Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Napisz do UKE i ktoś z zewnątrz to zweryfikuje.
Anonim

Nie dotyczy

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

To jest internet LTE, z tego co widzę na wykresie który wstawiłeś - jednego dnia przesłałeś prawie 20 GB po LTE. 

To ma niestety swoje ograniczenia, nawet w T-M, który jest teoretycznie bez limitu, jeśli jest mocne obciążenie na nadajniku, to przytną jeśli będziesz korzystać za dużo.

To nie jest kabel, ani światłowód. Niestety, ma to swoje ograniczenia i trzeba je zaakceptować. 

W przypadku LTE trzeba myśleć o innych, nadajniki nie są z gumy - najszybszy w Orange ma 600 Mbit/s. Rozdziel to na kilkuset klientów, z niego korzystających - kiepsko to wygląda, nie? Jakoś to trzeba ograniczyć, żeby to działało w miarę sprawnie. 

A większość nadajników obsługuje około 300 Mbit/s. 

Niestety, polityka sprawiedliwego korzystania (FUP) musi mieć zastosowanie w przypadku tej technologii. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Czyli jeden dzień mogę korzystać z internetu w całym okresie rozliczeniowym a później jest blokada ?

 

Elegancko. Powiem więcej, czy wyślę 1-2 Gb, czy 10-20Gb jak zdejmują blokadę to następnego dnia i tak jest lejek. I później przez miesiąc nie mam możliwości odpalenia nawet strony internetowej bo te 2Mbps to jest chyba w porywach.

 

999Gb dzielone przez 30dni daje 33Gb na dzień z pełną prędkością. Logiczne ? Jak mam wykorzystać chociaż połowe z tego skoro 1 dnia odrazu narzucana jest blokada ?

 

Szkoda, że na pozostałych numerach jest ponad 140Mbps i jakoś nadajnik nie jest obciążony.

Anonim

Nie dotyczy

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

W przypadku takich usług jest stosowane coś takiego jak overselling, dostajesz więcej zasobów niż jesteś w stanie wykorzystać. Oczywiście - przy odpowiednich warunkach można wykorzystać te 999 GB, ale to jest internet LTE - tu dosłownie nic nie jest gwarantowane. W regulaminie jest wszystko uwzględnione. 

To, że inne numery osiągają 140 Mbps - to nie znaczy, że Ty wyciągniesz tyle na swojej usłudze. 

Jest to logiczne, co piszesz. Ale żaden operator nie da Ci prawdziwego LTE bez limitu z jakąkolwiek gwarancją - to nie jest technologia do intensywnego korzystania. Od tego jest kabel, światłowód. 

Fizyki nikt nie jest w stanie przeskoczyć, niestety 😞 

 

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Rozumiem, wcześniej miałem mniejsze pakiety i nie było problemów. Na numerach firmowych również internet śmiga.

 

Nie ma możliwości podłączenia światłowodu, ani kabla i Orange samo zaproponowalo super usługe LTE 999gb i jak będzie nożliwość to przeniesie ją w ramach orange Love na kabel.

 

Tak więc wyszli z założenia, że jak wykorzystywałem wcześniej 300-400gn to te 999Gb spełni moje oczekiwania. Szkoda tylko, że po 2-20Gb z internetu nie można kożystać. Te 2Mbps w porywach to żart.

 

Rozumiem lejki do 20Mmbs, aby można było w miarę swobodnie pracować i móc otworzyć chociażby maila.

 

Jakoś z t-mobile takiego problemu nie ma. Bez trudu i blokad wykorzystuje pełną prędkość.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

internet dla firm 999gb a lejek techniczny


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

hej moi drodzy! Ja ze swojej strony (a jestem fotografem wiec moja praca wiąże sie z wysylaniem dużej ilości duzych plikow graficznych) moge powiedzieć Wam jak rozwiązać ten problem. Nie wychodzi to jakos super tanio ale jest zawsze niezawodne!

 

otoz! kupujemy zwykla karte prepaid od orange. wkladamy w telefon i wlaczamy jej ORANGE Free,nastepnie usluge all inclusive czyli sms mms i rozmowy za free z pakietem internetu. Z tego tytulu dostajecie okolo 15gb od tak. z racji doładowania dostajecie od 10 do 20gb.

z racji stażu mozna dostać kolejne 5 etc.

30gb na 30 dni kosztuje 30 zł.

 

reasumując - koszt co miesiwcznej uslugi 25zl

koszt doladowania gb - 30zł

finalnie 55zł i okolo 50-65gb transferu w full prędkości bez lejków.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Obecnie na nowych starterach tej usługi nie ma, trzeba wybrać starter za 30zl albo kupić używany by mieć taką promocję.