Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

internet w roamingu (strefa przygraniczna)


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Dzien dobry

 

zostaly mi naliczone ogromne oplaty za internet w czasie pobytu w Niemczech. miasto, w ktorym przebywalam znajdowalo sie przy granicy ze Szwajcaria, natomaist ani razu nei dostalam informacji ze moj telefon polaczyl sie z inna siecia (SMS powitalny). najwyzsza kwota (1700 za 50MB) zostala naliczona o 8:40 w piatek - tego dnia plynelam do Szwajcarii, ale przybylam tam godzine pozniej (SMS powitalny ok 10 rano).

Dzwonilam na infolinie, ale powiedziano mi ze nie moge zlozyc reklamacji bo na oplaty za internet w roamingu nie przysluguje reklamacje.

Co moge zrobic zeby odzyskac pieniadze (lub choc ich czesc)?

dziekuje

14 ODPOW. 14

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

mrt123 moim zdaniem otrzymałaś tak ogromne naliczenie, bo na morzu telefon połączył się z siecią satelitarną, gdyż daleko od lądu nie ma zasięgu żadnej stacji bazowej, a wtedy ceny są kosmiczne. W sieci jest dużo o tym materiałów, np. https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rozmowa-przez-komorke-na-promie-moze-slono-kosztowac-n102678.ht...

Ale oczywiście reklamuj to odpiszą za co tak duże naliczenie, jednak każda linia żeglugowa ostrzega na pokładzie o możliwości połączenia tel z satelitą i zalecają wyłączyć tel na czas rejsu.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

to raczej nie kwestia polaczen na morzu - plynelam przez Jezioro Bodenskie. zreszta polaczenie o 8:40 bylo jeszcze na brzegu, zanim wyplynelismy.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

internet w roamingu (strefa przygraniczna)


@Sandrusianapisał(-a)

mrt123 moim zdaniem otrzymałaś tak ogromne naliczenie, bo na morzu telefon połączył się z siecią satelitarną (…)


Morzem. Z Niemiec do Szwajcarii. Chciałbym to zobaczyć 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

A na mój Orange jak jest zaklasyfikowana dana sesja?

Reklamację można złożyć zawsze i na wszystko, nawet niezasadną czy nie meryotryczną wg słów doradcy. Jeśli powiedział Ci tak dosłownie jak napisano, to złóż skargę.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

Janhalb napisałam ogólnie w sensie akwenu wodnego, bez odniesienia się konkretnie do lokalizacji. Chce zaznaczyć, że jesteśmy tu w celu pomagania i brania pod uwagę różnej ewentualności i ja podałam jedną z nich. Smartfon cały czas pobiera dane komórkowe jeżeli są włączone.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

1. Nie wydaje mi się, żeby gdziekolwiek na granicy Niemiec i Szwajcarii istniał akwen tak duży, że telefon musiałby się logować do satelity. popatrz na mapę 🙂

 

2. Czy zwykły telefon w ogóle ma możliwość łączenia się z "siecią satelitarną"? Gdyby tak było, nie byłyby potrzebne telefony satelitarne, takie jak system Iridium…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

Zwykły telefon do satelity się na zaloguje. Ale to mogłoby GSM-on-ships w pobliżu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

Janhalb to sobie poczytaj materiały o łączności na statkach ok, często armator montuje nadajniki GSM na pokładach, które z kolei łączą się satelitarnie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

internet w roamingu (strefa przygraniczna)

No bez przesady, ludzie… Jezioro Bodeńskie to nie ocean, nie Bałtyk nawet. Jezioro Bodeńskie ma ponad 60 km długości, ale w najszerszym miejscu (rozszerzenie na południowym wschodzie) ma bodaj 14 km szerokości - czyli jak jesteś w samym środku (zakładając, że akurat płyniesz przez to najszersze miejsce…) to jesteś max. 7 km od brzegu. Tam raczej nie pływają wielkie statki mające własne przekaźniki GSM z łącznością satelitarną, bo cały czas jest się raczej w zasięgu zwykłych stacji.