Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24404
  • 206

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?


@opolskynapisał(-a)

Tak.

Właściwie chyba jak każde urządzenie z Android TV.


No teoretycznie tak, ale mogli to zablokować. Tak jak np. nie da się w ten sposób korzystać z Orange TV GO. Z tego co piszesz wynika, że obsługa dźwięku przestrzennego w aplikacji Orange TV wymaga poprawek, ale sam dekoder coraz bardziej mi się podoba.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

Tak, wygląda na to, że to problem oprogramowania. 

Bo Atmos idzie z dekodera do soundbara via TV (eARC) i sprawdziłem na drugim strumieniowaniu. Tym razem Amazon - jest tak samo jak w Disney. 

Ale już na Netfliksie ta metoda nie działa, bo tu inaczej wygląda strumieniowanie ze smartfona (przenosi cię do aplikacji na urządzeniu smart).

Także stąd wniosek, że to problem z dekoderem i jego oprogramowaniem.  

 

Na razie to jedyny mankament. Niestety wydaje mi się, że technicy Orange nie ogarną tego problemu, bo to nie jest rzecz, która dotyczy bezpośrednio ich usługi. Aczkolwiek sprzęt jest o to uboższy, szczególnie dla osób z soundbarami z Atmosem. 

A i mi tak przesadnie na tym nie zależy, bo Atmosa mam bezpośrednio ze smart TV i generalnie w ten sposób korzystam ze streamingu. 

 

Dekoder od Orange - mimo, że za 3,99 zł / miesiąc - zastąpił po prostu stary sprzęt, który był zdecydowanie wolny. Szybkość tego 4K Stream naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Przełączanie kanałów to bajka. Nie wiem jak to wygląda w Ultrabox od Canal+, bo czytałem, że jest dość szybki.

 

Ale ten 4K Stream jest naprawdę ok. Z kanału na kanał przeskok około 1 sekundy, bez czarnego ekranu po drodze.    


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24404
  • 206

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

@opolsky 

Bardzo doceniam że tę recenzję tu udostępniasz 🙂.

Oczywiście przy wszystkich zaletach, nadal nie ma możliwości nagrywania? Bo to główna różnica działająca na korzyść ICU100...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

Tylko multinagrywarka. 

 

Też kiedyś (po rezygnacji z nc+ i dekodera z dyskiem) myślałem, że to problem. Ale po przygodach z dyskiem podłączanym do ICU-100 wszystko się zmieniło. 

 

Dziś sporo programów jest dostępnych w aplikacjach streamingowych, albo właśnie dzięki catch up tv w Orange. Wiem, że ciężko zmienić przyzwyczajenie, ale da się zrobić 🙂 

 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2228
  • 8327
  • 33

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

co to jest catch up tv?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24404
  • 206

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

@opolsky 

Pewnie, kierunek ewolucji jest jednoznaczny. Naturalnie, korzystam z tych opcji o których piszesz kiedy tylko są dostępne. Mam nadzieję że z czasem będą dostępne dla wszystkich kanałów. Ale jeśli nie mogę obejrzeć na żywo jakiegoś wydarzenia sportowego, to niestety nagrywanie póki co jest jedyną opcją (co nawiasem mówiąc obnaża nieadekwatność nazwy "multinagrywarka").

Kombinowałem też koncepcyjnie z zewnętrznymi nagrywarkami, ale te (pomijając problemy licencyjne), zasadniczo nie obsługują dźwięku wielokanałowego co stawia ich ogólną funkcjonalność pod dużym znakiem zapytania.Tak że chyba na razie zostanę przy ICU100, ale być może sprawdzę też ten nowy dekoder przy okazji.

Generalnie zgadzam się, że przy łączu światłowodowym (nawet tylko 300 Mbps) serwisy oferujące streaming na życzenie załatwiają kwestię oglądania filmów w dogodnym czasie i liczbie powtórzeń lepiej niż nagrania.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 170
  • 786
  • 2

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

Też dziś zamówiłem 4K Stream przez czat i jakimś cudem nie trzeba płacić 120zł jak to krzyknęli sobie w salonie, magia. Zobaczymy jak będzie się sprawować i kiedy przyjdzie 😄


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

Będzie Pan zadowolony 🙂 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 170
  • 786
  • 2

4K Stream: Jak działa przełączanie kanałów? Czy pilot uniwersalny od Samsunga zadziała?

Dekoder przyszedł i mogę opisać pierwsze wrażenia
-Szybszy od ICU100
-Kanały przełączają się w podobnym czasie, jednak nie ma pomiędzy nimi przerwy czarnym ekranem - na plus zdecydowanie
-Po uruchomieniu telewizora dekoder włącza się automatycznie i niemal natychmiast mamy dostęp do kanałów
-Nie ma problemu z brakiem obrazu (na chwilę obecną)
-Możliwość wyświetlania wyłącznie kanałów z opłacanego pakietu

Pilot uniwersalny Samsung działa częściowo - nie da się skonfigurować w ustawieniach, ale działa podstawowe sterowanie via CEC