Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

Jakie to proste i skuteczne, zawiadomiłam o tym procederze UOKiK oraz prokuraturę. Najpierw dzwoni w imieniu Orange panienka, obiecując pakiet Orange Love, ponieważ mam telefon stacjonarny, tv i neostradę, proponuje mi zakup usługi telefonii komórkowej, co pozwoli aktywować pakiet Orange Love z czterema usługami i ogólną kwotą 99zł. Panienka uprzedza, że mam wyrazic wszelkie zgody panience ktora niebawem zadzwoni a następnie podpisać umowe przyniesioną przez kuriera wraz z nowym tel. tak też uczyniłam, jednakze zamiast jednego pakietu Orange Love po kilkunastu dniach otrzymałam 2 faktury jedną za dotychczasowe usługi kolejną za nową, komórkową na 110 zł. oczywiście odstapiłam od umowy na komórkę, Orange odstapienie uznało ale naliczyło mi należność za rozmowy w okresie od podpisania umowy do odstąpienia. Miało być tak pięknie. Namówili mnie na bardzo atrakcyjny pakiet w wyniku którego zamiast korzyścisame straty: wymówiłam w Tmobile dotychczasową moją umową na komórkę musze zapłacić za rozmowy niemal 90 zł. wiele moich skarg zostało załatwionych negatywnie. Reasumując: nie dajcie się naciągać tym opszustom, obiecują gruszki na wierzbie, oni dopną swego bo naliczą za rozmowy, a my klienci zostajemy z ręką w nocniku. mam nadzieję że się UOKiK wemie za nich! 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

Sprawa została załatwiona przez Orange po mojej mysli, Jednakże dopiero po napisaniu pisma do pani prezes ds kontaktu z klientami. Orange wziął na klatę całą sprawę, choć dziwne, bo nie odnaleziono zapisu pierwszej rozmowy kiedy to pani nr 1 zaproponowała mi OL. Najprawdopodobniej jest to mechanizm wyłudzania od Orange prowizji za podpisanie umowy, tak jak sugerowałam na początku. Jako rozwiązanie biznesowe Orange anulowało mi wszelkie opłaty związane z korzystaniem z tej komórki. Nie wiem czemu mi nie wierzysz jaki miałabym cel by zmyślać i co niby miałabym tym kłamstwem osiągnąć????

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

A czytałaś dokładnie umowę i rozliczenie? Do Orange Love naliczana jest opłata aktywacyjna, a faktura kończąca rozliczenie poprzedniej uslugi to rzecz normalna...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

Wymysł naliczania opłat przy odstąpieniu jest nie tylko w Orange. Zależy od faktu czy wyraziłaś zgodę na wcześniejsze uruchomienie usługi przed 14 dniami od podpisania czy nie. Jeśli wyraziłaś taką zgodę, wtedy przy skorzystaniu z prawa do odstąpienia opłata aktywacyjna i proporcjonalny abonament za liczbę dni gdy usługa działała nie podlega zwrotowi.
Jeśli nie, wtedy opłat nie powinno być.

 

edit: w drugim wątku wspomniałaś, że Twoje skargi były nieuzasadnione. A czy sprawdziłaś wszystkie pozycje na fakturze? Opłata 99 zł na pewno nie obejmowała opłat (rat) za telefon. Być może też opłaty były za okres dłuższy niż jeden miesiąc przez co jednorazowo opłata jest większa. Mogły być też jakieś opłaty poza abonamentem. Przy odrzuceniu skargi lub reklamacji powinnaś otrzymać uzasadnienie faktyczne i prawne. Jakie argumenty tam padały? 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

Mabud. Umowę dostałam na zupełnie inną usługę, mianowicie na Smart plan LTE. Pani przedstawiająca mi ofertę Orange Love wyraźnie mnie uprzedziła, że zawarcie tej umowy jest niezbędne do aktywowania usługi Orange Love, uprzedziła, że nie mam sie przejmować kwotami omawianymi przez panią od komórki, bo i tak to zostanie wciągnięte jako 4 usługa. Niestety na liczne moje skargi i odwołania odpowiedzi sa negatywne. Orange we wszystkich skargach ogranicza się do badania przedstawienia ofert na telefon komórkowy i fakt podpisania umowy, i nie widzi w tym nic nieprawidłowego, niestety w ani jedneym przypadku nie rozpatrzono mojej skargi pod kątem oferty pierwszej przedstawicielki, która namówiła mnie na tę komórkę i kazała podpisać umowę. ja nie znam się na procedurach, więc zaufałam tej kobiecie. Orange jednak nie zajął się ani razu tym, że podpisanie umowy na Smart Plan jest efektem naciagniecia mnie. ja podpisałąm tę umowę bo pierwsza pani mi tak zaleciła. Nie miała to być oddzielna usługa a składnik Orange Love


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

Niektórzy sprzedawcy robią pakiet etapami: najpierw Smart Plan LTE, potem spakietowanie razem. Może taki wariant był przedstawiony?
W przypadku negatywnej reklamacji zawsze możesz oczekiwać przesłania nagrania rozmowy sprzedażowej.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

Piotrze nie mam zastrzeżeń co do naliczenia mi tych opłat. jednakże Orange powinno się poczuć odpowiedzialne, za to oszustwo. Gdyby kobieta przedstawiająca mi ofertę Orange Love nie popełniła błędu, zamiast umowy na Smart Plan LTE wysłaliby mi umowę na Orange love. Byłam przekonana, że podpisuję umowę jako część składową pakietu Orange Love. Dopiero w fazie reklamacji wyszło, że de facto podpisałam umowę na oddzielną usługę.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

metody naciągania i oszukiwania klientów orange


Piotrekk85 napisał(-a):
Niektórzy sprzedawcy robią pakiet etapami: najpierw Smart Plan LTE, potem spakietowanie razem. Może taki wariant był przedstawiony?
W przypadku negatywnej reklamacji zawsze możesz oczekiwać przesłania nagrania rozmowy sprzedażowej.

Byłam przekonana, że włąśnie tak to będzie wyglądało. Co do nagrania raczej go nie będzie bo napisali mi, że ta odmowa jest ostateczne i kolejne skargi nie będą rozpatrywne w tej sprawie. Żeby było śmiesznie, w piatek zadzwonił pan z Orange i przepraszał, że w związku z ogromną ilością umów OL niestety jest spora obsuwa w dostarczeniu umowy. pojechałam mu w nerwach jak kowboj na byku w rodeo, bo minął miesiąc przepychanek z Orange> Co mi po tym jak skoro muszę teraz zapłacić za rozmowy z tej nowej komórki blisko 90 zł no i 14 zeta wydałam na odesłanie komórki. Czekam co mi odpowiedzą z zarządu bo do nich pisałam. Potem jeszcze uderzę do rzecznika klientów Orange. Wygląda to tak, że ja płacę za burdel jaki mają w tym Orange

Anonim

Nie dotyczy

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

Każdy Operator ma wpadki, Play jest gorsza, ale to nie zmienia faktu że Orange nie popisała się, ja nagrywam wszystko, tak na domowym telefonie jak komórce, zanim coś zatwierdzę to sprawdzam czy to korzystne, przy podpisywaniu umowy też trzeba czytać co się podpisuje, regulamin czy inne informacje są w sieci, Nasz Orange też jest, nie tylko do narzekania, trzeba było podpytać wcześniej.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

Irku. Podpisanie umowy na usługę Smart Plan LTE było niezbędne do aktywowania pakietu Orange Love, po prostu, ktoś w Orange zawalił sprawę i zamiast natychmiast po podpisaniu umowy SPLte wysłać mi umowę Orange Love, olał temat i nie wysłał tej umowy tym samym usługa SPLte została potraktowana jako odrębna. nie sprawdzili dokładnie moich zgłoszeń. Dziś otrzymałam telefon z Orange, że w systemie cały czas jest informacja o wyrażeniu przeze mnie zgody na Orange Love. 

Anonim

Nie dotyczy

metody naciągania i oszukiwania klientów orange

Wprost nie mogę w to uwierzyć, Orange jest jakie jest ale taki przypadek zastanawia, nie będę tego oceniać, w necie można napisać wszystko, bez wglądu w sprawę to SF tylko jest.Powodzenia Życzę.