Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czarny ekran w orange tv, brak sygnału


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Czarny ekran w orange tv, brak sygnału

Witam, mam pewien problem otóż od dłuższego czasu nie działa mi telewizja orange tylko czarny ekran mi się ukazuje. Gdy wchodzę w ustawienia klikając na pilocie d c d i wybierając opcje tv satelita wyświetla mi się że moc sygnału jest równa zeru a jakość około 80. był już u mnie fachowiec od anteny i sprawdził czy antena jest dobrze ustawiona. Dlaczego wię moc sygnału jest zerowa? może kabel mam uszkodzony, ale wtedy chyba jakość też byłaby równa zeru. Resetowałem już dekoder i nie wiem co dalej mam robić.

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Czarny ekran w orange tv, brak sygnału

@Uxil  Gdzieś tu na forum takie tematy były już poruszane, można między innymi tam przeczytać, że czasami "talerz" jest ustawiony na złego satelitę.... Specjalistą nie jestem, ale od parunastu lat używam jakiegoś dekodera satelitarnego ... jeżeli którychś z parametrów jest na zero, to znaczy że albo urządzenia/kable są uszkodzone albo antena jest źle ustawiona... Aktualnie mam zestaw z dwoma konwerterami (zez) i przełącznikiem Diseqc - na satelity hotbird i astra... który samodzielnie ustawiłem. Niedawno wymieniłem część okablowania... Czasami przy zbyt długim wyłączeniu lub skokach napięcia dekoder potrafi "zapomnieć" ustawień... więc sprawdzam ustawienia i na wszelki wypadek "przeinstalowuję kanały i wszystko gra.... zaznaczam, że ten opis nie dotyczy pakietu satelitarnego od Orange. Ale sądzę, że to czyj pakiet chcesz odbierać ma drugorzędne znaczenie.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Czarny ekran w orange tv, brak sygnału

Patrzyłem na forum i nic nie mogłem znaleść na temat tego że brak mocy sygnału lecz jakość w dobrym stanie. Ale myśle że chyba czas wymienić kabel na nowy, bo antena podobno dobrze ustawiona. Innej przyczyny chyba nie ma, może dekoder uszkodzony?
Anonim

Nie dotyczy

Czarny ekran w orange tv, brak sygnału

@Uxil Czy fachowiec od anteny miał inny dekoder ?

Anonim

Nie dotyczy

Czarny ekran w orange tv, brak sygnału

@Wiktorna początek daje jeden temat do przejrzenia co robić z tym.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10850
  • 150

Czarny ekran w orange tv, brak sygnału

Widać, że autor - @Uxil nie jest już zainteresowany dalszą dyskusją Szczęśliwy mężczyzna. (No chyba że się wielce pomylę i dzięki naszym jesiennym wpisom wróci do wakacyjnego tematu? Mrugający robotBardzo szczęśliwy robot).

I dlatego na wszelki wypadek wyłuszczę Mu krótki opis naszej społecznościowej zasady Emotikon: Szczęśliwy:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

A nuż wpis @Misiek62 okazał się dla niego pomocny :0.

 

PS: dalszą dyskusję, co można byłoby zrobić w tego typu tematach, prowadźmy już na PW bądź w zamkniętej grupie.