Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana regulaminu wifi calling a odstapienie od umowy


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Zmiana regulaminu wifi calling a odstapienie od umowy

Witam:)

Proszę o informację, czy zmiana regulaminu dotyczącego wificalling (sms i mms w wifi calling) wynika z jakiegos odgórnego prawa czy hest po prostu dodaniem funkcjonalności?

 

Zastanawiam się czy mogę w związku z tym odstąpić od umowy bez kary umownej. 

 

Tak, wiem, ze w komunikacie jest info, ze mogę odstąpić płacąc proporcjonalnie pozostałe ulgi, natomiast znowelizowane prawo telekomunikacyjne mówi jasno, ze jeśli jest to zmiana przez widzimisie operatora to nie ma prawa naliczania kar lub wołania zwroru ulg. Wyjątkiem jest zmiana podyktowana regulacjami prawnymi czy wynikająca z jakiejs ustawy. 

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi. 

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana regulaminu wifi calling a odstapienie od umowy

To dodanie funkcji. Nie uprawnia do rozwiązania umowy. Nawet jakby Orange wyłączyło wi-fi calling - też byś nie mógł. To VAS czyli usługa dodatkowa.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Zmiana regulaminu wifi calling a odstapienie od umowy

W komunikacie niby jest informacja o prawie odstąpienia. Na infolinii jedna osoba mówi jedno, druga cos calkiem innego. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana regulaminu wifi calling a odstapienie od umowy

Prawo wypowiedzenia masz. Czytaj dokładnie.


Abonent ma prawo wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian w terminie do dnia wejścia w życie tych zmian. W razie skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy Operatorowi przysługuje zwrot ulgi, o której mowa w art. 57 ust. 6 ustawy Prawo telekomunikacyjne, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana regulaminu wifi calling a odstapienie od umowy

Poza warunki umowy nie ulegają zmianie. To jest VAS, usługa dodatkowa