Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23748
  • 200

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

Błąd z niekonsekwentym wyświetlaniem zawartości kanału w EPG po aktualizacji jakby łatwiej odtworzyć. Jestem pewnien że nie jest to "nie nadążanie" za pilotem tylko raczej zbyt optymistyczna antycypacja ponieważ najpierw wyświetla się kanał właściwy a potem błędny. Opóźnienie jest ułamka sekundy więc trudno byc pewnym, ale tak mi się wydaje.

IMG_20210721_150732.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23748
  • 200

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

Jeszcze mała uwaga na temat samego procesu aktualizacji. Uwaga, będę się czepiał. W tej chwili wygląda to tak, że jeśli akurat oglądamy TV gdy dekoder uzna że powinien się zaktualizować, to aktualnie oglądany kanał znika(!) zupełnie, mimo utrzymania audio, a na jego miejsce wyświetla się duże, niezwykle czytelne menu z dwoma opcjami: aktualizujemy teraz albo odkładamy aktualizację na później. Logiczne? Zapewne. Kiedy wybierze się opcję odłożenia aktualizacji dekoder wraca do dekodowania i jest OK. Kiedy wybierze się opcję aktualizacji dekoder przestaje dekodować i wchodzi w tryb aktualizacji co na FTTH zajmuje mu raptem kilkanaście sekund, po czym można wrócić do oglądania.

Brzmi dobrze?

No to teraz wyobraźcie sobie moją Teściową, wiek 97, oglądającą swój ulubiony serial. Niestety nie była w stanie ogarnąć sytuacji. Dla niej TV się po prostu zepsuł. Brak wybrania opcji oznacza wyświetlanie się rzeczonego menu w nieskończoność, nie da się wrócić do normalnego oglądania bez interakcji z dekoderem. IMHO powinien być przynajmniej jakiś (najlepiej bardzo krótki) timeout po którym domyślnie wybierana byłaby opcja odłożenia aktualizacji na później. A tak naprawdę nagowanie użytkownika w ten sposób w ogóle nie jest potrzebne, skoro aktualizacje wychodzą jak wychodzą, to spokojnie dekoder mógłby je sobie instalować wtedy, kiedy akurat nikt nie ogląda TV.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

@j131  z aktualizacją dekoderów tak jest np. u...(wiesz u kogo, bo miałeś), aktualizacje/ich automatyczne poszukiwania przeprowadzane są w nocy i jest ok.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23748
  • 200

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

@slav72No tak, choć też tam się jakiś nagujący ekran wyświetlał, IIRC.

W sumie nie chodzi o to nawet kiedy aktualizować tylko w jakich warunkach. Nic by się nie stało gdyby dekoder nawet sobie aktualizację sciągnął bez pytania, ale zainstalował ją dopiero po wciśnięciu przycisku power na pilocie. Albo po kilku minutach od tego zdarzenia. W ogóle nie powinien tym zawracać głowy użytkownikowi. Ponieważ i tak żaden raport o zmienionych funkcjonalnościach nie jest udostępniany to w sumie użytkownik nie musiałby w ogóle być informowany o fakcie aktualizacji, powinna ona przede wszystkim nie zaburzać normalnego korzystania z usługi. Oczywiście niezależnie od tego, miło byłoby gdyby jakiś log aktualizacji był dla nas dostępny, jeśli nie w samym dekoderze, to może chociaż tutaj? Może dałoby się jakiś podpięty temat założyć i tam te logi publikować? Wiem, wiem, rozmarzyłem się, i poniosło mnie trochę.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

@j131  ooo tak marzycielu osobny temat, a w nim  osobne działy dotyczące dekoderów i routerów (wiem, wiem następny marzyciel się znalazł 😉).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 198
  • 629
  • 2

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

@slav72 @j131 Z premedytacją dołączam do grona marzycieli 😎.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23748
  • 200

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

OK, jest coś nowego: jak zauważył w innym miejscu NO @ryba168 zaktualizowano grafikę kanałów, teraz wyświetlane w lewym rogu ekranu po przyciśnięciu OK logo jest bardziej podobne do tego dodawanego przez nadawcę (zwykle obecne na stałe w prawym górnym rogu). Nie jestem pewien czy to w ramach tej aktualizacji ale chyba raczej tak.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

@j131  to jednak "widać" że coś robili 😉


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

@slav72 

 

"WIDAĆ" 🙂😀.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 1703
  • 13

Aktualizacja oprogramowania ICU100 lipiec 2021

Hej,
tak na marginesie (albo w związku z 😉  ) tym tematem - mógłby ktoś przypomnieć jak wejść do menu serwisowego ICU100? Przyciskało się w jakiejś kolejności kolorowe klawisze - swojego czasu serwisant z infolinii Orange podawał mi przy okazji rozwiązywania problemów z pixelizacją obrazu, ale wcięło mi notatnik przy przeprowadzce...