Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Znacznie pogorszył się zasieg

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Znacznie pogorszył się zasieg

@Kgb sprawdź infolinia czat, czy masz na karcie SIM aktywna usługę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Znacznie pogorszył się zasieg

@Kgb Tego modelu nie ma na oficjalnej liście https://www.orange.pl/view/wificalling#faq 

Zerknij na pozostałe. Wiele się wyjaśni po odłączeniu 3G. Może wtedy niektóre starsze modele uzyskają dostęp do WifiCalling


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Znacznie pogorszył się zasieg

Wrzucam zrzut z netmonstera. Czy to wystarczy?

Screenshot_2022-09-22-19-38-43-232_cz.mroczis.netmonster(2).jpg

 

________________

Wpis edytowany, dodanie grafiki z załącznika - Rafał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Znacznie pogorszył się zasieg


@Kgbnapisał(-a)

Wrzucam zrzut z netmonstera. Czy to wystarczy?

Screenshot_2022-09-22-19-38-43-232_cz.mroczis.netmonster(2).jpg

 

________________

Wpis edytowany, dodanie grafiki z załącznika - Rafał


Dziwne, bo zadieg jest dobry, RSSI na dobrym poziomie...a kresek mało 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Znacznie pogorszył się zasieg

RSSI wskaźnik mocy (nie jakości) 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Znacznie pogorszył się zasieg

To innym miejscu domu - gorszym pod względem możliwości prowadzenia rozmów. Praktycznie zawsze nie słychać w jedną stronę.

Screenshot_2022-09-22-23-35-05-202_cz.mroczis.netmonster.jpg


Screenshot_2022-09-22-23-35-05-202_cz.mroczis.netmonster.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Znacznie pogorszył się zasieg

@Kgb Tu masz krótki opis parametrów Opis wskazań CSQ, RSSI, RSRP, RSRQ w 3G/LTE info (3ginfo) (Strona 1) — Oprogramowanie — eko.one.pl 

Według mnie transmisja zakłócana i nadajnik przeciążony...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Znacznie pogorszył się zasieg

Wifi calling nie mam. Czy jest inny ruch możliwy z mojej strony czy tylko ze strony operatora? Oczywiście zakładając, że operator może i zechce...

A jeśli nie to czy da się "jakoś" łatwo sprawdzić czy inny operator oferowałby lepsze połączenie? Chociaż to byłby już ostatni krok - po pierwsze mam umowę na czas określony, a poza tym od zawsze jestem w Orange i nie mam parcia na szukanie innego operatora....

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Znacznie pogorszył się zasieg

@Kgb Gdyby chodziło o net mobilny na modemie stacjonarnym, to zawsze można się pokusić o testy anteny kierunkowej i ustawienie jej optymalnie dla BTS-ów. Co do smartfonów to pozostaje reklamacja. Zawsze można eskalować na piśmie do Skierniewic zwracając uwagę na pogorszenie jakości usługi. Normalna reklamacja złożona przez kilku/kilkunastu użytkowników zaowocuje oznaczeniem w systemie problemów z usługami z tego nadajnika i przypisaniem do niego zgłoszeń w dość dużej ilości. Zwróci to na pewno uwagę w statystyce, a może spowodować prace techniczne na BTS-ie zmierzające do poprawy działania. To taka teoria spiskowa, ale czasem działa...W końcu istnieje monitorowanie poprawnego działania nadajników. Z drugiej strony pismo oficjalne na pewno zwróci uwagę na problem...Istnieją zawsze jakieś "instancje" do których się można zwrócić w tej sprawie jeśli faktycznie nie da rady korzystać z usług...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5479
  • 22050
  • 181

Znacznie pogorszył się zasieg


@Kgbnapisał(-a)

...

A jeśli nie to czy da się "jakoś" łatwo sprawdzić czy inny operator oferowałby lepsze połączenie?

...


NetMonster powinien Ci pokazywać nie tylko do czego w tej chwili się łączysz, ale lokalizację innych BTS w zasięgu - jeśli załadujesz stosowne dane to powinieneś móc sobie jakieś zdanie wyrobić co do istniejących możliwości. Oczywiście nic nie zastąpi testów z użyciem SIM logujących się do sieci. Zawsze możesz zainwestować w jakieś tanie startery i posprawdzać. Co oczywiście nie wyklucza działań sugerowanych przez @agat13, wręcz przeciwnie, im więcej się dowiesz tym mocniej wybrzmią Twoje argumenty.