Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

odstąpienie od aneksu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
Zgodnie z zasadami Nasz Orange nie publikujemy tu danych osobowych. Konkretne informacje są na BOK po zweryfikowaniu.

Mogę i tysiąc razy napisać czemu aneks to nie umowa.
Zawarcie umowy - jest na początku. Ustalasz warunki współpracy Jeśli podpisujesz aneks, umowa (jako zobowiązanie obu stron) cały czas trwa. Aneks jest zmianą umowy (zawiera informacje o zmianach).

Naprawdę nie wiem jak Ci to jaśniej objaśnić. Skorzystaj z porady prawnika, jakiejś bezpłatnej poradni dla konsumentów itp itd.

A kto wymaga abyś publikował dane osobowe?

Hmm. to może Pan się skontaktuje się z np. Federacją Konsumencką i wtedy otworzą się Panu oczy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36252
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Dura lex, sed lex.

Chciałaś wskazania punktu w umowie/aneksie. Do tego mają dostęp tylko pracownicy Orange po weryfikacji na BOK.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
Dura lex, sed lex.

Chciałaś wskazania punktu w umowie/aneksie. Do tego mają dostęp tylko pracownicy Orange po weryfikacji na BOK.

Ba. A kto przed chwila podał linki do wzorów umowy i aneksu. Podałem @RaDo_sny jaką mam taryfę więc wiadomo jakie obowiązują regulaminy cenniki itp. Chyba każdego Abonenta obowiązują te samy zasady czy są może równi i równiejsi?

 

To Pan ciągle się przecież nie zgadza ze stanowiskiem UKE i UOKiK.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36252
  • 1366

odstąpienie od aneksu

W wątku są linki do dwóch różnych stanowisk UKE. Na stronach UOKIKu czy organizacji konsumenckich też są różne informacje.
Niestety właśnie umowy/aneksu są inne. To są wzorce jedynie, które zgodnie z wymogami prawnymi muszą być publikowane na stronach operatorów.
Nie wiem czy to pokrywa się u Ciebie. Taką wiedzę masz Ty lub pracownicy BOK.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
W wątku są linki do dwóch różnych stanowisk UKE. Na stronach UOKIKu czy organizacji konsumenckich też są różne informacje.
Niestety właśnie umowy/aneksu są inne. To są wzorce jedynie, które zgodnie z wymogami prawnymi muszą być publikowane na stronach operatorów.
Nie wiem czy to pokrywa się u Ciebie. Taką wiedzę masz Ty lub pracownicy BOK.

Kiedyś było inne stanowisko zgodne z twoim ale przepisy się zmieniły, a wraz z nimi zmieniło się stanowisko. Jeśli jest aktualne stanowisko UKE i UOKiK z twoim to proszę podaj link.

No chyba nie myślisz ze każdy Abonent ma inną umowę.

@RaDo_sny wie co jest regulaminie czy zapisach umowy, bo się odnosi do nich.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36252
  • 1366

odstąpienie od aneksu

A który przepis zezwala wg Ciebie na odstąpienie od aneksu? art 27 ustawy o prawach konsumenta tego nie mówi.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
A który przepis zezwala wg Ciebie na odstąpienie od aneksu? art 27 ustawy o prawach konsumenta tego nie mówi.

Dokładnie z art. 27 ustawy o prawach konsumenta. Proszę zapoznaj się z aktualnymi stanowiskami UKE i UOKiK


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36252
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Na stronach UKE i UOKIK są różne informacje.
Poradnik UKE jest z 2015 roku. Nie ma też podstawy prawnej. To już Twoje domniemanie.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
Na stronach UKE i UOKIK są różne informacje.
Poradnik UKE jest z 2015 roku. Nie ma też podstawy prawnej. To już Twoje domniemanie.

A czy od 2015 się zmieniły przepisy w tej kwestii?

Wskaż te stanowiska zgodne z Twoim przekonaniem


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36252
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Przepisy nie zmieniły się od 2010 poza zmianą 10 na 14 dni przy umowie oraz przeniesieniu przepisów z jednej ustawy do drugiej.
Tu masz poradnik https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/

Jeszcze raz napiszę, co innego odstąpienie, a co innego rezygnacja. W większości wypadków termin jest bardziej korzystny. Tym bardziej rezygnacja dopuszczalna jest od umów w salonie.