Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

odstąpienie od aneksu

Anonim

Nie dotyczy

odstąpienie od aneksu

@abonent19393 Zadzwoń do BOK jak pisał wielokrotnie @Piotrekk85 wszysko zostało tu napisane i wyjaśnione.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Myślałem, że w wątku masz na myśli rezygnację/odstąpienie w trybie bez podania przyczyny.

Zupełnie inny temat to odstąpienie w wyniku działania na skutek błędu. Tutaj każdemu (nawet przedsiębiorcom) przysługuje prawo do odstąpienia od umowy. I nie ma tu terminu 14 dni. Regulacje są w KC.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
Myślałem, że w wątku masz na myśli rezygnację/odstąpienie w trybie bez podania przyczyny.

Zupełnie inny temat to odstąpienie w wyniku działania na skutek błędu. Tutaj każdemu (nawet przedsiębiorcom) przysługuje prawo do odstąpienia od umowy. I nie ma tu terminu 14 dni. Regulacje są w KC.

Gdzie tu widzisz działanie na skutek błędu?

ja ciągle pisze o odstąpieniu od aneksu zawartego po za lokalem


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Określenie poza lokalem przedsiębiorstwa dotyczy sytuacji kiedy w imieniu operatora umowa jest podpisywana z akwizytorem/przedstawicielem handlowym. U Ciebie zamówienie nastąpiło za pomocą środków komunikacji na odległość. W poradniku z CIK UKE jest to nieco wyjaśnione.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
Określenie poza lokalem przedsiębiorstwa dotyczy sytuacji kiedy w imieniu operatora umowa jest podpisywana z akwizytorem/przedstawicielem handlowym. U Ciebie zamówienie nastąpiło za pomocą środków komunikacji na odległość. W poradniku z CIK UKE jest to nieco wyjaśnione.

Racja, ale zasada odstąpienia podobna, też jest termin -14 dniowy


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

odstąpienie od aneksu

@abonent19393możesz wypowiedzieć aneks przed wejściem warunków w życie, bez względu na to, gdzie został on podpisany (nie dotyczy towaru zakupionego) - zarówno w przypadku usług domowych, jak i mobilnych.

Najlepiej skontaktuj się z BOK. Konsultant poda Ci terminy jakie Cię obowiązują.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


RaDo_sny napisał(-a):

@abonent19393możesz wypowiedzieć aneks przed wejściem warunków w życie, bez względu na to, gdzie został on podpisany (nie dotyczy towaru zakupionego) - zarówno w przypadku usług domowych, jak i mobilnych.


Z czego ta zasada wynika regulamin, zapisy umowy czy aneksu, może jakieś info. na stronie Orange?

Anonim

Nie dotyczy

odstąpienie od aneksu

@abonent19393 

Może spytaj, się jakiegoś prawnika to wytłumacz ci, co to jest zasada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

odstąpienie od aneksu

@abonent19393: nie ma dokładnych przepisów poza art 77 kc, który reguluje, że to strony wspólnie się umawiają. Mam radę by nie czekać na maksymalne terminy, tylko zacząć działać, złożyć stosowne oświadczenie na piśmie i dostarczyć je do salonu Orange/pocztą (jeśli tego nie zrobiłeś).

Jeśli chcesz pisać do UKE, UOKIK (choć jak pisałem wyżej UOKIK nie zajmuje się indywidualnymi sprawami), to też napisz. Fajnie jakbyś podzielił się z nami odpowiedzią po czasie. Nikt nie jest nieomylny a błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


vdsl2 napisał(-a):

@abonent19393 

Może spytaj, się jakiegoś prawnika to wytłumacz ci, co to jest zasada.


Zapytałem, na forum pracownika Orange, gdyż nie mają jasno sprecyzowanych zasad