Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

odstąpienie od aneksu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
Dla mnie te zdanie jest wewnętrznie sprzecznie. Brak też podstawy prawnej. Pozwolę się nie zgodzić z tym materiałem.

wewnętrzne sprzeczne tzn? proszę to rozwinąć

Proszę przeczytać cały poradnik tam są podstawy prawne.

A te stanowisko z 2008 ma, Pan tam jakieś podstawy prawne i czy tamte przepisy obowiązują dzisiaj?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Opisana niżej sytuacja Cię nie dotyczy bo jak napisałeś wcześniej aneks był zawarty za pośrednictwem kuriera. Ale poradnik zawiera zdanie że każda zmiana warunków umowy przez konsumenta zawiera takie uprawnienie. Dotyczy to zatem także tzw. zmian bezpapierowych. W Orange nazywa się to BZU - bezaneksowa zmiana umowy. U innych operatów - zmiany zdalne/w kanałach zdalnych.
Art.56 punkt 6 prawa telekomunikacyjnego http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20041711800 daje prawo odstąpienia w ciągu 10 dni od otrzymania pisemnego potwierdzenia.
Poradnik ze strony CIK UKE zawiera mniej korzystny termin - 14 dni od dokonanej zmiany np. od rozmowy telefonicznej (bo jest potrzebny czas na wygenerowania pisma i przesłanie go, to zazwyczaj nie jest 4 dni).

Ustawa o prawach konsumenta nic nie mówi o zmianie warunków umowy http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000827





Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu

Ba. Aneks podpisany u kuriera to chyba zawarty został po za lokalem przedsiębiorstwa??

Jak już BZU mnie nie dotyczy.

Co do BZU stanowisko UKE i UOKiK jest takie, że termin 14-dniowy jest liczony od dnia otrzymania potwierdzenia zmian w umowie. 

 

Art. 77 KC  na który Pan się powoływał nie mówi, że aneks nie jest umową.

Aneks, który Pan dołączyła zawiera takie same elementy jak umowa.

Ponadto aneks jest rodzajem umowy.

Ustawa o prawach konsumenta nic nie mówi, że nie ma zastosowania do aneksów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Ale też nie mówi że ma ustawa zastosowania do aneksów. W necie można znaleźć wiele sprzecznych informacji i na stronach UKE i UOKIK. Nie będę się przerzucał linkami. Jeśli chcesz uzyskać stanowisko Orange, zwróć się do BOK.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu

Chyba Pan reprezntuje stanowisko Orange, niestety nie jest ono zgodne z obowiązujacymi przepisami oraz z dobrymi praktykami.

Anonim

Nie dotyczy

odstąpienie od aneksu


abonent19393 napisał(-a):

Chyba Pan reprezntuje stanowisko Orange, niestety nie jest ono zgodne z obowiązujacymi przepisami oraz z dobrymi praktykami.


@abonent19393 Tak jak napisał @Piotrekk85 że pracował w Orange ale już nie pracuje,a ja dalej nie wiem o co ci chodzi?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Nie pracuję dla Orange, więc ciężko mi reprezentować.

Poza tym jeden przytoczony tekst nie zawiera żadnego odesłania do konkretnego przepisu.

Dobre praktyki można różnie interpretować. Zależy od terminu podpisania aneksu, terminu uruchomienia nowych usług (jeśli jest zmiana) oraz terminu wejścia oferty. Z jednej strony w niektórych sytuacjach można cieszyć się wcześniej z większej prędkości. Jeśli termin jest długi, jest to czasem więcej niż 10/14 dni.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


vdsl2 napisał(-a):

abonent19393 napisał(-a):

Chyba Pan reprezntuje stanowisko Orange, niestety nie jest ono zgodne z obowiązujacymi przepisami oraz z dobrymi praktykami.


@abonent19393 Tak jak napisał @Piotrekk85 że pracował w Orange ale już nie pracuje,a ja dalej nie wiem o co ci chodzi?


Pan Piotrek pisała, że korzystał z informacji z BOK Orange

Debatujemy jaki jest czas na odstąpienie od aneksu.

A Pana jakie jest stanowisko?

Anonim

Nie dotyczy

odstąpienie od aneksu

@abonent19393 

Moje stanowisko jest takie abonament Neostrady od ponad 17 lat.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
Dobre praktyki można różnie interpretować. Zależy od terminu podpisania aneksu, terminu uruchomienia nowych usług (jeśli jest zmiana) oraz terminu wejścia oferty. Z jednej strony w niektórych sytuacjach można cieszyć się wcześniej z większej prędkości. Jeśli termin jest długi, jest to czasem więcej niż 10/14 dni.

Czy dobrą praktyka jest

- niepisana zasada(jeżeli tak jest), że konsumenci jedni są a drudzy nie są informowani, że można odstąpić od aneksu do dnia wejścia?

-konsultant dzwoni do Abonenta wyrywając go z życia, proponuje zmiany umowy(wyciska jakieś niepotrzebne dodatki za dodatkową kasę), zachęca go  aby wyraził zgodę na wcześniejsze rozpoczęcie świadczenie zmienionych usług, zanim abonent się zorientuje, że został nabity w butelkę, już nie może odstąpić od aneksu mimo iż od podpisania aneksu nie minęło jeszcze14 dni ?