Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta

Witam Społeczność, jestem Nowicjuszem na Forum, ale  abonentem od bardzo dawna telefonu stacjonarnego, a komórkowego od pierwszego dnia, jak tylko uruchomiono Ideę.

 

Wszędzie mogę doczytać, co zrobić aby przedłużyc, zamówić cośnowego, a nigdzie, co zrobić, aby przepisać abonament wraz z usługami na inną osobę, mieszkającą i zameldowaną pod tym samym adresem.

Wiem, że odezwie sie ktoś, co doradzi idż do punktu, tam sie dowiesz, ale nie o to mi chodzi, nie bedę opisywał dlaczego.

 

Jeżeli w XXI wieku wiele można załatwic online przez internet, to czy przepisanie też można ???

9 ODPOW. 9

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta

@3Krzysztof 

 

tutaj masz wszystko dokładnie opisane. Można to zrobić online tylko trzeba pobrać formularz wypełnić i odesłać zgodnie z instrukcją.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta

Online tylko wypełnić formularz można. I tak trzeba go ręcznie podpisać i wysłać pocztą. Plus że nie trzeba chodzić do salonu.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta

Dziekuję za odpowiedzi, a czy jak mam profil zaufany, czy to nic nie znaczy dla Orange, tylko metoda zeszłego wieku, podpis własną ręką, i pocztą lub osobiście do punktu.

 

To jakim ułatwieniem jest pobranie formularza, wypełnienie i podpisanie, oraz wysłanie ??


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta

Profil zaufany to nie jest podpis elektroniczny, chociaż i tego drugiego Orange też na dziś nie przyjmuje.

Ułatwienie jest duże. Kiedyś stary i nowy abonent musieli zjawić jednocześnie w tym samym salonie. Co było np. trudne jeśli ktoś nie chodzi czy jest za granicą. Teraz można papiery wypełnić w domu i wysłać pocztą.

Niebawem będzie zmienione prawo telekomunikacyjne. Może wtedy będzie można podpisać umowę podpisem elektronicznym łatwiej. Na profil zaufany nie liczę bo nie słyszałem o udostępnieniu go prywatnym firmom do zatwierdzenia umów.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta

 

@Piotrekk85  na jakiej podstawie twierdzisz że Orange nie przyjmuje podpisu elektronicznego?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta

Na stronie dotyczącej cesji nie ma słowa o tym. Poza tym nie wie czy techniczne mogą dwie osoby (nowy i stary abonent) podpisać ten sam plik pdf.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta


Piotrekk85 napisał(-a):
Na stronie dotyczącej cesji nie ma słowa o tym. Poza tym nie wie czy techniczne mogą dwie osoby (nowy i stary abonent) podpisać ten sam plik pdf.

Na podanej wcześnie stronie jest mowa, że można przesłać dokumenty na e-mail. Co do podpisania, oczywiście że można jeden dokument podpisać przez dwie osoby, w pracy nie raz wysyłałem i odbierałem takie dokumenty, podpisane dwoma podpisami "bezpiecznymi" zwanymi inaczej kwalifikowanymi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta

Okej ale i chyba kopię papierową trzeba wysłać pocztą? Czy już nie? Na tej stronie nie jest zbyt jednoznacznie. Może coś się zmieniło.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

przepisanie telefonu stacjonarnego na innego abonenta

Zgadzam się, że strona nie jest zbyt dokładna, ale nie szedłbym aż tak daleko, że trzeba dodatkowo przesłać papiery - skoro właśnie na tej stronie nie ma takiego nakazu. Natomiast co do samych podpisów, to jak rozumiem masz wątpliwość co do profilu zaufanego, z tym muszę się z Tobą @Piotrekk85 zgodzić, bo te w EPUAP służą tylko do komunikacji z administracją (państwową i samorządową).