiesza się

Dziękuję za pomoc. Skrętkę mam fabryczną (była w komplecie z dekoderem). Co do WIFI to nie mam pojęcia jak skonfigurować dekoder by pracował w ten sposób.

 

Wydaje mi się że trzeba będzie wymienić urządzenie. Mowa była o czacie... gdzie go znajdę?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Sagemcom WHD 80 zawiesza się

@pakor  tu https://www.orange.pl/view/kontakt

Skrętkę jednak wymień pro forma, a instrukcje połączenia znajdziesz na google lub 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2946359.html

Przed wymiana urządzenia ja bym jeszcze przywrócił je do ustawień wyjściowych z poziomu menu serwisowego  i sprawdził nr softu 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

Sagemcom WHD 80 zawiesza się

Cześć. Wiem że temat dość stary i tak czytam porady od specjalistów tutaj typu wymień skrętkę itd. Ten dekoder jako dodatkowy multiroom  przerabiałem z trzema egzemplarzami. Wg mnie on ma jakąś wadę albo dekodery które dostajemy są już tak zmęczone życiem że mają dość. Miałem dokładnie ten sam problem. nawet opisywałem go tu na tym forum i ktoś poradził mi reset, sprawdzenie kabli itd. Reset pomógł na kilka dni i dekoder znowu zaczął sie wieszac. Więc poszła decyzja - wycieczka do salonu i wymiana. W salonie wymienili na drugi egzemplarz. Drugi egzemplarz pochodził może z tydzień poprawnie i problem z wieszaniem się wrócił. Wymieniłem kable hdmi, skrętke i dodatkowo podłączyłem ten dekoder do innego TV w celu sprawdzenia. Wieszanie się jak było tak było. Były dni że było ok, a czasem wieszał się kilka razy w ciągu dnia. Więc kolejna wycieczka do salonu i wymiana. Trzeci dekoder podłączyłem podziałał kilka dni .....i zgadnijcie co ? Wieszanie dekodera powróciło. W końcu puściły mi nerwy, spakowałem ten złom, pojechałem do salonu i zażądałem wymiany ale na Stream 4K.  I odkąd mam Stream'a problemu nie ma. Jakość obrazu wg mnie gorsza od WHD ale przynajmniej działa płynnie i do multiroomu mi wystarczy. A dlaczego Stream ? Bo innego wyboru do multiroomu nie ma. Chciałem do multiroomu albo ICU albo IWU nawet za dodatkową specjalną opłatą którą byłem gotów ponosić  - ale podobno nie ma takiej możliwości i został tylko Stream


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 83
  • 0

Sagemcom WHD 80 zawiesza się

Miałem ten sam problem co ty , też chcieli mi dać 4K Stream ale ja nie chciałem a IWU 200 czy ICU 100 nie ma możliwości więc zrezygnowałem z usługi multiroom , oni chcą wlepiać klientowi szmelc który nie schodzi