Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@agat13popytałem na czacie i wygląda na to że nie ma problemu, można wziąć dodatkowy dekoder za 10PLN miesięcznie nawet tylko na kilka dni (i zapłacić tylko za te kilka dni odpowiednio mniej). Chyba się skuszę.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@j131  to ja bym się nie zastanawiał. Zrobiłeś zrzut z tego czatu? Dla spokojności sumienia i bezpieczeństwa!??? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@j131Jestem właścicielem tego dekodera od ponad 3 tygodni, więc mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami.

 

Przycinanie jest pewnym problemem, ale rozumiem, że jest on w trakcie naprawiania i za kilka tygodni zniknie. Oprócz tego jest chyba jakiś 'bug' w firmware, który powoduje, że przy połączeniu przez Wi-Fi nie da się aktywować telewizji Orange, pomaga dopiero podpięcie kablem LAN (RJ-45) do modemu, wtedy 'załapuje' (odkryłem to metodą prób i błędów). Potem jednak działa już bez problemów.

 

Natomiast 4K Stream posiada kilka zalet, które powodują, że nadaje się idealnie jako drugi dekoder do sypialni, lub małego pokoju:

 

1. Jest mały i lekki, więc można go przyczepić do ściany na rzep, bez konieczności montowania półki  (ja zastosowałem coś takiego: Małe podkładki rzepowe okrągłe Do przyklejenia element z pętelkami i haczykami, Bardzo wytrzymały (?...)

2. Oparty jest na Android TV, więc jest dostęp do wielu aplikacji ze sklepu Google Play (ja np. korzystam z CDA.PL, której nie ma na mój telewizor)

3. Ma pilota z łącznością Bluetooth, więc dekoder nie musi być nawet widoczny, żeby nim sterować

4. HDMI-CEC, dzięki czemu można jednym pilotem uruchamiać dekoder i telewizor (tego nie ma nawet dekoder premium Orange Samsung ICU100)

 

Generalnie mogę go spokojnie polecić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.


@agat13napisał(-a)

@j131  to ja bym się nie zastanawiał. Zrobiłeś zrzut z tego czatu? Dla spokojności sumienia i bezpieczeństwa!??? 


Nie, ale jeśli (!) będę zamawiał to nieomieszkam się upewnić i zapisać. Dzięki @ptr1 za opis i wrażenia. Mnie co prawda nie tyle interesuje multiroom (pewnie dlatego że już nie mam i nie planuję instalować drugiego telewizora), co konfiguracja tego dekodera. Chciałem sobie popodglądać jego komunikację, przekonać się czy faktycznie nie da się obejść ograniczeń na Netflixa, ogólnie trochę go pomęczyć w celach edukacyjnych. Naturalnie wszystko w granicach umowy. Tak że najpierw muszę znaleźć chwilkę czasu a akurat najbliższe dni nie będą temu sprzyjały.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

@j131  liczę na ciężkie testy.. I konkretne spostrzeżenia


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

Z tym obchodzeniem ograniczenia  na Netflixa to życzę "powodzenia", skoro apka przy próbie zainstalowania podaje że sprzęt nie jest kompatybilny to raczej aby udało się zainstalować potrzebna by była ingerencja w soft, a to już byłoby niezgodne z umową/regulaminem. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 121
  • 429
  • 0

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.


Oprócz tego jest chyba jakiś 'bug' w firmware, który powoduje, że przy połączeniu przez Wi-Fi nie da się aktywować telewizji Orange, pomaga dopiero podpięcie kablem LAN (RJ-45) do modemu, wtedy 'załapuje' (odkryłem to metodą prób i błędów). Potem jednak działa już bez problemów.

Nie jest to prawda. A przynajmniej powinieneś uściślić i napisać, że u Ciebie tak jest.

U mnie TV Orange aktywowała się bez problemów. Co więcej, bez potrzeby wpisywania danych klienta. Po prostu z chwilą przypisania do konta dekodera i uruchomienia aplikacji zaczęła działać. Przypuszczam, że to kwestia połączenia z FunBox i wprowadzania danych przez BOK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

 Za pierwszym razem problem wystąpił wtedy kiedy monter instalował u mnie TV + internet. Konfiguracja dekodera 4K Stream zakończyła się pomyślnie, jednak obraz TV nie chciał się pojawić. Zrobiliśmy restart modemu Funbox, ale to nic nie pomogło. Monter dzwonił do centralo Orange, żeby sprawdzić, czy jest sługa TV jest aktywna, potwierdzili, że tak. Zaproponowałem, żeby podłączyć dla próby kablem RJ-45 i wtedy 'zaskoczyło'.

 

Ten sam problem powtórzył się kilka dni później, kiedy po zabawie opcjami dekodera postanowiłem go przywrócić do ustawień fabrycznych i jeszcze raz 'na czysto' skonfigurować. To samo - status sieci 'połączony', Youtube działa, kanały TV można wybierać, ale obraz się nie pojawia, restart modemu nie pomaga. I znowu - TV uaktywnia się dopiero po podpięciu kablem RJ-45 do Funboxa.

 

Od tej pory działa, ale w międzyczasie nie resetowałem 'na twardo' dekodera.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 121
  • 429
  • 0

Dekoder 4K Stream - "przycinanie" obrazu.

U mnie nie było takich "hocków-klocków".

Uruchomiłem dekoder, podłączyłem do Wi-Fi, zainstalowała się aktualizacja systemu, zainstalowałem aplikację Orange TV, kliknąłem kilka razy "OK" - działa.

Oczywiście pomijam kwestię samego przypisania dekodera do konta, bo Orange zajęło to 48 zamiast obiecywanych 24 godzin...