Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

@crodlay  zerknij na wyłączonym trybie EKO i na "nie wyłączaj się nigdy" sam podczas bezczynności 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

 

"....na wyłączonym trybie EKO i na "nie wyłączaj się nigdy" sam podczas bezczynności"

 

Pisałem już tu kilkakrotnie w różnych wątkach i po raz kolejny powtórzę - żadne te powyższe i inne zmiany ustawień, zmiany kabli, ustawień na sztywno, itd., itd.. nic nie pomagają do prawidłowej pracy działania dekodera ICU 100. Pomaga jedynie "na chwilę" reset dekodera. Wymiana dekodera też nic nie da.

Do d..y jest soft dekodera. Tyle.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

Generalnie mamy 2022 rok i po to ktoś wymyślił funkcje HDMI CEC / ARC, żeby z nich korzystać. Irytujące jest, gdy włączam telewizor i dekoder, i ciemność widzę ciemność. Gdyby to było raz, ale to jest regularnie - codziennie, co dwa dni. 

 

@crodlay napisał, że pomaga jedynie reset dekodera (pstryczek z tyłu off / on). 

 

U mnie jeszcze dochodzi problem ze sterowaniem pilotem telewizora (to akurat coś ekstra). Po ściszeniu dźwięku (MUTE), gdy chcę zgłośnić ponownie telewizor, zaczynają się dziwne rzeczy z dźwiękiem.  

 

Poprzednie dekodery (Canal+) czy konsola Playstation nie miały problemów z technologią, która nowa nie jest. Warto też dodać, że to Samsung dekoder i Samsung telewizor. Co jak co - sprzęty powinny razem śmigać jak Ferrari. 

 

Dziś zgłosiłem wymianę na 4K Stream. Pozostaje czekać na kuriera. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

należy się cieszyć, że dekoder od Orange w ogóle chce działać. A że jakiś telewizor go nie rozumie? Tym gorzej dla telewizora, jak już wspomniałem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

@opolsky 

Daj znać za kilka dni jak tam sprawuje się 4K Stream, napisz czy wszystko współpracuje prawidłowo z TV Samsung. Napisz też czy jest szybszy od ICU 100, czy też taki "zamulacz", reagujący z opóźnieniem lub wcale na pilota..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

Tak się złożyło, że dekoder przyszedł dzisiaj 🙂 Pierwsze obserwacje następujące: 

 

1. Pilot smart telewizora Samsung steruje dekoderem. Trochę trwało zanim do tego doszedłem. Jeśli ktoś chce to zrobić, to wybiera dekoder OTT i wpisuje producenta SDMC. Potem test i działa.  

2. Pilot dekodera włącza / wyłącza / steruje głośnością telewizora / soundbara korzystając z HDMI-CEC. Bez problemów. 

3. Przełączanie kanałów zdecydowanie szybsze niż na ICU-100.

4. To czego się najbardziej obawiałem to to, czy za każdym razem gdy włączam dekoder, będzie konieczne uruchamianie aplikacji Orange. Odpowiedź brzmi - nie. Domyślnie jest aktywna po jej uruchomieniu - co oznacza, że dekoder działa jak każdy inny. To, co trzeba zrobić po uruchomieniu dekodera - to wyłączyć nakładkę Orange, która nie znika sama (ale to samo było przecież w ICU-100).  

5. Największy problem, który mam z tym dekoderem to brak wsparcia Dolby Atmos. To znaczy niby wspiera, bo w ustawieniach jest opcja "Dolby Atmos". Ale wygląda na to, że nie wspiera. Sprawdziłem to z Chromecastem, który specjalnie odpiąłem od drugiego telewizora i Dolby Atmos działa na soundbarze bez żadnego problemu.

Akurat to najmniejszy kłopot, bo Atmos mam bezpośrednio z apek w telewizorze, więc jak coś będę chciał obejrzeć, to mam jak 🙂 Ale może ktoś kto ma 4K Stream może wesprzeć w tej kwestii? Dodam, że ustawienia dźwięku przestrzennego włączone.

6. Wszystkie ustawienia obrazu - 4K / HDR działają bez zastrzeżeń. 

7.  Asystent Google działa jak to asystent Google. Część komend jasnych, część niekoniecznie 🙂 

 

 

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?


@opolskynapisał(-a)

...

5. Największy problem, który mam z tym dekoderem to brak wsparcia Dolby Atmos. To znaczy niby wspiera, bo w ustawieniach jest opcja "Dolby Atmos". Ale wygląda na to, że nie wspiera.

...


A nie ma takiej opcji jak w ICU100 żeby nie zajmował się dekodowaniem dżwięku tylko przesłał surowe dane dalej (np. do kina domowego)?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

W ustawieniach dekodera włącza się dźwięk przestrzenny. Automatycznie (i jak napisałeś- surowe dane). Można też ręcznie wlaczyc Dolby Atmos.

 

Efekt powinien być taki, że w Disney+ czy Netflixie przy pozycjach które mają ten dźwięk, pojawi się ATMOS, a jest 5.1. Z kolei przy odtwarzaniu na soundbarze pojawia się napis Dolby Atmos. 

 

I teraz ciekawostka - z poziomu aplikacji w dekoderze Atmos nie działa. 

Jeśli uruchomię film ze smartfona via Chromecast dekoderowy, to Atmos się włącza na soundbarze...

Testowane na "Buzz Astral" w Disney+.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?


@opolskynapisał(-a)

...

 via Chromecast dekoderowy

...


Czyli co, ten dekoder może też służyć do strumieniowania protokołem chromecast? Tzn. np. odpalasz aplikację Disney+ czy innego serwisu na telefonie i widzisz dekoder jako możliwe miejsce docelowe ("cast to..", pod tą śmieszną ikonką 2dedba21-cea4-484c-b3e9-11da15332cce_icon_chromecast_en.png)? I w tym trybie obsługuje dźwięk przestrzenny prawidłowo? Czy coś pokręciłem?

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

Tak.

Właściwie chyba jak każde urządzenie z Android TV.