Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream - problem

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 39
  • 0

Dekoder 4K Stream - problem

Dzień dobry,

Mam kłopot z dekoderem. Urządzenie jest nowe, mam je od około 2 tygodniu. Od wczoraj samoczynnie zaczął pojawiać się komunikat "uruchom ponownie / wyłącz". Ta plansza pojawia się normalnie po przytrzymaniu klawicza wyłączenia dekodera na pilocie. Tutaj następuje samoczynna akcja bez ruszana pilota. Czasami ten komunikat znika samoczynnie, czasami nie, a czasami wręcz mruga (pojawia się, znika, znowu pojawia się i tak w kółko). Do tego wyłącza się odtwarzanie filmu na netflix (wyłącza odtwarzanie i wraca do ekranu wyboru tytułu), podobnie na youtube. Podczas odtwarzania Orange TV potrafi wyłączyć obraz i po chwili włączyć. Nie da się korzystać z żadnej usługi w taki sposób. 

Żeby wyeliminować wpływ pilota usunąłem parowanie z dekoderem, wyciągnąłem baterie. Bez rezultatu. Dalej dekoder żył własnym życiem.

Jeden raz podczas restartu pojawiła się plansza "android recovery".

Spotkał się ktoś z Was z takim zachowaniem? Wygląda na bubel programowy. Szukałem czy jest opcja przywrócenia do ustawień fabrycznych, nie znalazłem. Może tylko wymiana urządzenia w ramach reklamacji?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Dekoder 4K Stream - problem


@tmuchanapisał(-a)

...

Chodzi mi bardziej o coś w rodzaju przywrócenia do ustawień fabrycznych

...


No to jeśli udało się wejść do "recovery" to tam jest "wipe data/factory reset", niczego bardziej "fabrycznego" się nie znajdzie w Android TV.

 

IMHO uszkodzony, zgłoś to jutro na czacie przez BOK, prawie pewne że zlecą wymianę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

35 ODPOW. 35

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder 4K Stream - problem

@tmucha  tu masz pokazane jak wykonać reset 

slav72_0-1660499882598.png

jeśli jednak to nie pomoże to podejrzewam że czeka Cię wymiana na model bez wad.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Dekoder 4K Stream - problem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 39
  • 0

Dekoder 4K Stream - problem

@slav72 taki restart wykonywałem. Nawet dekoder sam z siebie się zrestartował już kilka razy. Chodzi mi bardziej o coś w rodzaju przywrócenia do ustawień fabrycznych

 

Chociaż teraz tak mi się wydaje, że to może być problem nawet z pamięcią i bez wymiany dekodera się nie obejdzie... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Dekoder 4K Stream - problem

 Ja robiłem reset, czyli w ustawieniach systemowych dekodera>ustawienia urządzenia>uruchom ponownie


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Dekoder 4K Stream - problem


@tmuchanapisał(-a)

...

Chodzi mi bardziej o coś w rodzaju przywrócenia do ustawień fabrycznych

...


No to jeśli udało się wejść do "recovery" to tam jest "wipe data/factory reset", niczego bardziej "fabrycznego" się nie znajdzie w Android TV.

 

IMHO uszkodzony, zgłoś to jutro na czacie przez BOK, prawie pewne że zlecą wymianę.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Dekoder 4K Stream - problem

@j131  też to robiłem, ale bez efektów. Za którymś razem udało mi się wejść w ustawienia dekodera i zrobiłem uruchom ponownie, tak jak pisałem w poście z 19 lipca i od tamtego momentu nie było więcej jakiś dziwnych zdarzeń.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Dekoder 4K Stream - problem


@slawmognapisał(-a)

@j131  też to robiłem, ale bez efektów. Za którymś razem udało mi się wejść w ustawienia dekodera i zrobiłem uruchom ponownie, tak jak pisałem w poście z 19 lipca i od tamtego momentu nie było więcej jakiś dziwnych zdarzeń.


No to bardzo dobrze, choć trochę zagadkowo. Może rzeczywiście chodzi o jakieś aktualizacje oprogramowania które nie poszły od razu jak należy? Sprawdziłeś jaką wersję masz teraz a jaka była na początku?

Nie można jednak wykluczyć że twój przypadek i ten @tmucha są inne, tym bardziej że tak do końca nie wiadomo co w Twoim przypadku było przyczyną problemów.

Wszystko co ja piszę na temat tych dekoderów traktujcie ze zdrową dawką sceptycyzmu, bo nigdy takiego na oczy nie widziałem i zgaduję tylko na podstawie ogólnej intuicji i tego co piszecie, mogę się oczywiście mylić. Takie przypadki są znane, choć rzadkie 😉.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Dekoder 4K Stream - problem

 Muszę się mocno walnąć w piersi, bo wprowadziłem wszystkich w błąd.😮 Robiłem "resetowanie' a nie uruchom ponownie. Czyli "ustawienia" >ustawienia urządzenia> informacje> resetowanie. 

 @j131  przy pierwszym uruchomieniu dekodera 15 lipca uruchomiła się aktualizacja, teraz jest wersja 10.2.60 a jaka była przed, nie wiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 39
  • 0

Dekoder 4K Stream - problem

Powiem Wam, że dzisiaj jak ja złość - wszystko działa jak należy 🤯 Wczoraj ciagle włączał się tryb recovery. Dekoder sam się resetował, nie można było wejść w normalny tryb pracy. Na noc wyłączyłem zasilanie. Włączyłem dzisiaj chwilę po 9. Jak ja razie wszystko pracuje poprawnie. Ale i tak jutro zgłoszę na BOK.