Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;/

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;/

Witam, ostatnimi czasy awansowałem na 18 letniego chłopa i chciałbym podjąć się abonamentu z telefonem. Niestety mam pewne wątpliwości co do zdolności finansowej może ktoś miał taki problem jak ja. Byłem dziś złożyć wniosek o rentę dla mnie za śp. mojego taty i pomyślałem, że spróbuję wybrać to co mnie interesuje i wypełnić wszystkie pola, niestety trochę zamarłem jak zobaczyłem, że oferta jest niezaakceptowana z powodu zdolności finansowej. I moje pytanie brzmi, czy jeżeli zostanie zaksięgowane jakoś to tam u nich w zusie, że posiadam faktyczny dochód i nie mam żadnych kredytów ani nic (to będzie moja pierwsza w życiu umowa) to jest szansa, że takie coś przejdzie ? Niestety chciałem się dowiedzieć czegoś na infolinii jak to może wyglądać ale odesłali mnie z kwitkiem i dostalem informację ze mam poczekać.eh trochę już mi się smutno zrobiło ale może ktoś jest w tym obeznany i mi pomoże, będę wdzięczny jak nie to poczekam może się uda pozdrawiam (mam nadzieję że zrozumiecie mnie haha)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

Niestety najprawdopodobniej Orange nie umożliwi Ci wzięcie oferty na raty. Renta rodzinna po rodzicach nie jest w Orange traktowana jako stały dochód. Jeśli jesteś pełnoletni, to niebawem kończysz szkołę średnią. Więc musisz donosić zaświadczenia o kontynuacji nauki (albo będziesz musiał). A jak jesteś pełnoletni - to już nie ma obowiązku szkolnego. Niestety u pozostałych operatorów jest podobnie. Sugerowałbym poszukać sieci elektromarketów z ofertą na raty gdzie renta rodzinna (a nie tylko zwykła renta) jest traktowana jako dochód. Na dziś przez covid i zaostrzone kryteria będzie trudno.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

Dokumenty potrzebne do podpisania umowy w Orange

Jeśli podpisujesz umowę osobiście:

 

  • dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport)

 Jeżeli jesteś nowym klientem Orange dodatkowo poprosimy Cię o :

 

  • podpisanie oświadczenia z upoważnieniem dla Orange

jeden z dokumentów:

  • fakturę za dostawę energii elektrycznej;
  • faktury za usługi telekomunikacyjne;
  • fakturę za TV kablową lub cyfrową;
  • fakturę za dostawę gazu;
  • fakturę za dostawę wody/odprowadzanie ścieków;
  • rachunek/fakturę za czynsz/najem;
  • kserokopia legitymacji emeryta/rencisty oraz decyzja o nadaniu prawa do emerytury, renty  
  • zaświadczenie o zatrudnieniu na czas nieokreślony lub określony

@ricki12 musisz poczekac az bedziesz mial decyzje o nadaniu renty i najlepiej jakis odcinek renty, wyciag z przelewem z banku. Sprobuj wtedy ponownie - powinno sie udac😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

ogólnie troszkę mi pomogłeś dziekuję ale sprawa ma się do tego że zależy mi na zamówieniu przez internet w dodatku jeszcze nie mam konta bankowego i będę dostawał pieniądze pocztą, czytałem o skanie karty rencisty tylko jak to dokładnie przebiega ? ten cały "proces"


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

Jeśli to nowa umowa z telefonem (nie dotyczy przedłużeń) to dodatkowo kurier odbiera dokument potwierdzający wypłacalność (oryginał lub kopia ogólnie zgodna z oryginałem). Może to być:

- rachunek za usługi telekomunikacyjne / TV

- rachunek za prąd / gaz / czynsz

- legitymacja emeryta / rencisty

- wyciąg z banku potwierdzający regularne wpływy

- zaświadczenie o zatrudnieniu


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

@ricki12 tu masz informacje jakie są potrzebne dokumenty do podpisania umowy:

https://www.orange.pl/omnibook/dokumenty-potrzebne-do-podpisania-umowy-w-orange

 

Dla nowego klienta przez stronę internetową może być niedostępna możliwość podpisania umowy. Proponuję podpisać w salonie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

@ricki12 w salonie od razu przedstawisz wszystkie niezbedne dokumenty. Na pewno bedzie latwiej podpisac pierwsza umowe w salonie jak wspomnial @ketrasaArtur 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

okej a da się jakoś sprawdzić zdalnie ofertę telefonów danego salonu ? albo czy jest możliwość podpisania umowy w salonie i  telefon który chce przyjdzie mi kurierem 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

Niestety nie. Podpisujac umowe w salonie bierzesz telefon z salonu. Jesli interesuje Cie dany model to mozesz podzwonic po salonach i zapytac czy jest dostepny


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

@ricki12 możesz spróbować zadzwonić do danego salonu i sprawdzić, czy mają dany model telefonu dostępny.

Adresy salonów:

https://salony.orange.pl/


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

jestem pełnoletnim uczniem i chciałbym podpisać umowe na abonament z urządzeniem lecz mam problem ;

dobrze dziękuje wam za pomoc z całego serca strasznie mi milo że tyle osób się tym zajęło peace