Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Witam.

Dzisiaj przeczytałem cały ten wątek i postanowiłem napisać. Mam od 2 miesięcy podobny problem, ale z tą różnicą, że programy nagrywają się na dysk, ale niektóre odtwarzają się z czarnym ekranem. Jedynie pojawia się pasek postępu, nie pojawia się żaden błąd. Walczyłem z Orange i wymieniali kolejno dekoder Samsung na nowszy, rooter oraz dysk. Po każdej wymianie chwilowo ( na tydzień do dwóch ) się poprawiało, ale w końcu nadal jest źle. Ostatnio zauważyłem, że po włączeniu dekodera mam czarny ekran na dowolnym programie i tylko widoczny pasek z nazwą programu. Trwało to około 2 minuty, po czym dekoder sam się zresetował i zaczął normalnie pracować, ale nagrywanie programów nie poprawiło się.

Po tym zdarzeniu twierdzę, że problem nie tkwi w dysku, czy kablu USB, lecz w dekoderze (może oprogramowanie). Teraz, żeby nagrać program muszę resetować dekoder nawet 2 razy dziennie.

Nie oczekuję, że na forum zostanie rozwiązany ten problem, gdyż uważam, że to Orange ma problem techniczny, który musi u siebie rozwiązać.

Współczuję wszystkim użytkownikom Orange nagrywającym programy, bo widzę, że nie jest to odosobniony problem.

Pozdrawiam wszystkich członków dyskusji.

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@ParomFajnie, że ustaliłeś co było problemem. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie nie zaciskanie wtyczek, a rozszycie gniazd RJ45. Są wielkości gniazd telefonicznych, a przewody są wciskane w łączówki w ich środku za pomocą narzędzia KRONE. Rozwiązanie troszkę droższe, ale lepsze i mobilniejsze. Estetyczniej wygląda niż same wtyczki. Koszt to 2 gniazda i 2 patchcordy RJ45/RJ45. Jedynie ustal czy ten kabel w listwie to linka czy drut. W przypadku linki w grę wchodzą TYLKO wtyczki. Drut możesz rozszyć tak jak doradziłem

Tym bardziej, że masz kolegę, który to umie robić 🙂

Spróbuj odgiąć ten dzyndzel we wtyczce, bo to on dociska blaszki we wtyczce do blaszek w gnieździe. Będzie ciaśniej siedział w gnieździe

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@ParomZacznijmy od początku. Jaki masz soft w dekoderze? Połączony do modemu po kablu czy po wifi? Jeśli po wifi wejdź na kanał 988 i zrób diagnostykę (po kablu też możesz). Od kiedy używasz tego konkretnie dekodera? Sprawdź czy się nie grzeje (np nie stoi na modemie czy w szafce RTV)

W menu dekodera masz taki reset systemowy (niby ustawienia fabryczne). Spróbuj i to zrobić, tylko w razie czego naszykuj ID i PIN do IPTV z umowy

Informuj..


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Cześć.

Podaję dane dekodera: DAC8FRFHB01281Y, nr seryjny 7.1.12d31,

wersja oprogramowania: SAMSUNG_ICU100_stbdak_02.15.40.

Połączony do modemu kablem ethernet.

Stoi osobno w szafce otwartej, naokoło dużo miejsca, ale jest dość ciepły.

Używam go od 25.03.2021 ale poprzedni dekoder zachowywał się tak samo.

Był dokonany przez technika z Orange reset systemowy, ale nic nie pomogło.

Wykonałem teraz diagnostykę na kanale 998 i jest tylko jeden błąd zarządzania:

Kod: 301B-0202 brak komunikacji z systemem zarządzającym.

Wykonałem po kolei jak sugerowali reset modemu a potem dekodera, ale błąd nie ustąpił.

Sprawdziłem jeszcze w ustawieniach, że automatyczne wyłączenie dekodera jest nieaktywne, ustawienie nagrywania: jest dysk twardy, a oszczędzanie energii wyłączone, lecz te ustawienia sprawdzali technicy.

Nie wiem, czy nie jest to ważna wiadomość, ale te problemy zaczęły się po zmianie telewizora z LG 32" na LG LED 55NANO867NA 55" choć podczas nagrywania telewizor jest wyłączony.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@ParomBrakuje mi tylko opisu dysku. Kabel eth do dekodera jest fabryczny? Jeśli to dla ciebie nie jest problemem zresetuj także FB (napisz który model masz) do fabryki, aby wyeliminować błąd softu na FB. Jak się bawić, to na całego..


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Dysk ADATA HV620 500GB, kabel montowali technicy z Orange, FB już kilkakrotnie wcześniej resetowałem, natomiast na FB pisze tylko SAGEMCOM, S/N: LK21006DP998748, GPON: SMBS022C4292. Może to wystarczy.

Anonim

Nie dotyczy

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Parom  może ten dysk stwarza problemy?

Podmień na inny jak masz możliwość.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Jak pisałem wcześniej walczę już z Orange od 2 miesięcy i kolejno wymienili dekoder, rooter i dysk. Po każdej wymianie kilka dni było dobrze, a później jest to samo. Innego dysku nie mam, ale w poprzednich 3 latach wszystko działało poprawnie.

 

Anonim

Nie dotyczy

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Parom  ICU100 jest w ofercie bez zewnętrznego dysku, więc jak Orange ci go wymienia, coś tu kręcisz. Podmień dysk i tyle, bo obstawiam że to winowajca.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 47
  • 0

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

Nic nie kręcę. Jest w ofercie bez dysku, ale jak podpisywałem umowę to dokupiłem od Orange dysk (który był w ofercie) za 50 zł. Po roku ten dysk przestał działać, więc wymienili mi bezpłatnie na nowy, który działał do czasu tej usterki. Teraz (w kwietniu) też wymienili bezpłatnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Błąd nagrywania na dysku zewnętrznym - dekoder ICU100

@Parom to widzę jeszcze jedna możliwość. Opisz jak długi i jak zarobiony wtyczkami jest ten kabel ethernet. Możesz fotnać.jesli sprzętu były wymieniane pozostają stałe inne elementy sieci