Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

internet w roamingu (strefa przygraniczna)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

mrt123 jak dowiesz się co było powodem tak wysokiego naliczenia to daj znać,aby inni wiedzieli jak się przed tym ustrzec. Pozdrowienia ślę 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

Wydaje mi się, że powód jest jasny: telefon musiał się łączyć ze stacjami w Szwajcarii. Która, pozwolę sobie przypomnieć, nie jest UE, więc transfer jest płatny i - jeśli nie ma się jakichś pakietów wykupionych - koszmarnie drogi.

 

Pytanie natomiast brzmi - dlaczego łączył się ze stacjami "po drugiej stronie" nie informując o tym użytkownika…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

Dlaczego? Słowo natychmiast w języku polskim nie ma definicji w jakimś układzie jednostek.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

Jasne, że nie ma definicji. Niemniej pół godziny zdecydowanie trudno uznać za "natychmiast" 😉

 

A mówiąc serio: jestem co prawda u innego operatora, ale zauważyłem, że czas dostarczania "powitalnego" SMSa przy przekraczaniu granicy wydłużył się. Jeszcze rok czy dwa lata temu jak przejeżdżałem w czasie wakacji granicę Polski - dostawałem SMSa w zasadzie natychmiast (w ciągu max. 5 minut po przejechaniu granicy) - i podobnie było przy przekraczaniu każdej kolejnej. W tym roku ten czas był zdecydowanie dłuższy - np. po przejechaniu granicy węgiersko - austriackiej było to koło 20 minut, a austriacko - słoweńskiej - prawie pół godziny. Ciekawe, z czego ta zmiana wynika.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

Za dużo osób korzysta z roamingu 😉 firmy tranzytujace tracą na regulacjach więc szukają zarobku. Unia może w przyszłym roku to naprawi. Tak samo jak zapętlanie rozmów będzie w roamingu.