Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

rezygnacja z usługi

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

rezygnacja z usługi

Witam chciałem opisac moj problem i prosic o rade,

zgoadziłem sie na Orange love, oferowaną przez konsultanta telefonicznego, w/g niego, ja mi sie nie spodoba miałem 14 dni na rezygnacje.

po dostarczeniu przez kuriera , zapłaciłem 49 zł juz....po sprawdzeniu w internecie  okaząło sie ze mam płacic po 90zł co miesiac, za sam abonament telefoniczny i internet mobilny,.. pierwszy rachunek opiewał na 148 zł..juz to mna wstrząsneło i postanowiłem zrezygnowac, oddałem nienaruszony router i nie odpieczętowana karte sim..kosztowąło mnie to 20 zł paczka kurierem..

teraz dostałem fakture za wykorzystanie przez 14 dni [ jak wykorzystałem, jezeli karta sim była nienaruszona?] 134zł..napisałem reklamacje i..okazało sie ze wszystko ok w/g Orange..

w sumie zapłaciłem za nic;49 zł + 134zł +20 zł...i to jest w porzadku?

fakt ze rozpatrzenie reklamacji poszło błyskawicznie, ale napisane;;nie ma odwołania, decyzja jest ostateczna, jedynie sąd....co sadzicie na ten temat? dałem sie nabrac?..pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32331
  • 36274
  • 1366

rezygnacja z usługi

Jeśli wyraziłeś zgodę na aktywację usług przed 14 dniami, to tak. Wtedy płacisz aktywację i propocjonalny abonament do czasu odłączenia usług.
Możesz spróbować napisać odwołanie lub skorzystać z trybu polubownego ADR przy prezesie UKE ale wg mnie małe szanse.
Jeśli nie wyraziłeś zgody, złóż odwołanie powołując się na brak zgody.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

rezygnacja z usługi

Pomimo odstąpienia, opłaty przez Ciebie wymienione nie są zwracane. Pod poniższym linkiem jest przykładowy fomularz odstąpienia (nie tylko w nim to jest wymienione): http://www.orange.pl/ocp-http/150617/PL/Binary2/1996798/4089443556.pdf

Jest w nim napisane: "W przypadku, gdy Klient wyraził zgodę na rozpoczęcie świadczenia usług przed upływem 14 dni od dnia zawarcia umowy, zobowiązany jest zwrócić kwotę proporcjonalną do zakresu świadczeń do chwili, w którym oświadczenie o odstąpieniu dotarło do Orange. O wysokości tej kwoty Orange poinformuje Klienta w odrębnej korespondencji."

Wyżej wymieniona zgoda jest w umowie i zapewne byłeś o to pytany.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32331
  • 36274
  • 1366

rezygnacja z usługi

Jeśli wyraziłeś zgodę na aktywację usług przed 14 dniami, to tak. Wtedy płacisz aktywację i propocjonalny abonament do czasu odłączenia usług.
Możesz spróbować napisać odwołanie lub skorzystać z trybu polubownego ADR przy prezesie UKE ale wg mnie małe szanse.
Jeśli nie wyraziłeś zgody, złóż odwołanie powołując się na brak zgody.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

rezygnacja z usługi

Własnie tak odpowiedzieli, ale jak to w rozmowie telefonicznej, zgadza sie pan, no tak..potem sie okazuje na co sie zgodziło..ale mowie, nie skorzystałem wcale z tej oferty, a mimo to musze zapłącic tyle kasy...to nie jest w porzadku, ale coz, nauczka, nie godzic sie na nic przez telefon,i pytac sie do oporu o wszystko..ale na to trzeba miec 30-40 lat, ja ma 70..łatwo wiec mozna wmówic cos..ale dziekuje za wyjasnienia..pozdrawiam ..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32331
  • 36274
  • 1366

rezygnacja z usługi

Zawsze możesz poprosić w odwołaniu o odsłuch rozmowy.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

rezygnacja z usługi

ale to chyba nic nie da , bo w reklamacji pisze; .."opłaty sa prawidłowo naliczone i nie podlegaja anulowaniu."..

po prostu jeden kruczek prawny załatwia sprawe..mimo ze konsultant zapewnia ze w razie rezygnacji nie ponosi sie kosztów, a jednak jest co innego

pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32331
  • 36274
  • 1366

rezygnacja z usługi

Jeśli takie info otrzymałeś w rozmowie to jest podstawa do odwołania. By mieć bezpłatne odstąpienia nie możesz mieć wyrażonej zgody na aktywację usług przed 14 dniami.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 34
  • 1

rezygnacja z usługi

Prawo i możliwość obciążenia opłatami za czas korzystania z usługi przy zgodzie na wcześniejsze uruchomienie usług reguluje prawo konsumenckie, to nie jest "widzimisię" Orange

 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwirjJLGt8zc...