Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

sms za 33 zł


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

sms za 33 zł

Zablokowanie usług nie rozwiąże sprawy. Sporo osób korzysta świadomie z usług elektronicznych. I co widać na forum domaga się ich rozszerzenia.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

sms za 33 zł

RATUNKU…

 

Nikt, do licha, nie mówi o blokowaniu!

 

Mówię (ja mówię, po raz kolejny…) o JASNEJ, CZYTELNEJ, JEDNOZNACZNEJ I PRZYJMUJĄCEJ STAŁĄ FORMĘ informacji podawanej Z POZIOMU OPERATORA dotyczącej dwóch rzeczy:

 

1. Faktu, że dana usługa jest dodatkowo płatna

 

2. Wysokości związanej z nią opłaty.

 

Wystarczyłoby żeby każdy, kto próbuje wysłać SMS premium / zamówić SMS premium / zamówić dowolną usługę, JAKAKOLWIEK usługę, która w dowolny sposób zwiększy jego rachunek za usługi operatora, otrzymywał informację (np. w postaci wyskakującego okienka) typu "Ta czynności wiąże się z uruchomieniem usługi premium, która będzie kosztowała X zł. Czy wyrażasz zgodę? TAK / NIE".

 

I już.

 

Ktoś, kto chce korzystać z usług premium / internetowych / jakichkolwiek dodatkowo płatnych kliknie "TAK" i skorzysta. Ktoś, kto nie chce - zorientuje się, że robi coś głupiego (albo że ktoś próbuje go naciągnąć) i kliknie "NIE".

 

Proste.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

sms za 33 zł

A czy informacja ze zdjęć na początku wątku jest nieczytelna?

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

sms za 33 zł

Jest czytelna. Jeśli chcesz - wpisz kod. Ale użytkownik mówi, że żadnego kodu nie wpisywał. A po chwili dostaje info o tym, że jednak został zapisany.

 

NAWET zakładając, że ktoś ten kod wpisał nieświadomie (jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że ktoś nieświadomie wchodzi na stronę i wpisuje 6-cyfrowy kod…) - to gdyby po wpisać tego kodu dostał takie wyskakujące okienko, o jakim pisałem, i kliknął "NIE" - sprawa byłaby zamknięta. Ten SMS to informacja OD FIRMY ŚWIADCZĄCEJ te "usługi premium". NIe ma tam adresu strony, na której trzeba kod wpisać - za to sam kod jest podświetlony jako link, niewykluczone, że wystarczy go kliknąć (czyli dotknąć - pamiętajmy, że chodzi o osobę po udarze, która może mieć mniej precyzyjne ruchy), aby przejść na stronę i "wpisać" kod.

 

A mnie nie chodzi o informacje OD FIRNY ZEWNĘTRZNEJ, tylko o ostrzeżenie od OPERATORA, którego obowiązkiem powinno być dbanie NAJPIERW o dobro swoich klientów, a dopiero POTEM o interesy firm zewnętrznych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

sms za 33 zł

Sęk, że mówi o tym właściciel numeru a nie użytkownik. Być może ktoś z domowników zrobił żart.

Obecnie kliknięcie w link bez wpisywania pinu nie aktywuje usług.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

sms za 33 zł

Identyczna sytuacja. Niestety usługa aktywowana, a na 100% żadnego kodu NIE wpisałam!!!!! i nikt inny, a smsy następne zaraz nadeszly i do rachunku doliczono mi opłatę. 


Screenshot_20200404-232704.png

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

sms za 33 zł

Pytanie jak zakończyć tą nierówna grę? Czy wysłanie tego smsa o rezygnacji jest bezpieczne?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

sms za 33 zł

@Maylo Jesteś w stanie ustalić, co w tych godzinach robiłaś? Czy korzystałaś z jakiejś aplikacji, czy po prostu telefon leżał?

 

Ja bym wysłała jak najszybciej


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

sms za 33 zł

Tak, pierwszy SMS przyszedł podczas uruchomienia właśnie zainstalowanej aplikacji. Kolejne od razu po nim. Nic pinem nie potwierdzilam.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

sms za 33 zł

A jaka to była aplikacja? Jakaś gra?