Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wlaczyc napisy

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 37
  • 0

Jak wlaczyc napisy

Jak ogladam nagranie na icu100 to nie wiem jak zrobic zeby bylo widac napisy co trzeba nacisnac?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Jak wlaczyc napisy

@DemostenesZakładam że oglądasz na ICU100 program wcześniej nagrany na dysku lokalnym. Jeśli tak, to wszystko zależy od trybu oglądania, są dostępne dwa różne, tak jak opisałem w tym wątku:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Ciekawostki-oprogramowania-ICU100-dwa-tryby-odtwarzania-na...

 

Jeśli pytasz w ten sposób to zapewne sprawdziłeś oczywistą metodę z klawiszem NAPISY którą stosuje się przy oglądaniu na żywo (i widocznie nie zadziałała), stąd wnoszę że oglądasz w trybie PVR. W tym trybie, z przyczyn tajemniczych i niejasnych, naciśnięcie klawisza NAPISY (a także klawisza AUDIO normalnie zmieniającego ścieżkę dźwiękową) nie ma żadnego efektu. Może to błąd oprogramowania, może tak jest specjalnie (choć nie wiem po co), ale tak już jest. Żeby uruchomić napisy trzeba wejść w menu dostępne spod klawisza OK.

IMG_20210725_173113.jpg

W tym menu można już normalnie strzałkami wybrać opcję "napisy" (dwa razy strzałka w dół i jeszcze raz OK).

IMG_20210725_173124.jpg

Jeśli na kanale były nadawane napisy to w (kolejnym) otwieranym menu możesz wybrać ich wersję (strzałka w dół raz lub dwa razy i OK).

IMG_20210725_173139.jpg

Po wciśnięciu tych siedmiu klawiszy w odpowiedniej kolejności możesz cieszyć się napisami:

IMG_20210725_173156.jpg

W trybie PVR innej metody nie ma (IMHO).

Oczywiście (?) każde wyjście z trybu odtwarzania spowoduje, że dekoder zapomni Twój wybór i zabawę trzeba będzie zacząć od nowa.

Można też zmienić opcje domyślne dekodera, ale to zmieniłoby też sposób wyświetlania napisów dla kanałów na żywo więc rozumiem że nie o to pytałeś.

Alternatywnie możesz też oglądać nagranie w tym drugim trybie ("multinagrywarki"), w tamtym trybie klawisze NAPISY i AUDIO działają (choć nieco inaczej niż przy programach "na żywo").

 

IMHO przydałoby się ujednolicenie sposobu interakcji dekodera z użytkownikiem, przy tej liczbie klawiszy na pilocie bardzo by to było wskazane.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak wlaczyc napisy

@Demostenes w drugim rzędzie od dołu masz przycisk NAPISY. Jeżeli obecnie oglądany program ma emisję napisów, to tym przyciskiem z pilota powinno dać się uruchomić napisy. Pamiętaj, że nie wszystkie kanały transmitują napisy do swoich programów.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jak wlaczyc napisy

@ketrasaArtur 

 

Z tego co pamiętam to w tym menu można też zmienić źródło dźwięku. Przydatne np. Podczas transmisji Euro na TVP.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Jak wlaczyc napisy

@DemostenesZakładam że oglądasz na ICU100 program wcześniej nagrany na dysku lokalnym. Jeśli tak, to wszystko zależy od trybu oglądania, są dostępne dwa różne, tak jak opisałem w tym wątku:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Ciekawostki-oprogramowania-ICU100-dwa-tryby-odtwarzania-na...

 

Jeśli pytasz w ten sposób to zapewne sprawdziłeś oczywistą metodę z klawiszem NAPISY którą stosuje się przy oglądaniu na żywo (i widocznie nie zadziałała), stąd wnoszę że oglądasz w trybie PVR. W tym trybie, z przyczyn tajemniczych i niejasnych, naciśnięcie klawisza NAPISY (a także klawisza AUDIO normalnie zmieniającego ścieżkę dźwiękową) nie ma żadnego efektu. Może to błąd oprogramowania, może tak jest specjalnie (choć nie wiem po co), ale tak już jest. Żeby uruchomić napisy trzeba wejść w menu dostępne spod klawisza OK.

IMG_20210725_173113.jpg

W tym menu można już normalnie strzałkami wybrać opcję "napisy" (dwa razy strzałka w dół i jeszcze raz OK).

IMG_20210725_173124.jpg

Jeśli na kanale były nadawane napisy to w (kolejnym) otwieranym menu możesz wybrać ich wersję (strzałka w dół raz lub dwa razy i OK).

IMG_20210725_173139.jpg

Po wciśnięciu tych siedmiu klawiszy w odpowiedniej kolejności możesz cieszyć się napisami:

IMG_20210725_173156.jpg

W trybie PVR innej metody nie ma (IMHO).

Oczywiście (?) każde wyjście z trybu odtwarzania spowoduje, że dekoder zapomni Twój wybór i zabawę trzeba będzie zacząć od nowa.

Można też zmienić opcje domyślne dekodera, ale to zmieniłoby też sposób wyświetlania napisów dla kanałów na żywo więc rozumiem że nie o to pytałeś.

Alternatywnie możesz też oglądać nagranie w tym drugim trybie ("multinagrywarki"), w tamtym trybie klawisze NAPISY i AUDIO działają (choć nieco inaczej niż przy programach "na żywo").

 

IMHO przydałoby się ujednolicenie sposobu interakcji dekodera z użytkownikiem, przy tej liczbie klawiszy na pilocie bardzo by to było wskazane.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jak wlaczyc napisy

Uważam, że odpowiedź udzielona przez @j131 powinna zostać rozwiązaniem tematu 🙂.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak wlaczyc napisy

@DawidOrange  myślę  podobnie jak Ty, ale to już zależy od założyciela tematu. 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jak wlaczyc napisy

@slav72 

 

Uważam , że takie wpisy powinny być dodawane w osobne miejsce na forum np. do Bazy wiedzy NO - swoją drogą dawno nie aktualizowana.

 

Myślimy na głos - może autor @Demostenes usłyszy 😀 ?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak wlaczyc napisy

Jeśli nie usłyszy to może telepatycznie...😉


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jak wlaczyc napisy

Mam nadzieję. Sam zastanawiam się czy można coś więcej w tym temacie niż w poście powyżej.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak wlaczyc napisy

@DawidOrange  tak się zastanawiałem czy można coś więcej i można - wysłałem wiadomość na PW do @Demostenes  z prośbą o oznaczenie postu kolegi @j131  jako rozwiązania.

PS.

Choć odpowiedź @ketrasaArtur  też pasuje i była pierwsza ale @j131 jest bardziej szczegółowa. Mam nadzieję że się @ketrasaArtur nie obrazisz? 😉