Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

infolinia orange niby czynna całą dobę


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

infolinia orange niby czynna całą dobę

żenada ,jestem za granicą Polski i dzwonię na infolinie orange wisząc 30min na mój koszt i nikt nie ma zamiaru odebrać, mogli by wcale automatyczie nie odbierac i nie naciągać ludzi to jest jawne okradanie nas. 

13 ODPOW. 13

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

infolinia orange niby czynna całą dobę

Spokooooooojnie 😉

 

weź pod uwagę, że nie tylko ty dzwonisz więc to już zmienia sytuację. po 22 obsada jest mniejsza (logiczne raczej) a poza tym- z czym, masz problem ? 😉

 

Może tutaj postaramy się Tobie pomóc 😉


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

infolinia orange niby czynna całą dobę

Jak wspomniał @Pieter7890, w godzinach nocnych, obsada jest znacznie mniejsza. Podobnie jak w dzień, w pewnym momencie, mogą utworzyć się kolejki, i czas oczekiwania się wydłuży.

W czasie pobytu za granicą, polecam od poniedziałku do piątku od 8 do 20, korzystać z opcji połączenia z doradcą przez czat. Można to zrobić po zalogowaniu się do serwisu Mój Orange, na numer, którego sprawa dotyczy, i przejście do zakładki Zgłoś Sprawę. Jeżeli sprawa nie jest pilna, warto wtedy poczekać, i bezpłatnie rozwiązać sytuację przez ten kanał kontaktu 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

infolinia orange niby czynna całą dobę

To ja tylko uzupełnie, ze koszt oczekiwania i rozmowy jest stały i niezależny od jej długości


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

infolinia orange niby czynna całą dobę

Nie byłbym tego taki pewien @Max ponieważ jest to połączenie roamingowe więc nie zdziwię się jak jest pobierana opłata za połączenie jako połączenie z naszą infolinią oraz dodatkowo za min połączenia ( rozliczaną wg planu taryfowego połączeń roamingowych)

Mogę się mylić ( patrz opis )


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

infolinia orange niby czynna całą dobę

W wypadku połączenia wykonanego w roamingu, opłata jest naliczana jak za normalne połączenie w roamingu. W UE jest to o 0,25 zł więcej, niż stawka krajowa. Podejrzewam, że w każdym abonamencie jest to zatem 0,54 zł za minutę 🙂

Osobiście zajmuje się ofertą na kartę, i tam w każdym planie jest to 0,54 zł za minutę 🙂


Pracuję w Orange
  • 1
  • 1
  • 0

infolinia orange niby czynna całą dobę

@Max

To nie jest do końca prawda. W zależności od abonamentu opłata na *100 (510100100) może być stała za całe połączenie lub zmienna, płatna za każdą minutę. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

infolinia orange niby czynna całą dobę

@Jarek możliwe, że masz rację. Ale tylko w przypadku że dzwonisz z numeru na kartę - możliwe- dlatego, że nie znam konkretnie opłat w ofertach na kartę. Więc nie mówię że jestem specjalistą 😉

W abonamentach usługa jest liczona tak samo jak u was tylko, że opłata składa się z minuty połączenia zgodnie z cennikiem Eurotaryfy = 0,25zł Brutto za 1min oraz opłaty jak za zwykłe połączenie krajowe(zgodnie z abonamentem)

Więc!

jeżeli masz rozmowy nielimitowane w kraju to za połączenie płacisz 0,25zł/min 

jeżeli normalnie płacisz za połączenie w kraju lub masz pakiet minut a danym okresie rozliczeniowym ale jużgo wykorzystałeś to opłata wynosi właśnie tyle ile powiedziałeś.

czyli 0,25zł (poł roamingowe) + 0,29zł (jako za połączenie krajowe) = 0,54zł

 

Jak wiemy za połączenie z BOK płacimy 1,23zł Brutto nawet jeżeli mamy nielimitowane połączenia.

Więc.

Pytanie: Czy dzwoniąc zza granicy ponosimy opłatę 1,23zł ( jednorazowo za połączenie) +0,25zł za każdą minutę zgodnie z cennikiem Eurotaryfy (+ ew koszt połączenia krajowego) ?

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

infolinia orange niby czynna całą dobę

@Anonim, Zwróć uwagę, że klient jest za granicą, więc nawet dzwoniąc z aplikacji, zapłaciłby za połączenie roamingowe.

Bezpłatne połączenie z doradcą przez aplikację Mój Orange, jest możliwe tylko na terytorium Polski.

 

W razie, gdyby były jakieś wątpliwości, dołączam screena 🙂


Screenshot_2016-08-06-10-29-40.png